Slack, Huddles'a video ekledi, böylece hayatınızı Zoom toplantılarında harcamak zorunda kalmazsınız | Tuzla Haber

Slack Huddle özelliği, kullanıcıların arama yapması için popüler bir yol ve şimdi şirket, mevcut ses seçeneğine video ve ekran paylaşımı ekliyor.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 23-06-2022 14:58   Güncelleme : 23-06-2022 14:58
Slack, Huddles'a video ekledi, böylece hayatınızı Zoom toplantılarında harcamak zorunda kalmazsınız | Tuzla Haber

Slack, Huddles özelliğini görüntülü sohbet, çok kullanıcılı ekran paylaşımı ve grup başına sohbet dizisi ile yükseltiyor. Şirket, Slack için hem yeni ürünleri ortaya çıkarmak hem de işin geleceği hakkındaki düşüncelerini paylaşmak için bir fırsat olan Frontiers konferansında güncellemeleri duyurdu. Grup Sohbetleri ile Slack'in vizyonu basittir: insanlar sohbet etmek için daha fazla, daha zengin yollara ihtiyaç duyarlar, ancak daha fazla toplantıya ihtiyaçları yoktur.

Toplu sohbetler ilk olarak bir yıl önce başlatıldı ve tam da bunun için Slack için çalıştılar. toplantı gibi hissetmeyin. Şirket, Slack içinde hızlı bir sesli arama yapmak için kullanabileceğiniz özelliği her zaman, birisine bir takvim daveti göndermek yerine masasına gitmeye daha çok benzediğini hayal etti. Yalnızca sesliydiler; bir planlayamazsınız; herhangi bir kanalda veya doğrudan mesajda bir tane başlatabilirsiniz. Discord'un sesli sohbet özelliklerinden çok şey ödünç aldı ve gerçekten iyi çalıştı.

Slack'in ürün müdürü Tamar Yehoshua, "Huddles'ın güzel yanı müdahaleci olmamasıdır" diyor. "Telefonun çalmıyor ve sen açmalısın. Bir araya toplanıp takılabilir, arka plandaki güzel caz müziğini dinleyebilir ve serbest kalana kadar bekleyebilirim." Yehoshua, toplantıların genellikle ortak çalışma araçları olarak kullanıldığını, böylece ekiplerin kameraları açma ve resmi bir toplantı yapma gibi zihinsel bir yük olmadan hızla bir şeyler yapabileceğini söylüyor.

Artık her grup toplantı, toplantıdan sonra bile kaydedilen bir sohbetle geliyor biter. Image: Slack

Ancak, grup toplantıları bundan çok daha fazlası olabilir. Her görüşme bir sesli sohbet olarak başlar - "Amacımız videonuzu açmak için sosyal baskıyı azaltmaktı" diyor Yehoshua - ancak bir düğmeyi tıklayıp Slack uygulamanızın kenar çubuğunda küçük bir görüntülü sohbeti açabilirsiniz. Başka bir düğmeye bastığınızda grup kendi penceresini açar ve bu noktada bir Zoom toplantısına çok benziyor. Bazılarının istediği de bu! Slack, insanların uygulamayı nasıl kullandığı konusunda her zaman kuralcı olmaktan kaçınmaya çalıştı ve Yehoshua, birçok kullanıcının video istedikleri için toplantı kullanmadığını söylüyor. "Önce video olan birçok başka araç var," diyor ve "bu neden Slack'te? Çünkü zaten çalışmakta olduğunuz yer orası."

Kulağa biraz uzaklaşma gibi geliyor ve kasten düşük stresli bir şeye daha fazla karmaşıklık ve aslına uygunluk katıyor.

Slack CEO'su Stewart Butterfield, Huddles ilk başladığında The Verge'e “Muhtemelen bir noktada video paylaşımına izin vereceğiz” dedi, ancak insanları nasıl göründükleri konusunda endişelendirmeden veya onları bakmaya zorlamadan video getirmenin zor olacağını kabul etti. bilgisayarlarını saatlerce Butterfield, "Sesli bir aramada, başka pek çok şey yapabilir ve karşınızdakinin söylediğiniz her şeye tam bir dikkat gösterdiği yanılsamasını sürdürebilirsiniz," dedi. Şimdi, Slack, videoyu her hızlı sohbet için varsayılan durum değil, gerektiğinde kullanılacak bir araç haline getirebileceğini düşünüyor.

Bir video sohbetindeyken, birden fazla kişi ekranını paylaşabilir. çoğu sohbet uygulamasının sunmadığı kullanışlı bir şeydir. Ve her grup ayrıca, toplantı sona erdikten sonra Slack'te korunan özel bir sohbet dizisi alır. Yine de grup sohbetleri kaydedilmez: "Onları koridor konuşmaları olarak düşünürseniz ve sizi beş dakikalığına yakalamak istersem, tüm bunların aranabilir olması biraz garip olur" diyor Yehoshua. Toplantılarda çizebileceğiniz beyaz tahtalar gibi konuları, sohbetin kendisinin olması gerekmese bile korunmasını isteyebileceğiniz bir sohbet eseri olduğunu düşünüyor.

Toplantılar, Slack için akıllı bir özelliktir. Zorlamaya devam etmek için, çünkü Zoom ve Meet ile rekabet edemese de, 2022'de iş toplantıları gibi hissetmeyen insanların iletişim kurması için başka yollar bulmaya başlayabilir.

Grup sohbetleri iyi bir başlangıçtır..
Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber