Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-01-2022 17:21   Güncelleme : 14-01-2022 17:21
Abone ol

Rapora göre Tesla, Cybertruck'ı 2023'ün başına erteledi | Tuzla Haber

Tesla'nın Cybertruck'ı ne zaman yuvarlanmaya hazır olacak? Emin değiliz, ancak şirket web sitesinden 2022 üretim tarihinden bahsetmeyi sildi. Elektrikli kamyonet ilk olarak 2019'da duyuruldu.

Rapora göre Tesla, Cybertruck'ı 2023'ün başına erteledi | Tuzla Haber

Tesla son teslim tarihlerini karşılama konusunda hiçbir zaman harika olmamıştı, bu nedenle şirketin iddialı elektrikli kamyoneti Cybertruck'ın biraz geç kalması şaşırtıcı değil. Son zamanlarda, 2022 üretim planına yapılan atıf web sitesinden kaldırıldı ve Reuters şimdi aracın üretiminin 2023'ün ilk çeyreğine kadar başlamayacağını bildiriyor.

Cybertruck ilk olarak 2019'da duyuruldu, Tesla, aracın 2021'in sonlarında üretim hatlarından çıkacağına söz verdi. Ardından, o yılın Ağustos ayında, tam üretim 2022'de bir süre ertelendi. Şimdi, bu son tarihten de vazgeçilmiş gibi görünüyor.

Cybertruck sipariş sayfasındaki değişiklikler ilk olarak Edmunds tarafından fark edildi. Site başlangıçta alıcılara şunları söyledi: "2022'de üretim yaklaştıkça yapılandırmanızı tamamlayabileceksiniz." Şimdi, "Üretim yaklaştıkça yapılandırmanızı tamamlayabileceksiniz" yazıyor ve arşivler, yıl referansının Aralık 2020'nin sonunda kaldırıldığını gösteriyor1.

Reuters'e göre, bir "kişi"den alıntı yapıyor. Gecikme, Tesla'nın elektrikli manyetikler için büyüyen bir pazarda aracı daha çekici hale getirmek için tanıttığı "değişen özellik ve işlevlerin" bir sonucudur.

Ford kısa süre önce, 2022'nin ilk yarısında sevkiyata başlayacağını söylediği F-150 Lightning'in üretimini ikiye katlamayı taahhüt etti; yeni gelen hareketli Rivian nihayet ilk R1T'lerini müşterilere göndermeye başladı; Hummer ve Chevy gibi markaların sırasıyla 2022'nin sonlarında ve 2023'ün sonlarında piyasaya sürülmesi planlanan kendi elektrikli kamyonları var.

çip kıtlığı, pandemi ve tasarım zorluklarının tümü gecikmelere katkıda bulunmuş olabilir

Diğer faktörler katkıda bulunmuş olabilir Gecikme, devam eden pandemi ve (tüm otomobil üreticilerini etkileyen) küresel çip sıkıntısı gibi harici zorlukların yanı sıra Cybertruck'a özgü sorunları içeriyor. Aracın köşeli görünümü tartışmalıdır, aynı ölçüde hayranlık ve küçümseme çeker, ancak kesinlikle benzersiz tasarım zorluklarını beraberinde getirir, örneğin devasa ön camı kaplayacak devasa bir ön cam sileceği yaratma sorunu gibi.

Üretimi hızlandırmak. Cybertruck'ta, diğer araçlarının harika yıllar geçirdiği düşünüldüğünde Tesla için nispeten düşük bir öncelik olabilir. Örneğin Model 3, Avrupa'da aylık satış listelerinde ilk sırada yer alan ilk elektrikli otomobil olurken, şirket 2021'de 1 milyona yakın otomobil teslim etti - 2020'de sevkiyatlarda yüzde 87'lik etkileyici bir artış.

Tesla'nın Cybertruck'ı biraz geciktirmeyi göze alır, ancak şirket, olduğu gibi potansiyel müşterilerini kaybetme riskiyle karşı karşıyadır. Yine de yakında aracın geleceği hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalıyız. Tesla CEO'su Elon Musk, bir sonraki Tesla kazanç çağrısında Cybertruck için resmi bir "ürün yol haritası güncellemesini" paylaşmaya söz verdi. 26 Ocak için planlanmış. Beklemek çok uzun değil.

Güncelleme 14 Ocak, 03:18 ET: Reuters'in 2023'ün ilk çeyreğine gecikme raporuyla güncellendi.