Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-10-2021 23:01   Güncelleme : 13-10-2021 23:01
Abone ol

Thom Browne, Samsung'un en yeni katlanabilir modellerini şekillendirirken neler oluyor | Engadget

Tasarımcı, Engadget'ı Samsung ile yaptığı işbirliğinin arkasına alıyor..

Thom Browne, Samsung'un en yeni katlanabilir modellerini şekillendirirken neler oluyor | Engadget

Samsung 2020'de orijinal Galaxy Z Flip'i tanıttığında, "son bir şey" ile hepimizi şaşırttı. Şirket, Amerikan tasarımcı Thom Browne tarafından tasarlanan Flip, Galaxy Buds ve Galaxy Watch'ın özel sürümlerini açıkladı. O zamandan beri, her katlanabilir Samsung'un piyasaya sürdüğü özel bir Thom Browne (TB) versiyonu geldi. Bu sınırlı sayıdaki paketlerden her seferinde yalnızca 3.500 adet mevcut ve Browne'a göre, "sözde dakikalar içinde tükeniyorlar."

Samsung, bu yıl Fold 3 ve Flip'in Thom Browne paketlerini sunuyor. Sırasıyla 3.449 $ ve 2.349 $ için 3. Her kutuda katlanabilir, Buds 2, Galaxy Watch 4, kablosuz şarj üçlüsünün TB temalı sürümleri ve çeşitli kılıf ve kayış seçenekleri bulunur. Normal Fold 3, Buds 2, Watch 4 ve kablosuz şarj cihazı sırasıyla 1.799 dolar, 150 dolar, 250 dolar ve 80 dolara mal oluyor ve kasalar ve kayışlar hariç toplamı yaklaşık 2.280 dolara getiriyor. Yani Thom Browne estetiği için yaklaşık 1000 $ daha fazla ödüyorsunuz.

Özel sürüm Fold 3 paketinin ambalajı abartılı. Her cihazın kendi etiketli kabı vardır ve dev bir kutunun içine oyulmuş yuvalara oturur. Neyse ki, ambalajın çoğu kağıt, bu yüzden çevresel etki konusunda çok suçlu hissetmedim.

Ayrıca, Fold paketinde beyaz, içi mavi ve kırmızı çizgili özel bir S Pen Pro da var. iBu içerik, gizlilik tercihleriniz nedeniyle kullanılamıyor. Ayarlarınızı buradan güncelleyin, ardından görmek için sayfayı yeniden yükleyin.

Tüm cihazların üzerlerinde Thom Browne markası var ve bu yılki sette tasarımcının kırmızı, beyaz ve mavi renklerinde imzası olan şeritler yer alıyor. Bu, Amerikan spor giyimine saygı gösterilmesi amacıyla bilinçli bir renk seçimidir, ancak aynı zamanda bir Olimpiyat yılı olduğunu da kabul eder.

"Kırmızı, beyaz ve maviye ve özellikle kırmızı süslemeli beyaza gönderme Browne, Engadget'a verdiği demeçte, eski Olimpiyatları ve eski Olimpiyat üniformalarını çok anımsattı. "Sporu seviyorum, sporcuları seviyorum, bu seviyedeki sporculardan çok ilham aldım" dedi. (Merak ettiyseniz o bir yüzücü. Ve biz parantez içindeyken ben atıcıyım.)

Ancak şerit merkezli tasarım ve tanıdık renk düzeni her zaman bir parçası olmuştur. Browne'ın "bana çok imzalı hissettiren bir şey" olduğunu söylediği Samsung paketleri. Markasının tanınabilir öğelerini üzerlerinde tuttuğundan emin oldu, çünkü insanların "farklı bir şekilde ele alınsaydı hayal kırıklığına uğrayacaklarını" hissetti.

Motif yalnızca Galaxy cihazlarında görünmekle kalmıyor' harici olarak, Fold 3 ve Watch 4'te ayrıca TB temalarında özel duvar kağıtları bulunur.

Ekranın üst ortasında, bir kumaş yer imini andıran kırmızı-beyaz-mavi desenli küçük bir şerit var. Sistem simgeleri ve yazı tipleri de genel temayla eşleşir.

Bu cihazların Thom Browne versiyonları üçüncü kez tekrarlandığına göre, tasarımcı bunları oluşturma sürecine oldukça aşina.

Özel üretim katlanabilir ürünler yaklaşık iki yıldır piyasada olsa da, Samsung geçmişte koleksiyonlarını mağazalarında taşımıştı. Ancak orijinal Z Flip'in Thom Browne versiyonunu yaratma fırsatı ilgi çekiciydi. Browne, sahip olduğu ilk telefonun bir flip telefon olduğunu söyledi, bu yüzden "bu ikonik telefonun yeniden piyasaya sürülmesi fikri benim için ilginçti, ancak yine de onu bugün için çok alakalı bir cihaz haline getirdi." Samsung Thom Browne edition paket kutusuSamsung

Browne, Samsung'un istediği şekilde cihazların tasarımlarına herhangi bir yaklaşım getirmediğini söylese de eğer bir şey mümkün olsaydı saf altından yapılmış bir telefon olurdu. "Bu, Samsung'a vermek istediğim bir meydan okuma olurdu."

Belki de ortaklıktan memnun olduğu için Browne, bu alanda başka hiçbir şirketle çalışmak istemeyeceğini söyledi. . Diğer Samsung ürünlerini değerlendirmeye açık olmasına rağmen Thom Browne akıllı saat yapmayı düşünmüyor.

Sonuçta, onun için en büyük fayda muhtemelen görünürlük.