Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-01-2022 19:22   Güncelleme : 14-01-2022 19:22
Abone ol

Vergecast: Wordle'ın App Store klonları, FTC'nin Meta davası ilerliyor ve PC'nin büyük yılı | Tuzla Haber

Bu haftanın Vergecast'i, bulmaca oyunu Wordle'ın başarısını ve kaçınılmaz rekabetini, FTC'nin Meta davasında bundan sonra ne olacağını ve bu haftanın gadget haberlerini ele alıyor.

Vergecast: Wordle'ın App Store klonları, FTC'nin Meta davası ilerliyor ve PC'nin büyük yılı | Tuzla Haber

Her Cuma The Verge, en büyük hikayeleri ele alan muhabirler ve editörlerle teknoloji haberlerinde haftayı tartıştığımız amiral gemisi podcast'imiz The Vergecast'i yayınlıyor.

Bu hafta The Vergecast'te, Nilay Patel, Alex Cranz ve Russell Brandom gösteriye federal yargıç James Boasberg'in FTC'nin Meta aleyhine bir antitröst davası açmasına izin verdiği haberiyle başlıyor. Mürettebat, geçen yıl görevden alındıktan sonra davanın neden ilerleyebileceğini ve bundan sonra ne olabileceğini açıklıyor.

Bir sonraki tartışma konusu, web tabanlı bulmaca oyunu Wordle'ın viral başarısına ve onu klonlama yarışına odaklanıyor. Vergecast, sizi drama boyunca yönlendirir ve bir grup Wordle klonunun Apple'ın App Store'undan kaldırılmasına neden olur.

Gösterinin ilerleyen saatlerinde Verge editör yardımcısı Dan Seifert bu haftaki gadget konuşması için uğradı. Hazır: DRM tonerlerini bırakan Canon yazıcılar (şimdilik), PC pazarının on yıldaki ilk büyük büyümesini yaşadığına dair raporlar ve bu yılki CES'ten çıkarımlar.

Bu haftaki programda tartışılan çok daha fazla şey var - Beyaz Saray'ın bir teknoloji zirvesine ev sahipliği yapması, Android 12'nin hantallığı ve tabii ki RCS söylemi gibi - bu yüzden tamamını burada veya tercih ettiğiniz podcast oynatıcıda dinleyin tartışma.

İşte bu haftaki programda tartışılan hikayelerin tam listesi:

Beyaz Saray, COVID test siparişi sitesini "bu hafta sonuna kadar" başlatacak, raporlar Beyaz Saray'ın açık kaynak konusunu tartışmak için teknoloji zirvesine ev sahipliği yapacağını söylüyor Log4j'den sonra güvenlik Google, açık kaynaklı yazılım projelerini korumak için yeni hükümet eylemi çağrısında bulundu Yargıç, FTC'nin Meta tekel davasının ilerleyebileceğini söylüyor Meta'nın gerçek antitröst sorunları daha yeni başlıyor Bir sitenin hizmet koşullarında 'TLDR' ister misiniz? Apple'ın App Store geliştiricilerinin 260 milyar dolardan fazla kazandığını söylediği bir fatura var. Wordle'ın güzelliği emoji sonuçlarının bir hikayeyi nasıl anlattığıdır Apple App Store dolandırıcılığı iddiası AmpMe fiyatları düşürüyor ve 'danışmanlarını' araştıracağını söylüyor Google yöneticisi Apple'ın Google'a Apple'ın 'zorbalıktan fayda görmemesi gerektiğini söyleyen müşterilerini 'geri tuttuğunu' söylüyor ' iMessage lock-in tarafından oluşturuldu Canon yazıcılarının artık Canon'un kendi tonerinin sahte olduğunu düşünmesi beni sevindiriyor Apple'ın 19 dolarlık parlatma bezi tekrar çevrimiçi stokta Ford F-150 Lightning'in lansmanının saç kazıyıcıları tarafından rahatsız edilmesini istemiyor Tesla 2022'yi kaldırıyor Cybertruck web sitesinden üretim tarihi PC pazarı, pandemi talebi sayesinde büyük bir yılı daha geride bıraktı TSMC, 2022'de çip üretim genişlemesi için 44 milyar dolarlık rekor kırdı Pandemi dizüstü bilgisayar kategorileri arasındaki sınırları bulanıklaştırdı Sony Xperia 5 III, ilk duyurudan neredeyse dokuz ay sonra şu anda ABD'de satışa çıkıyor Nvidia Shield, Android 11 ve diğer yükseltmeleri alıyor Sony hala yeni PS4'ler ürettiğini söylüyor, ancak çoğu mağaza onlara Google'ın ürünlerini satmıyor Android 12 güncellemesi son yılların en sert güncellemesi oldu Ford, F-150 Lightning'in lansmanının scalers tarafından rahatsız edilmesini istemiyor Wear OS solcular için daha iyi çalışacak... sonunda Tesla Cybertruck web sitesinden 2022 üretim tarihini kaldırıyor GM bir çevrimiçi oluşturuyor kullanılmış araba pazarı Satın Alma Hiçbir Şey Facebook'ta patlamadı - şimdi kendi başına bir platform istiyor

Vergecast

Teknoloji haberlerinde haftayı anlamlandırmak için ihtiyacınız olan podcast Abone ol