Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-10-2021 21:59   Güncelleme : 13-10-2021 21:59
Abone ol

Switch OLED, şimdiye kadarki en muhteşem el cihazları için güçlü bir rakip | Engadget

Yakında çıkacak olan Switch OLED'in ekranı gerçekten çok hoş..

Switch OLED, şimdiye kadarki en muhteşem el cihazları için güçlü bir rakip | Engadget

Nintendo iyi donanım yapar, ancak bunlardan herhangi birini kişisel olarak "güzel" olarak tanımlayabilir miyim bilmiyorum. GameCube sevimliydi, Game Boy Advance SP'nin kapaklı tasarımını çok sevdim ve hala SNES'in köpek kemiği denetleyicisiyle ilgili güzel anılarım var. Ama Anahtar… Ben sadece onunla "iyiyim". Yaklaşan OLED modeliyle şimdiye kadar "dokun bana" diye bağıran bir donanım parçası olmamıştı.

dims?image_uri=https% 3A%2F%2Fs.yimg.comKris Naudus / Engadget

8 Ekim'de çıkacak olan yeni Switch'in büyük seçim çerçevesi özelliği, daha büyük, daha keskin ekranı. Orijinalin 6,2 inç LCD'sinden 7 inç OLED'e yükseltildi. Onunla yaklaşık bir buçuk saat geçirdim ve iki sistemi yan yana karşılaştıramasam da, eve geldiğimde farkı kesinlikle fark ettim. OG Switch'imdeki parlaklık ayarlarını sadece ne yazık ki maksimumda olduklarını anlamak için aradım.

Orijinal Switch ekranı hala iyi görünüyor, ancak yeni ekran gerçekten harika. dims?image_uri=https%3A%2F%2Fs.yimg .comSunulan oyun, yenilenen sistem için temelde bir "lansman başlığı" olarak aynı gün çıkan ve yakında çıkacak olan Metroid Dread idi. Metroid serisinin karanlık, bazen klostrofobik ayarları göz önüne alındığında, bu iyi bir seçimdir. Her geçidi görmek ve aşılmaz tuğlaları patlatmanız gerekenlerden ayırt etmek yeterince kolaydır. Oyun normal bir Switch veya Switch Lite üzerinde oynanabilir olacak, ancak oyunun yeni donanımda görülmesi gerektiği anlaşılıyor. Kris Naudus / Engadget

Ve bu daha büyük ekrandan daha fazlasıdır.

Üst kısımdaki ses ve güç düğmeleri daha dar, özellikle basmakta zorlanmadığım halde çıldırmadığım bir tasarım seçimi. (Sanırım oval şekilli düğme yerine dairesel düğme hissini tercih ediyorum.) Yeni kickstand oldukça harika, orijinalin komik baktığınız zaman düşen dikey şeridi yerine sistemin arkasına kadar uzanıyor. Elbette, yenisini çıkarmak için biraz daha fazla çaba gerekiyor, ancak ekstra sağlamlık ve güvenilirlik için buna değer. Ve yine de kalbim, aslında ayarlanabilir, ancak sistemi el modunda oynamayı tercih ettiğim için bundan pek faydalanmadım. Sadece... iyi hissettirdi. Ve yeni siyah beyaz renk şeması şahsen harika görünüyor. Panda görünümü konusunda her zaman enayi oldum ve bunu 2017'de başladığım tamamen gri sisteme tercih ederdim.

Tüm bunlar, test etmek için yeterli zamanım olmadığını söyledi. yeni ekranla pil ömrünü uzatın veya 64 GB depolama alanına kaç oyun sığdırabileceğimi görün.