Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-10-2021 22:30   Güncelleme : 13-10-2021 22:30
Abone ol

Surface Duo 2 uygulamalı: Microsoft, çift ekranlı telefonunun kameraları konusunda ciddileşiyor | Engadget

Yakın tarihli bir demoda Duo 2'yi ve yeni üçlü kameralarını kısaca inceledik ve güncellemelerinden şimdiye kadar temkinli bir şekilde etkilendik.

Surface Duo 2 uygulamalı: Microsoft, çift ekranlı telefonunun kameraları konusunda ciddileşiyor | Engadget

Microsoft'un Surface Neo'yu piyasaya sürmesini beklemeye devam ederken, şirket şimdiden çift ekranlı Android telefonunun ikinci neslini tanıtıyor. Surface Duo 2, öncekinden biraz daha ince olan ve bazı ciddi kamera iyileştirmeleri getiren 1.500 dolarlık bir cihazdır. Spesifik olarak, son nesil kurulumda kullanılan 11 megapiksellik tek kamera yerine artık üç sensöre sahip. New York'ta (COVID güvenli) bir demoda Duo 2'yi kısaca kontrol etme şansım oldu ve güncellemelerinden çok dikkatli bir şekilde etkilendim.

Microsoft'un demo alanı en iyisi değildi. unutulmaz fotoğraflar çekmek için bir yer, ancak bir Xbox denetleyicisinde Duo 2'nin üçlü lenslerini denedim. Ana kameradan ultra geniş ve telefoto seçeneklerine kolayca geçtim ve Portre modunu da denedim. Bu fotoğrafların kalitesini henüz değerlendiremiyorum çünkü onları yalnızca Duo 2'nin ekranlarında görebiliyordum, ancak orijinal Surface Duo'da yaşadığım sıkıntının büyük ölçüde ortadan kalktığını şimdiden hissediyorum.

İşte bu kadar. Bu şaşırtıcı değil, çünkü Duo'nun kamera yazılımını rahatsız eden en büyük sorunlardan biri, ekranın üzerinde tek bir kameranın olmasıydı.

Bu, cihazın, onu nasıl tuttuğunuza bağlı olarak hangi ekranın etkinleştirileceğini bilmesi gerektiği anlamına geliyordu.

Cherlynn Low / Engadget

Duo 2'nin arka/dış tarafında bulunan üçlü kamera ve 12 megapiksel ön kamera ile artık bunu çözmeye gerek yok. Yine de çok yazık: Artık Duo 2'yi açmadan fotoğraf çekmenin bir yolu yok; arka kameralarla çekim yapıyorsanız, cihazı her iki ekran da size bakacak şekilde kullanmalısınız.

Hacimli kamera çıkıntısı, her iki ekranın da aynı hizada olması için ekranlardan birini tamamen çevirmenizi de engeller. eşit olarak sırt sırta. Derme çatma bir telefon olarak kullanılamayacak kadar geniş olduğu için orijinal Duo ile bunu yapmayı hiç umursamadım, ancak yine de bu değişiklikle Duo 2'nin gerçekten çoğunlukla Kitap modunda kullanılması hayal kırıklığı yaratıyor. Artık bir telefon-tablet melezi değil.

Microsoft'un Duo 2 ile yaptığı iyileştirmelerden biri cihazın genel genişliğini daralttığı için bu işlevsel değişime şaşırdım.

Ancak, eski 1.350 x 1.800 yerine 1.344 x 1.892 çözünürlükle daha uzunlar. Bu, Duo 2'yi şekil olarak biraz daha telefona benzetebilirdi, ancak şahsen ben boyutunun değiştiğini hiç anlayamadım. Cherlynn Low / Engadget

Microsoft, bunun piyasadaki en ince 5G mobil cihaz olduğunu iddia ediyor. Gerçekten de, 5,5 mm (veya 0,21 inç) kalınlığında Duo 2 kesinlikle şık. Şirket ayrıca her ekranın iç kenarlarında açık bir kitaptaki sayfaları anımsatan hafif bir eğri oluşturdu. Bu, potansiyel olarak uygulamaları ekranlar arasında sürüklemeyi kolaylaştırabilir, ki bunu demom sırasında hızlıca yapabildim.

Duo 2'yi orijinalinden daha hızlı hissettiren bir diğer yeni özellik, daha yüksek yenileme hızıdır. Her iki panel de şimdi 90Hz'de çalışıyor ve senkronize olmaları gerekiyor. Engadget'ın web sitesini yükledim ve bir makale üzerinde çılgınca yukarı ve aşağı kaydırarak iki ekranda genişlettim ve sayfanın iki yarısı gerçekten de birbirine ayak uydurdu.

Ayrıca kalemin kağıt üzerindeki hissini ve direncini taklit etmeye çalışıyor ve ben bununla yeni Surface Laptop Studio'da Duo 2'ye kıyasla daha fazla zaman harcadım. Cherlynn Low / Engadget

Açıkçası, Duo 2'de bu kadar az sorunla karşılaşmam beni şaşırttı. Orijinal Duo hatalarla doluydu ve bir uygulamayı her iki ekrana da yaymak gibi basit şeyler bile zordu. Önizlemem sırasında bu sorunsuz gitti. Kabul etmek gerekirse, Duo 2 ile fazla zaman harcamadım, bu yüzden görünüşte iyileştirilmiş yazılım konusunda hala temkinliyim, ancak Microsoft gerçekten de geçmişteki sorunları düzeltmek için çalışıyor.

Bu yanıt hızına da atfedilebilir. Duo 2'ye güç veren etli Snapdragon 888 işlemciye kadar, ancak emin olmak için gerçek dünya testleri yapmamız gerekecek. Duo 2'nin 4.449 mAh hücresinin ne kadar sürdüğünü ve Microsoft'un orijinalin kusurlarını düzeltmede ne kadar başarılı olduğunu görmek için kendi pil testimizi de yapmamız gerekecek.

Şimdi 1.500 dolardan başlayan fiyatlarla ön sipariş verebilirsiniz ve 21 Ekim'de satışa sunulacak. Bununla birlikte, hala çok yeni olan bir cihaza herhangi bir para harcamadan önce, incelememizi beklemenizi öneririm.

Microsoft'un sonbahar Surface etkinliğindeki tüm haberleri buradan takip edin.

.