Valve'in en son Steam Deck güncellemesi daha az fan gürültüsü vaat ediyor | Engadget

Valve kısa süre önce Steam Deck için SteamOS 3.2'yi piyasaya sürmeye başladı ve piyasaya sürülmesinden bu yana insanların avuçiçi cihazlarla ilgili daha belirgin sorunlarından birini ele aldı.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 29-05-2022 15:37   Güncelleme : 29-05-2022 15:37
Valve'in en son Steam Deck güncellemesi daha az fan gürültüsü vaat ediyor | Engadget

Perşembe günü Valve, Steam Deck için SteamOS 3.2'yi piyasaya sürmeye başladı ve piyasaya sürülmesinden bu yana insanların avuçiçi cihazlarla ilgili yaşadığı daha belirgin sorunlardan birini ele aldı. Şirkete göre, güncelleme "tamamen yeni bir işletim sistemi kontrollü fan eğrisi" sunuyor Valve iddiaları, Steam Deck'in dahili fanının ısıya hızlı ve akıllıca tepki vermesini sağlıyor. Buna karşılık şirket, bileşenin özellikle "düşük kullanım durumlarında" işini daha sessiz yapmasına olanak tanıdığını söylüyor.

"Bu kapsamlı bir şekilde test edildi ve iyileştirmeler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz – bu yüzden lütfen ne düşündüğünüzü bize bildirin,” dedi Valve. Aşırı fan gürültüsü, Steam Deck incelemelerinde bahsedilen Engadget'tan Jessica Conditt de dahil olmak üzere birçok yorumcunun bir özelliğidir. Aslında, iFixit geçen haftanın başlarında elde taşınabilir cihazlar için yedek parça satmaya başladığında, Huaying fan üniteleri hızla tükendi. Vana kaynaklı Steam Deck fanları, bazı sahiplere göre Huaying'den gelenler daha az gürültü üretiyor. Valve, Steam Deck sahiplerinin, yanıt verme ve pil ömrü arasındaki tatlı nokta için cihazlarını 40Hz'e ayarlamayı denemelerini önerir. Artık Steam Deck'in hoparlörlerinin sesini daha da yükseltmek mümkün ve şirket microSD kartların formatını daha hızlı hale getirdi. Valve'in web sitesinde SteamOS 3.2 için tam değişiklik günlüğüne göz atın.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber