Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-10-2021 23:16   Güncelleme : 13-10-2021 23:16
Abone ol

Scuf Gaming, yeni Xbox Series X/S denetleyicileriyle Microsoft'u bir adım öteye taşıyor | Engadget

Scuf'un Xbox Series X/S için ilk denetleyicisi gerçek bir güzellik..

Scuf Gaming, yeni Xbox Series X/S denetleyicileriyle Microsoft'u bir adım öteye taşıyor | Engadget

"Lüks" aslında oyun kumandalarıyla ilişkilendirdiğiniz bir kelime değildir, ancak bir oyun kumandasına 200$ harcadığınızda, aslında bunu elde edersiniz. Gerçek sadece "Elite" ve "Pro" gibi kelimelerle maskeleniyor. Bu seviyede denetleyiciler üreten şirketlerden biri, Microsoft ile resmi bir üst düzey gamepad üzerinde işbirliği yapan bir marka olan Scuf olmuştur. Şimdi Scuf'taki ekip, yeni 170$ Instinct ve 200$ Instinct Pro ile uzmanlığını Xbox Series X/S'e taşıyor.Bana daha pahalı Instinct Pro gönderildi, ancak daha ucuz modelin bile hala yüksek kalitede olduğundan emin olabilirsiniz. Her biri, mücevherlere oyun ekipmanlarından daha uygun hissettiren desenli bir kara kutu içinde paketlenmiş olarak gelir. Standart tüketici sürümü siyah bir ön yüzle gelecek, ancak benim aldığım siyah, altın ve mavi harita deseniyle basıldı. Gerçekten hoşuma gitti, çağırması gereken FPS oyunlarının hayranı olmasam bile. Ön yüz sert bir çekişle çıkıyor, ancak altındaki beş mıknatıs, oyun seanslarınız sırasında sabit kalmasını sağlıyor.

dims?image_uri=httpsKris Naudus / Engadget

İki parmakla çekildiğinde d-pad de kolayca çıkıyor, ancak oyun oynarken sol baş parmağımla yerinden oynatma girişimlerim çok şükür etkisizdi.

Denetleyicinin yanı sıra bir USB kablosu, iki AA pil ve bir kısa ve bir uzun olmak üzere iki dışbükey parmak izi bulunur. Bunları değiştirmek için koruyucu çerçeveyi kaldırmanız ve ardından parmak çubuklarını o kadar kuvvetli bir şekilde çekmeniz gerekir ki yanlış bir şey yapıyormuşsunuz gibi hissettirir. Ardından, mandalların joysticklerin arkasındaki deliklerle hizalanması birkaç deneme gerektirse de, değiştirme parçaları yerine oturtulabilir. Kris Naudus / Engadget

Oyun pedi düzeninin ön kısmında standart düğmeler dizisi ve cihazın üzerindeki 3,5 mm bağlantı noktasına bağlanabilecek herhangi bir kulaklık için bir sessiz düğmesi bulunur. alt. Ancak gerisi farklı bir hikaye. Scuf, pil kapağının hemen güneyinde, ön düğmelerden herhangi birini çoğaltmak için eşlenebilen dört düğme içeriyor. Bununla birlikte, şirketin diğer kontrolörlerinde bulunan uzun küreklerin aksine, bunlar, kontrolör kasasına kalıplanmış ve aralarında iki düğme ile birlikte hafifçe dışarı çıkan iki kanattan oluşur.

Önceki Scuf ürünleri, oyuncuların hassasiyeti ayarlamasına ve fare düğmesi gibi daha kısa bir çekiş sağlayan tetikleyici durdurucular kurmasına izin verdi. Artık, bir sürüş oyununda tercih ettiğiniz gibi geleneksel uzun çekme ile silah ateşlemesi için daha kısa bir fare tıklaması arasındaki düğmeleri çevirebilen bir dizi anahtar sayesinde tetikleyiciler anında ayarlanabilir. Her tetikleyici bağımsız olarak da ayarlanabilir, bu da özelliği daha fazla tür için kullanışlı hale getirebilir.

Arkadaki son yeni özellik, üç farklı yapılandırma arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir düğmedir. FPS/battle royale, spor ve yarış oyunları için ayarlarla önceden programlanmıştır. Ayarlar, profil düğmesini yanıp sönene kadar basılı tutarak ve ardından değiştirmek istediğiniz raketi ve taklit etmesini istediğiniz düğmeyi basılı tutarak kontrol cihazında değiştirilebilir.

Kris Naudus / Engadget

Scuf Instinct Pro'nun tüm özellikleri bir yana, gerçekten hoş, premium bir el hissi var.

Diğer Scuf kontrolörleriyle karşılaştırıldığında size nasıl hissettirdiğini söyleyemem, ancak standart Xbox gamepad veya Turtle Beach Recon Controller gibi son sürümlerle eşleştiğinde, premium hissettiriyor. Hangisi olmalı, çok daha pahalı olduğu göz önüne alındığında. Tüm Scuf ürünleri gibi, Instinct ve Instinct Pro da profesyoneller ve oyunlarını donanıma yüzlerce dolar harcayacak kadar ciddiye alan diğer kişiler içindir..