Teknoloji
Giriş Tarihi : 24-11-2021 15:36   Güncelleme : 24-11-2021 15:36
Abone ol

Web'de WhatsApp yerleşik bir çıkartma oluşturucu alır | Tuzla Haber

WhatsApp'ın web sürümü, sıradan görüntüleri mesajlaşma servisi aracılığıyla gönderilebilecek çıkartmalara dönüştürmenize olanak tanıyan yerleşik bir Çıkartma Oluşturucu ile güncellendi. Bu özellik aynı zamanda masaüstü uygulamasına da geliyor.

Web'de WhatsApp yerleşik bir çıkartma oluşturucu alır | Tuzla Haber

WhatsApp'ın web sürümü, bilgisayarınızdaki sıradan görüntüleri mesajlaşma hizmeti aracılığıyla gönderilebilecek çıkartmalara dönüştürmenize olanak tanıyan yerleşik bir özel Çıkartma Oluşturucu ile güncellendi. Erişmek için ataş (ekler) simgesine tıklayın, Çıkartma'yı seçin ve ardından yüklenecek bir resim seçin. Bu özellik, WhatsApp'ın web sürümünün yanı sıra önümüzdeki hafta Masaüstü uygulamalarına da geliyor.

Görüntüler yüklendikten sonra düzenlenerek mükemmel çıkartmalara dönüştürülebilir. Arka planı kesmek için bir resmin konusunun etrafına bir anahat çizilebilir ve görüntüler de kırpılabilir (ancak her zaman kare en-boy oranında). Emoji, metin ve ek WhatsApp çıkartmaları, çıkartma kreasyonlarınızın üzerine katman olarak yerleştirilebilir.

WhatsApp'ta kendi çıkartmalarınızı yapabilmek yeni bir şey değil ve çok çeşitli üçüncü taraf uygulamaları var. göreve adanmış iOS ve Android'de kullanılabilir. Ancak, özellikle görüntüleri bir fare işaretçisinin hassasiyetiyle düzenlemenize izin verdiğinden, doğrudan hizmetin masaüstü ve web sürümlerine entegre edilmiş olması kullanışlı bir özelliktir.