Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-01-2022 17:21   Güncelleme : 14-01-2022 17:21
Abone ol

Slack'te özel mesaj gönderme ve arama yapma | Tuzla Haber

Slack uygulaması, grup çalışmasını kolaylaştırmak için tasarlandı. Ancak aynı zamanda bire bir iletişim kurmak için araçlar da sunar. Ayrıca doğrudan Slack'ten birini arayabilir veya görüntülü arama yapabilirsiniz. İşte size nasıl olduğunu gösteriyoruz.

Slack'te özel mesaj gönderme ve arama yapma | Tuzla Haber

Slack bir işyeri anlık mesajlaşma aracı olarak başlamış olsa da, son birkaç yılda herkesin bir grup arkadaş, meslektaş veya aile ile iletişim halinde kalmasının bir yolu olarak popüler hale geldi. Artık gruplara, iki veya daha fazla kişinin metinden sese geçebileceği, anında "toplantılar" oluşturmaları için bir yol bile sunuyor - ücretli bir plandaysanız.

Gevşek olsa da. büyük ölçüde grup işbirliği için tasarlanmıştır, ayrıca birisiyle bire bir sohbet etmek istiyorsanız araçları da vardır. Burada, Slack'in ücretsiz sürümü aracılığıyla başka bir kişiyle özel metin, sesli veya görüntülü konuşma yapmanın bazı yollarından bahsedeceğiz.

Metin sohbetleri

<Slack masaüstü uygulamasını kullanma: Yakın zamanda birine kişisel bir mesaj gönderdiyseniz, adını sol taraftaki kenar çubuğunda "Doğrudan mesajlar" altında bulabilirsiniz. İsimlerine tıklayın, mesajınızı alttaki kutuya yazın ve göndermek için enter / geri tuşuna basın. Ad kenar çubuğunda yoksa "Doğrudan mesajlar"ın yanındaki + işaretini tıklayın. Mesaj göndermek istediğiniz kişinin adını yazın. Siz yazarken, kişinin adı sonuçlarda görünecektir (o Slack çalışma alanında olduklarını varsayarak) ve üzerine tıklayabilirsiniz.Ayrıca, çalışma alanınızın ve kullanıcı adınızın yanında ekranın sol üst köşesindeki kurşun kalem simgesini tıklayarak da bir mesaj başlatabilirsiniz. Mesaj göndermek istediğiniz kişinin adını üst kısımdaki çubuğa girin. Mesajı ekranın alt kısmındaki kutuya yazın ve göndermek için enter veya geri tuşuna basın. Bire bir görüşme başlatmak için sol sütunun üst kısmındaki kurşun kalem simgesine tıklayın. Bire bir görüşme başlatmak için sol sütunun üst kısmındaki kalem simgesini tıklayın .

Mobil uygulamayı kullanarak:

Önceki bir sohbete devam etmek veya daha önce konuştuğunuz birini bulmak istiyorsanız, ekranın altındaki "DM'ler"e dokunun. doğrudan mesajlarınızın geçmişini bulmak için ekran.

Ana ekranın alt kısmındaki kurşun kalem sembolüne de dokunabilirsiniz. Bu, daha önce mesajlaştığınız kişilerin bir listesini içeren “Yeni Mesaj” ekranını getirecektir; ya bunlardan birini seçin ya da doğrudan mesaj göndermek istediğiniz kişinin adını yazın.

Sesli konuşmalar

Slack ayrıca yerleşik bir arama özelliğine sahiptir.

Slack'in ücretli planlarından birine aboneliğiniz varsa, 15 kişiye kadar grup görüşmesi yapabilir ve ekranınızı görüntülü görüşmede paylaşabilirsiniz.

Slack masaüstü uygulamasını kullanarak:

güçlü> Doğrudan mesaj veya kanal açın Sağ üst köşedeki telefon simgesine tıklayın Sağ üst köşedeki telefon simgesi sesli sohbet başlatmanıza olanak tanır. Sağ üst köşedeki telefon simgesi sesli sohbete başlamanızı sağlar. Videoyu başlatmak için kamera simgesine tıklayın. Ücretli bir plandaysanız, “Ekranı Paylaş” simgesini de kullanabilirsiniz. Sesli sohbetteyken, görüntülü sohbete dönüştürmek için kamera simgesine dokunun. Sesli sohbetteyken, görüntülü sohbete dönüştürmek için kamera sembolüne dokunun.Bir iPhone kullanıyorsanız, sayfanın üst kısmındaki kişinin adına dokunun. Bir arama başlatmak için arama simgesine dokunun (kişi, birinin kendisini aramaya çalıştığına dair bir bildirim alır) Bunu bir görüntülü arama yapmak istiyorsanız, kamera simgesine dokunun Mobil uygulamada, Mobil uygulamada “Ara...” öğesini seçin ve ardından video istiyorsanız, kamera simgesi.

Huddle'lar

Geçen bahar, Slack, bir veya daha fazla kişiyle bir metin sohbeti sırasında (sesli aramaların aksine) hemen atlayabileceğiniz sesli sohbetler olması amaçlanan Huddles'ı tanıttı. sadece biraz daha resmi). Ne yazık ki, yalnızca ücretli bir hesabınız varsa kullanılabilirler.

Varsa, Grup Sohbeti başlatmak çok basittir. (Not: Tek bir kişiyle, bir grup insanla veya bir kanalla bir Grup Sohbeti oluşturabilirsiniz; bu özel makale için bire bir görüşmelere odaklanacağız.)

Masaüstü uygulamasını kullanarak:

Bir araya gelmek istediğiniz kişiyle bir metin görüşmesi yaptığınızdan emin olun. isim (yayın mikrofonu gibi görünecek) ve sağda bir geçiş.Anlık sesli görüşme için Grup Toplantısı simgesini kullanın. Anında sesli görüşme için Grup Toplantısı simgesini kullanın.

Masaüstü uygulamasını kullanıyorsanız, Grup Toplantısı sırasında hareketli altyazılar ekleyebilirsiniz.

Konuşurken, Grup Toplantısı simgesinin hemen üzerinde, kimin konuştuğunu söyleyen bir metin göreceksiniz ve bunun altında da , Grup Toplantısında kaç kişi olduğunu söyleyen metin. Bu ikinci satıra tıklayın. Bir açılır pencere size Grup Toplantısında kimin olduğunu gösterecek; konuşan kişi vurgulanacaktır. Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın. Bir açılır pencere açmak için simgelerin üzerindeki satırları bantlayın. Bir açılır pencere açmak için simgelerin üzerindeki satırlara dokunun. "Altyazıları aç"ı tıklayın Üç noktayı bantlayın ve Üç noktaya ve "Alt yazıları aç"a dokunun.Artık sesli görüşmeniz için altyazılarınız var. Artık sesli görüşmeniz için altyazılarınız var.

İki kişi aynı anda konuştuğunda ara sıra bir hıçkırık olsa da, altyazıların büyük ölçüde doğru olduğunu gördük.

Son olarak, geçiş düğmesinin solundaki monitör simgesini tıklayarak Toplantı sırasında ekranınızı paylaşabilirsiniz.

Mobil uygulamayı kullanarak:< /p> Sohbet etmek istediğiniz kişiyle metin görüşmesi yaptığınızdan emin olun Üst satırda, kişinin adının sağındaki Grup Toplantısı simgesine dokunun Slack'in mobil uygulamasını kullanarak da Grup Toplantısı yapabilirsiniz. Mobil uygulamada henüz paylaşım veya açıklama yok. Mobil uygulamada henüz paylaşım veya altyazı yok.