Sony, yeni tasarıma ve daha da iyi gürültü engelleme özelliğine sahip WH-1000XM5 kulaklıkları duyurdu | Tuzla Haber

Sony, en yeni amiral gemisi gürültü önleyici kulaklıkları WH-1000XM5'i duyurdu. Tamamen yenilenmiş bir tasarıma, geliştirilmiş ANC'ye ve daha iyi sesli arama kalitesine sahiptirler - ancak aynı zamanda M4'lerden daha yüksek bir fiyata gelirler.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-05-2022 11:40   Güncelleme : 13-05-2022 11:40
Sony, yeni tasarıma ve daha da iyi gürültü engelleme özelliğine sahip WH-1000XM5 kulaklıkları duyurdu | Tuzla Haber

Son sızıntılardan sonra sürpriz olmadı, ancak bugün Sony, en yeni gürültü önleyici kulaklıkları olan WH-1000XM5'i duyurdu. Önceki 1000XM4'lerden bir artışla 399,99 dolara mal oldular ve 20 Mayıs'ta satışa çıkacaklar.

Sony, yeni kulaklıklara ikinci bir işlemci ekleyerek zaten harika olan gürültü engelleme özelliğini yeni zirvelere çıkardığını söylüyor. Şirketin basın açıklamasına göre, iyileştirmeler en çok "orta ila yüksek frekanslı gürültüde" fark ediliyor. Bu, günlük şehir sokak gürültüsü ve insan sesleri gibi şeyleri içerir.

1000XM5'ler, son önceki modellerinden oldukça farklı bir tasarıma sahiptir. Sony, daha şık bir görünüm için gitti, gövde tarzı bir kaydırıcıya geçti ve mikrofonları (şimdi sekiz tane var) kulak kapaklarının çevresinde hareket ettirdi. 1000XM5'ler ayrıca kafa bandında önceki modellere göre biraz daha ince olan yeni bir sentetik deri türü kullanır. Kontroller değişmedi: Dokunma ve kaydırma hareketleriyle sesi kontrol etmeye devam ediyorsunuz ve ANC ile ortam modları arasında geçiş yapmak için fiziksel bir düğme var.

WH-1000XM5'lerin tamamen yeni bir tasarımı var. Resim: Sony

Dahili bileşenler de değişti. Sony, 1000XM4'lerin 40 milimetrelik sürücülerini, daha doğal görünen ve "ses netliğini ve bas üretimini iyileştiren" yeni 30 milimetre sürücüleri lehine bıraktı. 1000XM4'lerin eleştirilerinden biri bazen çamurlu baslarıydı, bu yüzden Sony yeni modelle bu sorunu çözmeye çalışmış gibi görünüyor.

Sony WH-1000XM5 incelemesi: yeni tasarım, yeni ses, yeni fiyat

Siyah veya kirli beyaz olarak gelirler. Resim: Sony

Sony, dört hüzmeleme mikrofonu ve AI gürültü azaltma algoritmaları ile mümkün kılınan gelişmiş sesli arama kalitesini de vurguluyor. Tüm imza Sony özellikleri - LDAC, DSEE Extreme yükseltme, 360 Reality Audio, Speak to Chat vb. - 1000XM5'lere doğru yol aldı.

Bu kulaklıklar, Sony'nin satmaya devam etmeyi planladığı WH-1000XM4'lere kıyasla gerçekten yeni bir şey yapmıyor. Ancak şirket, ses kalitesi, gürültü önleme ve sesli aramalar gibi en önemli konularda 1000X serisi kulaklıkları geride bıraktığından emin görünüyor.

Bu doğru mu? Pekala, son birkaç haftadır 1000XM5'leri test ediyorum ve yükseltme zamanının gelip gelmediğine karar vermeden hemen önce tam incelemeyi okuyabilirsiniz.

İlgili:

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber