Twitter, "önümüzdeki haftalarda" uzun biçimli Notlar özelliğini başlatmaya hazır: rapor | Tuzla Haber

Twitter'ın, Notlar veya Makaleler adlı yeni bir uzun biçimli yazma özelliği başlatmak için okuduğu bildiriliyor. Özelliğin söylentileri aylardır dönüyor, ancak araç kullanıma hazır görünüyor.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 23-06-2022 13:36   Güncelleme : 23-06-2022 13:36
Twitter,

TechCrunch tarafından hazırlanan bir rapora göre Twitter, "önümüzdeki haftalarda" Twitter Notes adlı yeni bir uzun biçimli blog özelliğini kullanıma sunmaya hazır.

Böyle bir özelliğe ilişkin sızıntılar ve raporlar, yıllardır ortalıkta dolaşıyor. aylar. Mayıs ayında, uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, kullanıcıların resimler, bağlantılar ve gömülü tweet'lerle birlikte biçimlendirilmiş blog gönderileri yazmasına olanak tanıyan Twitter Notları veya Twitter Makaleleri adlı bir özelliğin ekran görüntülerini paylaştı. Aynı aracın daha fazla ekran görüntüsü Nisan ayında başka bir uygulama araştırmacısı Nima Owji tarafından paylaşıldı ve bu, kullanıcılara gönderilerini takipçileriyle paylaşma veya web'de başka bir yerde paylaşmak üzere gönderiler için bağımsız bağlantılar oluşturma seçenekleri gösterdi.

TechCrunch'a göre, bu özellik şu anda Notes olarak adlandırılıyor ve Twitter uygulamasının beta sürümlerinde önemli bir yer veriliyor. Ancak özelliğin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulmaya hazır olduğu bildirilse de, daha fazla deneme ile ertelenebilir.

Twitter Makale Oluşturucusu artık genişleyen bir “Odak Modu” (sağ üstteki düğme) ile birlikte geliyor. besteci tam ekrana, yan çubukları gizler pic.twitter.com/oOhyM1IIWs

— jane (@wongmjane) 4 Mayıs 2022

Twitter'a uzun biçimli yazı eklemek büyük ölçüde değişebilir uzun zamandır kısa biçimli yazı ile tanımlanan platformun karakteri (başlangıçta tweetler sadece 140 karakterdi, 2017'de iki katına çıkmadan önce 280 karaktere ulaştı). Öte yandan, Twitter'ın, tweet dizileri veya başkalarının makalelerinin tweet'lenmiş ekran görüntüleri veya kullanıcıların kendi yazıları (genellikle iOS Notes uygulamasında yakalanır) şeklinde paylaşılan daha uzun yazılı notlarla dolu olduğu tartışılabilir.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber