Sağlık
Giriş Tarihi : 15-10-2021 01:42   Güncelleme : 15-10-2021 01:42
Abone ol

Twitch kaynak kodu ve içerik oluşturucu, büyük sızıntının bir parçası

Twitch'in ihlal edildiği ve verilerinin çevrimiçi olarak sızdırıldığı görülüyor. Sızıntı, Twitch kaynak kodunu, yaratıcı ödeme ayrıntılarını ve hatta bir Steam rakibini içeriyor.

Twitch kaynak kodu ve içerik oluşturucu, büyük sızıntının bir parçası

Twitch saldırıya uğramış, şirketin yayın hizmetinin kaynak kodunu, Amazon Game Studios'tan henüz yayınlanmamış bir Steam rakibini ve içerik oluşturucu ödemelerinin ayrıntılarını sızdırmış gibi görünüyor. 4chan mesajlaşma panosundaki isimsiz bir poster, Twitch'in tamamını ve taahhüt geçmişini içerdiğini iddia ettikleri 125 GB'lık bir torrent yayınladı.

Afiş, sızıntının “daha ​​fazla aksama ve rekabeti teşvik etmek için tasarlandığını” iddia ediyor. çevrimiçi video akış alanı.” Verge, sızıntının meşru olduğunu doğrulayabilir ve bu hafta kadar yeni bir kod içerir. Video Games Chronicle, sızıntıyla ilgili ayrıntıları ilk kez bugün erken saatlerde bildirdi.

Twitch, bir veri ihlaline maruz kaldığını doğruladı ve şirket, "bunun kapsamını anlamak için acilen çalıştığını" söyledi.

Sızıntı şunları içeriyor:

Twitch'te içerik oluşturucu ödemeleriyle ilgili 3 yıllık ayrıntılar. twitch.tv'nin tamamı, "taahhüt tarihi ilk başlangıçlarına kadar uzanıyor." Mobil, masaüstü ve video oyun konsolu Twitch istemcileri için kaynak kodu. Twitch tarafından kullanılan tescilli SDK'lar ve dahili AWS hizmetleriyle ilgili kod. Amazon Game Studios'tan yayınlanmamış bir Steam rakibi. IGDB ve CurseForge gibi diğer Twitch özelliklerine ilişkin veriler. Twitch'in dahili güvenlik araçları.

Sızıntının "birinci kısım" olarak etiketlenmesi, daha fazlasının olabileceğini gösteriyor. Video Games Chronicle, Twitch'in ihlalden haberdar olduğunu ancak şirketin henüz kullanıcı tabanını bilgilendirmediğini bildirdi.

Sızıntı, Twitch kullanıcılarının şifre veya adres bilgilerini içermiyor gibi görünüyor, ancak bu, bu bilgilerin bu ihlalin bir parçası olarak elde edilmediği anlamına gelmiyor. Aslında, sızıntı yapan kişi, kişisel hesapları içerecek kod yerine Twitch'in kendi şirket araçlarını ve bilgilerini paylaşmaya odaklanmış görünüyor.

Twitch bir veri ihlalini onaylamış olsa da, tam olarak ne kadar veri olduğu hala belirsiz. çalınmış. Henüz yapmadıysanız, Twitch şifrenizi değiştirmenizi ve hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenizi öneririz.

Twitch, son zamanlarda devam eden nefret ve tacizi kontrol altına almakta zorlanıyor. Haftalarca süren nefret baskınlarından sonra, bazı Twitch yayıncıları, şirketin eylem eksikliğini protesto etmek için Ağustos ayında bir gün izin aldı. Twitch, #DoBetterTwitch hareketine yanıt verdi ve bu, anonim posterin bugün bu sızıntıyı tanıtmak için kullandığı bir hashtag.

Güncelleme, 07:35 ET: The Verge onaylayabilir sızıntı yasaldır ve sızıntıdaki veriler hakkında daha fazla ayrıntı ekledik.

Güncelleme, 11:25 ET: Twitch şimdi bir veri ihlaline maruz kaldığını onayladı.< /p>