Tuzla Haber Gündem
HV
25 EYLÜL Pazar 07:33

TÜRKİYE'NİN ARKA BAHÇESİ AVRUPA...

Azad ZAİMOĞLU
Azad ZAİMOĞLU
Giriş Tarihi : 20-09-2022 22:20

Türkiye karşıtlığı Avrupa'nın en büyük dayanağı ve sermayesi haline geldi. Avrupa hızla daralan ekonomi, yitirdiği sosyal devlet anlayışı, toplumsal kutuplaşma ve çatışma, faşizm, eşcinsellik ve hepsinden önemlisi ekonomik tabanlı çatışma ve iç savaşların olduğu onlarca yıllık bir periyota girmek üzere. 

Avrupa sonun başlangıcında ve iyi bildiği bir hakikat var;

Yoksulluk içinde kıvranan doğu bloğu ülkeleri finanse etmeye devam ederse kendi ülkelerinde batacaklar, eğer doğu bloğunu finanse etmezlerse Avrupa Birleşik Devleti hayalini unutacaklar.

Stockholm Sendromu tesir alanını yitirdi. Sömürülen ülkeler sömürücülerine artık mecbur değil ve dolayısıyla onları anlamak, onlara bağlanmak ve tabi ki bağımlı olmak zorunda değil. Zenginlikleri sebebi ile sömürülürken açlık içinde ölen bebeklerinin sahipsiz mezarlara gönderilmesi veya akbaba fotoğraflarına meze edilmesi gerekmediğini gören başta Afrika ülkeleri, Avrupa sonunun temellerini atmış durumda. 

Kafkaslar, Ortadoğu, Balkanlar, Avrupa ve Kuzey Afrika bugün Türkiye heyecanı sömürü olmaya mecbur olmadığına inanmaya başladı. Bu inanç Avrupa çaresizliği haline döndü. 

Bir geniş gölde, besili hayvanlarla avlanarak yaşayan timsah sürüsü olan Avrupa, şimdi çekilen sular, bölgeyi terk eden av hayvanları sebebiyle en sonunda kalan su parçası içinde birbirini yer hale geleceğini çok net gördü. 

Avrupa alıştığı yaşam standartlarını bir yana bırakıp bir süre sonra süper market yağmalar hale gelmesi ile arasıdna ki son dönemece girmek üzere ve bu dönemecin adı Türkiye

Türkiye yükselen değer olmakla beraber, piyon olma özelliğini bir yana atıp, artık oyun ve kurma, kurgu yapma, kuralları koyma gücüne, dirayetine ve azmine sahip iken Avrupa ülkeleri başta Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda olmak üzere bir bir Türkiye'ye ortaklık ve işbirliği teklif etme zorunda olduklarını çok iyi biliyor. 

yokluklar coğrafyası olan Avrupa, varlıklar coğrafyası olan İslam ülkelerini fitne ve fesat sermayesi ile birbirine düşürüp kan dökerek akşam yemeğinde şarabını yudumlar ve eti yer iken, kırıntıları ile beslenen İslam coğrafyası içinde ki asalak uşaklarda artık onların acı sonlarını daha fazla erteleyemiyor malesef ve artık, 

korkunun ecele faydasının olmadığı vakit geldi. 

Avrupa Türkiye'nin arka bahçesi olacaktır. 

Türkiye Avrupa'nın sömürü elini, sömürülen ülkeler üzerinden çekiyor ki, Avrupa da şimdiden panik başladı. Avrupa'da maliyetler katliam ve mazlum kanı ile elde edilmiş, hammadde, enerji ve işgücü ile hesaplanırken artık hakkını vererek elde etmek mecburiyetinin imkansızlığı ve keşfedecek yeni bir Amerika Kıtası'nın kalmayışı acz ve çaresizliğin zirve noktası olacaktır. 

İslam Coğrafyası ile arasında ki doğal sınır Akdeniz ve asla kabullenmedikleri Ortodoks dünyanın arkasında kalacak olan Avrupa karanlık tarihinin kuşatması ve günahlarının bedeli olacak yokluk ve yoksulluk yılları ile önce; 

- Çözülme

- dağılma

- sınırların tekrar oluşturulması

sonra ise

- kutuplaşma

- çatışma

- savaş

ekseninde yok olup gidecektir. 

tüm bunları yaşamaması ise ancak ve ancak Türkiye ve İslam Dünyası ile kuracağı; 

- adil

- dürüst

- barışçıl

iş birliği ile mümkün olacaktır. 

Tarihin derin Devleti Fransa, İşgal, katliam ve soykırımların Devleti Almanya, Genetik baba olan ama taşeronluk seviyesinde hayatına devam eden İtalya, ve diğerleri kendilerine yeni rotalar çizmek zorunda olduklarının bilinci ile

Türkiye eksenine girmek zorunda olduklarının bilinciyle, ola ki, Türkiye'de istikrar ve huzur ortamını bozabilme ihtimali ile son hamlelerini yapmakta ve bu sebeple ülkemizde mazlum ve masum kanı dökmektedir. Avrupa'nın lider ülkeleri, Rusya, İngiltere ve tabi ki Amerika besledikleri ve beslendikleri Terör ile kendi topraklarına sıçradığında elbet yüzleşecektir. 

Avrupa içinde yer alan terör örgütleri nasıl ki bir anda ve teker teker kendini feshedip geçmişleri gibi sırlara büründüyse unutulmasın ki gerektiği anda yine ve yeni kaoslar Avrupa Bünyesinde bir kanserli doku gibi tekrar hortlamak için uygın zamanı beklemektedir.

 velhasıl, Avrupa ya aklını başına alıp insancıl çözümlere ulaşacak, veya başsız bir omuzla yaşamanın yollarını arayacak, zira yeni yüzyıl Türkiye ve İslam dünyasının yüzyılı olacak....

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI