Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-10-2021 22:14   Güncelleme : 13-10-2021 22:14
Abone ol

Surface Laptop Studio ve Pro 8 uygulamalı | Engadget

Laptop Studio, Surface Pro X ve bir dizi yeni Surface cihazını kontrol ettik ve bu Windows 11 PC'ler çok umut verici görünüyor.

Surface Laptop Studio ve Pro 8 uygulamalı | Engadget

Bugünkü yıllık donanım etkinliğinde Microsoft, Windows 11'in 5 Ekim'deki lansmanından önce yeni bir Surface cihazları ailesini tanıttı. Surface Pro ve Surface Go'nun yenilenmesi şaşırtıcı değil ve şirket bu serilerin her ikisinde de en son ürünleri sergiledi. Ancak Surface Laptop Studio en ilgi çekici olanıdır. Ayrılabilir bir 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar olan Surface Book'un yerini alması gerekiyordu. Bu arada Laptop Studio, Microsoft'un Surface Studio hepsi bir arada masaüstüne benziyor, çünkü bir masanın üzerine düz bir şekilde yerleştirilebilen veya eğimli bir şekilde desteklenebilen ileri çekilebilir bir ekrana sahip. Aynı zamanda 120 Hz'lik bir ekrana sahip ve şık bir yeniden tasarıma sahip olan yeni Surface Pro 8'de olduğu gibi.

Laptop Studio, Surface Pro X ve bir dizi yeni Surface cihazını tek seferde kontrol edebildim. New York'taki son (COVID güvenli) demo etkinliği ve şunu söylemeliyim ki, bu Windows 11 bilgisayarlar çok umut verici görünüyor.

Surface Laptop Studio uygulamalı

Hadi, Bir Microsoft temsilcisinin etkinlikte bana söylediği Laptop Studio, Surface Book serisinin yerini alacak.

Laptop Studio'nun 14,4 inçlik ekranının ne kadar ince olduğundan çok etkilendim ve çok fazla zorlamadan çerçevesinden dışarı fırladı. Ekranı klavyeye bağlayan menteşe sağlamdır ve dizüstü bilgisayar modunda ekranı çeşitli açılarda yukarıda tutar.

Galeri: Surface Laptop Studio uygulamalı | 14 Fotoğraf

/14

Galeri: Surface Laptop Studio uygulamalı | 14 Fotoğraf

/14

Ekranı dışa bakacak şekilde çevirdiğimde, panel çerçeveden dışarı fırlarken daha hafif bir açıyla durmasını sağlamak için kapağı kendimden uzaklaştırmaya çalışırken sorun yaşadım. . Ancak, geleneksel bir dizüstü bilgisayar modu veya bir tablet gibi düz bir şekilde yatırılmış (Microsoft'un Studio modu dediği) gibi diğer tüm yapılandırmalarda, Surface Laptop Studio beklendiği gibi davrandı.

Ekran ileri çekildiğinde ve desteklendiğinde Şirketin Sahne modu dediği klavyenin önünde, dijital sanatçılar için harika. Çizmek daha kolay ve şaheserlerinizi yaratmak için yeni Slim Pen 2'yi kullanabilirsiniz. Yeni ekran kalemi, yerleşik bir motorla dokunsal geri bildirim sunar ve ayrıca kağıt kalemle elde edeceğiniz direnci taklit eder. Slim Pen 2 ile karalamaya başladığımda Laptop Studio'nun ekranında bir çeşit sürüklenme hissettim.

Ama buna çok çabuk alıştım ve bir şeyin etkinleştirildiğinin göstergesi olarak hizmet eden hafif titreşimleri hissetmek hoşuma gitti.

Laptop Studio'nun klavyenin altında Slim Pen'i sağlayan manyetik bir şerit var. 2 kolayca takılır ve makinenin geri kalanıyla aynı hizada kalır. Mıknatıslar o kadar güçlüydü ki, kalemi sadece kabaca kenar boyunca yerleştirmem gerekti ve yerine döndü. Bu kurulumla aksesuarı kaybetme konusunda endişelenmeme gerek yok gibi hissediyorum, ki bu güzel.

dims?image_uri=https %3A%2F%2Fs.yimg.comCherlynn Low / Engadget

Microsoft ayrıca Laptop Studio'da 120Hz ekran sunuyor ve bir şirket temsilcisi demoda dokunmatik örnekleme hızının 100Hz olduğunu söyledi. Bu, sorunsuz bir çizim deneyimi sağlamalı, aynı zamanda kaydırma ve animasyonların süper tereyağlı görünmesini sağlamalıdır. Sistemde uyarlanabilir yenileme hızı yoktur — ayarlarda 120 Hz veya 60 Hz arasında seçim yapma seçeneğine sahip olursunuz.

Laptop Studio'nun yeni Full HD web kamerası gibi tüm ayrıntılı özellikleri için, ekran çözünürlüğü, boyutları, işlemci ve bellek yapılandırma seçenekleriyle ilgili haber yazımıza göz atmanızı tavsiye ederim.

Bu notta, Laptop Studio ile ilgili deneyimim hakkında söyleyeceğim son şey, klavyesinin ve izleme dörtgeninin geniş olduğu ve düğmelerinin rahat ve duyarlı olmasına rağmen, Surface Laptop 4'teki tuşları tercih ettiğimdir. Pil gibi şeyler için. yaşam, performans ve diğer gerçek dünya gözlemleri olsa da, bir inceleme birimini test edene kadar beklememiz gerekecek.

Surface Pro 8 uygulamalı

Başka bir cihaz Bu yıl, Surface Pro 8'de görsel bir revizyon yapıldı. Bugün tanıtılan tek yeni Surface Pro değil - ayrıca tipik bir küçük işlemci yükseltmesi alan ve eski Microsoft tabletlerine çok benzeyen Surface Pro 7 Plus da var. Bu arada Pro 8, ARM tabanlı Pro X'e çok benziyor. Ancak 11. nesil Intel Core i5 veya i7 yongaları kullanıyor ve bu nedenle gözle görülür şekilde daha ağır. Ayrıca, sızdırmaz hale getirilmiş X'e kıyasla yanlarında farklı bir havalandırma tasarımına sahiptir.

Yine de Pro 8, 0,37 inç profiliyle etkileyici bir şekilde incedir ve yerleşik destek ayağı daha da keskindir.Pro 8 ayrıca 2.880 x 1.920 çözünürlükte çalışan Laptop Studio ile aynı 120 Hz yenileme hızına sahiptir.

Kutunun dışında Pro 8 60 Hz'de çalışır ve ayarlara gidebilirsiniz. Bunu daha yüksek bir orana çıkarmak için. Bu arada, Dizüstü Bilgisayar Stüdyosu varsayılan olarak 120 Hz'de yenilenir. Bu fark, Pro 8'in daha taşınabilir bir cihaz olarak tasarlanması ve Microsoft'un insanların hareket halindeyken daha fazla pil ömrü istemesini beklemesinden kaynaklanmaktadır. Önceliğiniz düzgün kaydırma ve mürekkep oluşturma ise (Slim Pen 2 burada da desteklenir), o zaman elbette daha hızlı gidin. Ancak Pro 8'den her son dakikada bir sıkmaya çalışıyorsanız, daha düşük fiyata bağlı kalmayı tercih edebilirsiniz.

Meyve suyunuz bittiğinde, Pro 8'i yedekleyebilirsiniz. Microsoft'un kendi konektörüyle veya bir çift USB-C bağlantı noktası aracılığıyla. Bunlar, USB 4 ve Thunderbolt 4'ü destekler ve aynı anda iki adede kadar 4K ekranı yayınlayabilir. Önizlememizdeki sınırlı süre boyunca bunu test edemedik ve genel olarak Surface Pro 8'in daha ağır bir Pro X gibi hissettirdiğini gerçekten söyleyebilirim. Aynı Signature Type Cover'ı aynı konforla kullanıyorlar. tuşları ve duyarlı izleme panelinin yanı sıra Slim Pen 2'yi tutan ve şarj eden yerleşik yuva.

Galeri: Surface Pro 8 uygulamalı | 6 Fotoğraf

/6

Galeri: Surface Pro 8 uygulamalı | 6 Fotoğraf

/6

Microsoft'un bugün duyurduğu diğer tüm Yüzeyler - Go 3, yeni Pro X, Pro 7 Plus ve Duo 2 arasında yalnızca sonuncusu önemli ölçüde farklı.

Surfaces'ı farklı ihtiyaçlara sahip kişiler için daha kolay hale getirmek için tasarlanmış bir dizi etiket ve çıkartmadır. Düğmeleri dokunarak tanınabilir kılmak için yarı saydam klavye etiketleri, tuşlara veya bağlantı noktalarına görsel ve dokunsal ipuçları ekleyen çarpma etiketleri ve hangi kabloların hangi soketlere girdiğini daha belirgin hale getirmek için eşleşen kablo sargılarına sahip renkli göstergeler vardır.

Demo alanında gördüğüm renkler neon şeftali tonlarındaydı ve belirli görme bozukluğu olan kişiler tarafından beğenilip beğenilmeyeceğinden emin değilim (ayırt edemeyenler için bir desen daha iyi olabilir) renkler arasında). Ama en azından gördüğüm klavye tuşları farklı şekillerdeydi ve genel olarak buradaki çabayı takdir ediyorum.

Galeri: Microsoft Surface Adaptive Kit uygulamalı | 4 Fotoğraf

/4

Galeri: Microsoft Surface Adaptive Kit uygulamalı | 4 Fotoğraf

/4

Microsoft, Xbox Adaptive Controller ile yıllar önce oyunlarda erişilebilirlik teknolojisinin yolunu açtı ve Surface Adaptive Kit küçük bir ürün gibi görünse de, şirketin bunu nasıl yapacağını anlamlı şekillerde düşündüğünü gösteriyor. farklı ihtiyaçları olan insanlara hitap etmek için.

Bugün tanıtılan yeni Surfaces'ın çoğu artımlı güncellemeler gibi görünse de, Laptop Studio, Duo 2 ve Pro 8 en azından sade bir heyecan düzeyi getiriyor.

Her zaman olduğu gibi, paranızı harcamaya değip değmeyeceğini görmek için tüm bu cihazları kendimiz test etmemiz gerekecek, ancak şimdiden hepsini bugün ön sipariş verebilirsiniz.

Tümünü takip edin. Microsoft'un sonbahar Surface etkinliğinden haberler burada.

.