Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-10-2021 01:04   Güncelleme : 14-10-2021 01:04
Abone ol

Turtle Beach'in ilk gamepad'i, ses uzmanlığını harika ergonomiyle birleştiriyor | Engadget

Turtle Beach, kulaklığınızın sesini daha da iyi hale getirmek için ses kontrollerine sahip ilk oyun kumandasını sunar.

Turtle Beach'in ilk gamepad'i, ses uzmanlığını harika ergonomiyle birleştiriyor | Engadget

Her oyun aksesuar şirketinin Corsair ve klavyeleri ya da Razer'ın fare serisi gibi iyi yaptığı bir şey vardır. Turtle Beach, birinci sınıf bir kulaklık üreticisi olarak bilinir, ancak bu, ilk gamepad'i olan 60 $ Recon Controller'dan başlayarak tekliflerini genişletmesini engellemedi. Ve mutlu bir şekilde şirketin ses uzmanlığını bünyesinde barındırıyor.

Bu, Xbox Series X|S ve One ile Windows 10 ile uyumlu bir kablolu kumanda. bağlı, ama harika bir el hissi ile bunu telafi ediyor. Tutma yerleri, ısıyı ve teri avuçlarınızdan uzaklaştırmaya yardımcı olan bir üçgen ızgara ile dokunsal gri bir malzemeyle kaplanmıştır. Ama gerçekten sevdiğim şey dokulu düğmeler - omuz, tetik ve arka düğmeler, parmaklarınızın kaymasını önlemek için iyi bir iş çıkaran tümseklerle süslenmiştir. Ayrıca kendilerini harika hissediyorlar, öyle ki oyun oynamadığım zamanlarda bile kendimi genellikle Recon Controller ile oynarken buluyorum.

dims?image_uri =https%3A%2F%2Fs.yimg.comKris Naudus / Engadget

Recon Controller'ın kayan yazı özellikleri, gamepad'in üstündeki küçük bir panelde bulunan ses kontrolleridir.

Fazla mühendislik ürünü görünen bu kadar çok düğmeyle tam olarak çekici değil.

Tüm bu karmaşık düğmelerin sunduğu şey, kumandaya taktığınız kulaklıktan gelen ses için bir dizi seçenek. Alt kısımda normal 3,5 mm bağlantı noktası vardır, bu nedenle doğru kabloya sahip olmanız koşuluyla hemen hemen tüm kulaklıklarla çalışır. Birkaç yıldır ofiste günlük şoförüm olarak kullanılan sağlam ve ucuz bir teneke kutu seti olan Recon Spark ile denedim.

dims?image_uri=https%3A%2F%2Fs.yimg.com%Kris Naudus / Engadget

Yamuk şeklindeki kontrol panelinin her iki ucunda iki düğme bulunur, soldaki ses seviyesini ayarlar ve sağdaki oyun sesi ve sohbet arasındaki dengeyi sağlar. X ve Y düğmelerine yanlışlıkla basmamanız için denetleyicide yeterince uzaktalar. Ancak, panelin üzerindeki düğmeler o kadar sıkı bir şekilde paketlenmiştir ki, aşırıya kaçarsanız, bunun yerine ortadaki kontrollerden birine basmanız muhtemeldir.

İki büyük düğme göz önüne alındığında bu idealden daha azdır. düğmeleri sessiz işlevi (takım arkadaşlarınızla iletişim kurarken yanlışlıkla vurmak isteyeceğiniz bir şey değil) ve "insanüstü işitme" düğmesidir.

Etki, söz verdiği kadar belirgin değildi, çünkü Aramızda birkaç tur oynarken büyük değişiklikler fark etmedim. Ancak buna sahip olmaktan kesinlikle zarar gelmez ve etkisi oynadığınız oyuna ve bağladığınız kulaklığa göre değişebilir. dims?image_uri=https%3A%2F%2Fs.yimg.com%Kris Naudus / Engadget

Bu iki düğme arasında çeşitli işlevlere hizmet eden başka bir geçiş var. EQ ön ayarlarınızı varsayılan, bas, bas/tiz ve vokal ayarları arasında ayarlayabilirsiniz. Ayrıca gamepad'in titreşimlerinin gücünü ve başparmak çubuklarının hassasiyetini de ayarlayabilirsiniz. Bir ayar programında oyalanmak yerine, bunları anında ayarlayabilmek güzel. En büyük dezavantajı, simgelerin neyi temsil ettiğinin hemen belli olmaması ve gerçekten anlamadan önce talimatlara bakıp onlarla denemeler yapmam gerekmesiydi.

Genel olarak kontrol cihazının performansından memnundum ve memnunum ergonomisine her şeyden çok hayran.