YouTube orijinal şovların çoğunu yapmayı bırakacak | Tuzla Haber

YouTube bugün, YouTube Originals programlarını küçülttüğünü ve yalnızca Black Voices ve YouTube Kids Funds kapsamındaki programları finanse edeceğini duyurdu. Bunun yerine şirket, diğer girişimlerin yanı sıra Creator Shorts Fund ve Live Shopping'e yatırım yapacak.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 18-01-2022 23:47   Güncelleme : 18-01-2022 23:47
YouTube orijinal şovların çoğunu yapmayı bırakacak | Tuzla Haber

YouTube, senaryolu diziler, eğitici videolar, müzik ve ünlü programları dahil olmak üzere orijinal içerik üreten YouTube Originals'ın önemli bir bölümünü küçültecek. YouTube'un baş işletme yetkilisi Robert Kyncl, bugün Twitter'da yaptığı bir açıklamada değişiklikleri duyurdu.

Bundan böyle, şirket yalnızca YouTube Çocuk Fonu'ndaki orijinalleri ve 2020'de oluşturulan bir program olan Black Voices Fund'ı finanse edecek. Platformdaki Siyahi içerik oluşturucuları "güçlendirmek" için 100 milyon dolar taahhüt etti.

"Hızlı büyümeyle birlikte yeni fırsatlar doğuyor ve şimdi, Yaratıcı Kısa Filmlerimiz gibi diğer girişimlere uygulandığında yatırımlarımız daha fazla içerik oluşturucu üzerinde daha büyük bir etki yaratabilir Fon, Black Voices Fonu ve Canlı Alışveriş programlarından birkaçını saymak gerekirse," ifadesi yer alıyor.

Altı yıl boyunca YouTube, hit gibi görünen birkaç başlık yaptı

YouTube Originals, yıllar içinde yaklaşımları değiştirdi. 2016'da yaratılan ve Susanne Daniels tarafından yönetilen komedi-gerilim dizisi Scare PewDiePie gibi yaratıcılara odaklanan senaryolu şovlar ve filmlerle başladı. 2017'de YouTube, abonelerin yalnızca ilk orijinal sezonunun 250 milyon görüntülemeye ulaştığını söyledi. Şirket, Katy Perry ve Kevin Hart gibi ünlülerin yer aldığı, kullanıcıların abonelik olmadan erişebileceği ücretsiz, reklam destekli içeriğe yönelmeye başladı.

Ancak altı yıldan fazla bir süredir YouTube, hit gibi görünen birkaç başlık yaptı. Ve sonunda, orijinal programın, halihazırda dünyanın en popüler video destinasyonlarından biri olan bir hizmete stratejik olarak ne sağladığı belli değildi.

Bugünkü açıklamada, Daniels'ın Mart ayında şirketten ayrılacağı da açıklandı. ayrıca bölümü küçültme kararına da katkıda bulundu.

Will Smith ve Alicia Keys'in yer aldığı diziler de dahil olmak üzere, geçen yıl yeni orijinal programlar duyuruluyordu. YouTube, devam eden şovlar için mevcut taahhütleri yerine getireceğini ve önümüzdeki günlerde içerik oluşturucularla iletişime geçeceğini söyledi.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber