WhatsApp artık grup görüşmeleri sırasında bireysel kullanıcıları sessize almanıza izin veriyor | Tuzla Haber

WhatsApp, bireysel kullanıcıların grup görüşmeleri sırasında belirli kişileri sessize almalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sundu. Platform ayrıca, aramalar sırasında belirli kişilere mesaj gönderme özelliğini de ekledi.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 20-06-2022 08:25   Güncelleme : 20-06-2022 08:25
WhatsApp artık grup görüşmeleri sırasında bireysel kullanıcıları sessize almanıza izin veriyor | Tuzla Haber

WhatsApp, geçen hafta, grup aramaları sırasında (Android Central aracılığıyla) kişileri sessize alma yeteneği de dahil olmak üzere birçok yeni özelliği kullanıma sundu. Akıl sağlığını koruyan bu özellik, yalnızca bunu kendileri yapmayı unutan insanları susturmak için değil, aynı zamanda görüşmede olan ve söylediklerinin yankısını duymak istemeyen biriyle aynı odadaysanız da yararlı görünüyor.

Zoom ve Microsoft Teams gibi bazı konferans uygulamaları toplantı sahiplerinin tüm katılımcıları (veya belirli kişileri) sessize almasına izin verse de, genellikle bireysel kullanıcılara bir arama sırasında istedikleri kişileri sessize almaları için bir yol sunmazlar. Bu özellik, muhtemelen en çok görüntülü aramalarda en fazla sekiz kişinin veya sesli aramalarda 32 kişiye kadar olan kaotik toplantılar için kaydedilen yeni bir kontrol düzeyi sunar.

@WhatsApp'ta grup aramaları için bazı yeni özellikler: Artık bir aramada belirli kişileri sessize alabilir veya mesaj gönderebilirsiniz (birisi sesini kapatmayı unutursa harika!) Daha fazla kişinin büyük aramalara katıldığını daha kolay görebilmeniz için yararlı bir gösterge. pic.twitter.com/fxAUCAzrsy

— Will Cathcart (@wcathcart) 16 Haziran 2022

Yeni sessize alma özelliğine ek olarak, WhatsApp artık bir grup görüşmesi sırasında belirli kişilere mesaj göndermenize, belki bir toplantı sırasında birine not almak ya da tüm grupla birlikte uçamayacak bir şaka yapmak istiyorsanız. WhatsApp ayrıca, aramaya başladıktan sonra yeni biri katıldığında sizi uyaracak yeni bir banner yayınlıyor.

İlgili

WhatsApp'ta grup aramaları nasıl yapılır

Mesajlaşma hizmeti, yalnızca grup arama özelliğinden fazlasını geliştiriyor. Cuma günü, WhatsApp artık hangi kişilerin profil fotoğrafınızı, hakkında ve platformda en son ne zaman aktif olduğunuzu gösteren son görülme durumunuzu görebileceğini seçebileceğinizi duyurdu. Bu, profilinizin profesyonel kişilerden veya bu bilgilere 7 gün 24 saat erişmesini istemediğiniz kişilerden gizli kalmasına yardımcı olabilir. Geçen yıl, WhatsApp olası gizlilik etkileri nedeniyle varsayılan olarak yabancılardan son görülme durumunuzu gizlemeye başladı.< /p>

Bu haftanın başlarında, şirket geçen yıl kullanıcıların konuşma verilerini ters yönde (iPhone'dan Android'e) aktarmalarına izin vermeye başladıktan sonra, WhatsApp nihayet Android kullanıcılarının sohbet geçmişlerini iPhone'a aktarma özelliğini kullanıma sundu.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber