Starlink artık 32 ülkede hemen gönderilmeye hazır | Tuzla Haber

SpaceX'in uydu internet hizmeti Starlink şu anda mevcut ve dünya çapında 32 ülkede hemen sevk ediliyor. Avrupa ve Kuzey Amerika'nın çoğunu ve ayrıca Güney Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda'nın bazı kısımlarını içerir.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-05-2022 11:29   Güncelleme : 13-05-2022 11:29
Starlink artık 32 ülkede hemen gönderilmeye hazır | Tuzla Haber

Şirket, SpaceX'in uydu internet hizmeti Starlink'in artık dünya çapında 32 ülkede kullanılabildiğini duyurdu. Etkileyici bir şekilde, Elon Musk'ın uzay şirketi, müşterilerin yemeklerini almak için aylarca beklemesine neden olan önceki sorunların aksine "hemen" göndereceğini söylüyor.

Starlink, Twitter'da hizmetin kullanılabilirlik haritasını gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı. hizmeti, Avrupa ve Kuzey Amerika'nın çoğu ile Güney Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda'nın bazı bölgelerinde "mevcut" olarak gösterir. Afrika kıtasının tamamı da dahil olmak üzere dünyanın geri kalanının çoğu, 2023'te çeşitli noktalarda mevcudiyetin beklendiği “Yakında” olarak gösteriliyor.

Starlink artık dünya çapında 32 ülkede mevcuttur. "Müsait" olarak işaretlenmiş alanlardan sipariş veren kişilerin Starlink'leri hemen gönderilir → https://t.co/slZbTmHdml pic.twitter.com/CecM1pkf5D

— SpaceX (@SpaceX) 13 Mayıs 2022
<32, Starlink'in hizmet verdiği ülkelerin sayısında, SpaceX'in yalnızca 25'te mevcut olduğunu söylediği bu yılın başlarına kıyasla bir artışı temsil ediyor. Ancak daha dikkate değer olanı, SpaceX'in şimdi yemeklerini müşterilere hemen sevk ettiğini iddia ettiği ülkelerin sayısı. — hizmetin alt dizisi, siparişlerinin yerine getirilmesi için aylarca beklemek zorunda kalan müşterilerin hikayeleriyle dolu. Nisan ayında, Dünyanın Geri Kalanı, Starlink kullanıcılarının çoğunluğunun Kuzey Amerika'da bulunduğunu ve geri kalanların çoğunun Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa'da bulunduğunu bildirdi.

Hizmetin pratikte nasıl kullanıldığına dair ilk elden izlenimlerimiz için, geçen yıl Mayıs ayındaki incelememize göz atın. Mart'ta yürürlüğe giren bir fiyat artışının ardından, yeni Starlink siparişleri, başlangıç ​​kiti için şimdiden 599 ABD dolarına mal oluyor ve internet hizmeti almak için aylık 110 ABD doları hizmet ücreti alınıyor.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber