Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-01-2022 01:17   Güncelleme : 14-01-2022 01:17
Abone ol

Second Life, kurucusunun geri dönüşü ve bazı önemli patentlerle metaverse tartışmasına katılıyor | Tuzla Haber

Second Life, neredeyse yirmi yıldır sanal bir dünya yönetiyor. Şimdi, yeni metaverse projeleri aniden alanı doldururken, kurucu Philip Rosedale'i stratejik bir danışman olarak karşılıyor.

Second Life, kurucusunun geri dönüşü ve bazı önemli patentlerle metaverse tartışmasına katılıyor | Tuzla Haber

Yeni isimler ve sanal emlak spekülasyonlarıyla birlikte aylarca süren metaverse yutturmaca boyunca, "İkinci Hayat bunu zaten yapmadı mı?" diye kaç kez düşündüm sayamam. Görünüşe göre, Second Life'ın arkasındaki insanlar hemfikir ve dikkatimizi kendi sanal dünyalarına geri çekmeye çalışıyorlar ki (oldukça yararlı bir şekilde) mevcut bilgisayarınızda ziyaret edebileceğiniz bir yer var.

BÜYÜK HABER! @HighFidelityXR, @SecondLife'a Yatırım Yapıyor.@philiprosedale, Yakıt Büyümesine Yardımcı Olan Temel #Metaverse Varlıklarıyla Birlikte Danışman Olarak Geri Dönüyor. Duyurunun tamamını okuyun https://t.co/WqPS4V9WPv

— High Fidelity (@HighFidelityXR) 13 Ocak 2022

Güçlendirilmiş bir "yenilikçi, kapsayıcı ve çeşitli bir metaverse büyütme taahhüdü" Second Life'ın kurucusu Philip Rosedale'in projeye stratejik danışman olarak yeniden katılmasını içeriyor. Second Life'ı başlattıktan sonra, bir dizi başka çabaya dahil oldu, insanların becerilerini satmaları için sanal bir pazar yeri ve bir sinirbilim işbirliği ile ortaya çıktı,

Ancak, VR projesi High Fidelity, bir telepresence- Başa takılan ekranlar için teknolojisini geliştirmekten geri adım atan odaklanmış deney, Second Life sahibi Linden Research'e nakit ve "dağıtılmış bilgi işlem patentleri" ile yatırım yapacak. CNET'e konuşan Rosedale, High Fidelity'nin yedi kişiyi Second Life üzerinde çalışmak üzere değiştirdiğini söyledi. Anlaşma aynı zamanda merkezi olmayan ortamlarda topluluk moderasyonunu kapsayan iki patent gibi patentleri de içeriyor. TiVo ve Nokia gibi şirketlerde gördüğümüz gibi, bir alanda erken bir varlık, daha sonra çok daha değerli hale gelen teknolojiye sahip olmayı içerebilir.

İlgili

TiVo 215 milyon dolar alıyor AT&T'den patent anlaşması

TiVo, 'dünyanın en büyük lisanslama şirketlerinden birini' oluşturmak için Xperi ile birleşecek

Linden Research, Second Life'ın bir VR halefi olan Sansar'ı piyasaya sürdü. yıllar önce ancak projeyi ana başlığına odaklanmak için 2020'de sattı.

Linden'den bir yönetici Wall Street Journal'a Second Life için yapılan yükseltmelerin oyunun sosyal ve ekonomik yönlerini daha iyi hale getirmeye odaklanacağını söyledi. deneyin ve kullanıcı büyümesini artırın. Bununla birlikte, Second Life'ın oyun içi satışlardan gerçek dünyadaki hesaplarına para çekmeye zaten izin verdiğini ve daha iyi avatarları olan ve Meta / Facebook ile ilişkilendirdiğimiz türden bir reklam izleme platformu eksikliği olan genç kullanıcıları kazanabileceğini düşündüklerini de belirttiler. .

Second Life 2003'te lanse edildi ve Rosedale, tek bir alanda 100'den fazla insanın bulunamaması gibi teknolojik sınırlamalarını kabul etti, ancak CNET'e şu anki durumunun bir avantaj olarak hizmet edebileceğini söyledi. VR-ilk "metaverse" projelerinin oluşturmaya çalıştığı şey. NFT'lere yönelik şüpheciliğin ve birlikte çalışabilir platformlar hakkında gökyüzündeki pasta fikirlerinin yanı sıra, Second Life'ı telefonla veya avatarınızın yüz animasyonunu canlandırmak için web kameranızı kullanarak kullanılabilir hale getirmenin, kullanıcıların sanal bir sanal bilgisayar takmasını gerektiren her şeyden daha fazla büyümesine yardımcı olacağını öne sürüyor. gerçeklik kulaklığı.

İlgili

Meta veri deposu nedir ve ilgilenmem gerekir mi?