Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-01-2022 02:17   Güncelleme : 14-01-2022 02:17
Abone ol

Valve, Steam Deck'in Şubat ayının sonuna kadar gönderilmek üzere yolda olduğunu söyledi | Tuzla Haber

Steam Destesi başlangıçta Aralık ayında gönderilmeye başlayacaktı, ancak bir gecikme, işleri Şubat ayına geri götürdü. Şimdi Valve, elde taşınabilir PC oyun sisteminin önümüzdeki ayın sonuna kadar programa uygun şekilde yayınlanmaya başlayacağını söylüyor.

Valve, Steam Deck'in Şubat ayının sonuna kadar gönderilmek üzere yolda olduğunu söyledi | Tuzla Haber

Kasım ayında Valve herkese kötü haberler verdi ve Steam Destesi için iki aylık bir gecikme olduğunu açıkladı, ancak 2022'de daha iyi bir notla başlıyor. En son güncellemesinde şirket, Steam Deck gönderilerinin Şubat ayının sonunda başlayacağını "görünüyor" diyor. Tabii ki bir pandemi içindeyiz ve işler her zaman değişebilir, ancak Verge çalışanları için ön sipariş pencereleri orijinal tahminleriyle sabit kalıyor - durumunuzu buradan kontrol edebilirsiniz.

Mutlu Ocaklar! Bugün sizin için küçük bir güncellememiz var - tl;dr - Şubat ayında gönderilmeye devam ediyoruz.

Buradan göz atın: https://t.co/pQXC101JCV

— Steam Deck (@OnDeck) 13 Ocak 2022

Ancak donanım kadar önemli olan şey üzerinde oynamaya çalışacağınız oyunlardır. Valve, görünüşe göre geçen ay geliştiricilere "yüzlerce" Steam Deck birimi gönderdi, böylece PC oyunlarının yazılım ortamı ve AMD destekli donanımıyla tamamen uyumlu olduğundan emin olabilirler.

Steam'de yeşil bir "doğrulanmış" onay işareti almak için test yapılması gerekiyor ve sosyal medyada en popüler oyunların yapımcılarının Steam Destesinde oyunlarını denediğini gösteren gönderiler gördük. Hala elimizde olmayan tek şey, garip bir şekilde, bu oyunları büyük ekrana koymanıza yardımcı olması gereken Steam Deck yuvasının bir fiyatı veya resmi. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Valve'in en son donanım projesiyle birlikte buna bir göz atacağımızı umuyoruz.