Teknoloji
Giriş Tarihi : 22-10-2021 09:57   Güncelleme : 22-10-2021 09:57
Abone ol

Photoshop Elements 2022 İncelendi: Dostu Bir Pakette Bol Güç - ExtremeTech

Bölgede hareketlilik yaşanırken

Photoshop Elements 2022 İncelendi: Dostu Bir Pakette Bol Güç - ExtremeTech

Adobe, Photoshop CC ve Premiere Pro'ya her yıl heyecan verici yeni özellikler eklese de, bunların daha da fazlası giriş düzeyi sürümlerine, Photoshop Elements (100 ABD doları) ve Premiere Elements'e (100 ABD doları) kadar iniyor gibi görünüyor. Elements'e yapılan 2022 güncellemesi oyunun kurallarını değiştirmese de, bazı kullanışlı yeni Kılavuzlu Düzenlemeler, Sanatsal Efektler ve bir dizi kullanışlı özellik ekliyor. Bazı görsellerimle bunu test ettim ve şimdiye kadar gördüklerimi beğendim.

Photoshop Elements 2022'deki Yenilikler

Amiral gemisi yeni özellik şudur: kesinlikle fotoğrafları stilize etme yeteneği, ki bundan ayrıntılı olarak bahsedeceğiz, ancak başka birçok yeni güzellik de var. Fotoğraflarınıza biraz eğlence katmak isteyenler için artık resimlerinize kar taneleri veya kıvılcımlar gibi hareketli katmanlar ekleyebilir ve bunları kısa bir video olarak kaydedebilirsiniz. Ek olarak, fotoğraflarınızı güneş gözlüğü veya kupa gibi bir nesneye çarpıtabilirsiniz. Yararlı bulduğum yeni bir özellik, arka planları genişletme yeteneğidir. Web için makaleler yazarken genellikle bir fotoğrafı belirli bir en boy oranına sığdırmamız gerekir ve ek alanı doldurmak için iyi görünen bir şey eklemeye çalışmak zaman alabilir.

Artık bir ' mükemmel evcil hayvan resmi rehberli düzenleme.

Bu, StyleGAN'lar (GAN'lar, Üretken Çelişki Ağlarından oluşan bir makine öğrenme sistemidir) etrafında gevşek bir şekilde birleştirilmiş bir dizi AI tabanlı yenilik nedeniyle mümkün olmuştur. StyleGAN tipi sistemlerin fikri, (en az) iki sinir ağınız olmasıdır. Biri bir görüntünün içeriğini öğrenmeye ve yeniden üretmeye çalışır, diğeri ise görüntünün stilini bir sanat eserine mümkün olduğunca yakın hale getirmek için tasarlanmıştır. İkisi, kolay olmayan bir ateşkese ulaşana ve fotoğrafınızın seçtiğiniz stili yansıtan bir versiyonuna sahip olana kadar (sonuçta A, Düşman anlamına gelir) savaşır.

Sanatsal Efekt, konu veya arka plan seçmenize izin verir ancak maskeleme kararsızdır

Önceden Elements yalnızca sınırlı bir Pop Art Hızlı Düzenlemeye sahipti

StyleGAN sistemleri, birkaç yıldır var oldukları için Elements ile yeni değil.

Adobe, Elements 2022'nin zaten eğitilmiş olduğu birkaç düzine sanatsal stil sağlamak için Sensei AI platformunu geliştirdi. Sonuç olarak, size hitap edeni seçmek için potansiyel stiller arasında hızla geçiş yapabilirsiniz. Adobe'nin basitleştirdiği bir diğer unsur, nihai sonucun fotoğrafın içeriğine ne kadar yakın olduğu ile resmin stili arasındaki dengedir. StyleGAN terimleriyle, ağların nasıl bağlandığı ve göreli ağırlıkları tarafından kontrol edilir. Adobe bunların hepsini tek bir kaydırıcıda basitleştirdi.

İlk bakışta bunun bir Camera Raw penceresi olduğunu düşünürdünüz — Photoshop Elements 2022, daha karmaşık bir pencereyi değiştirmeye işte bu kadar yakın birçok kullanım için kardeş

Photoshop Uzman Kullanıcılarının En Çok Kaçırdığı Şeyler

Elements'in ham işlevselliği Photoshop'unkine yaklaşmış olsa da, neredeyse her kullandığımda özlediğim bazı özellikler var . Birincisi, özel araç ayarlarını kaydetme yeteneğidir.

Photoshop kurulumumda bunların hepsi hazır ayarlar, ancak Elements'ta istediklerimi manuel olarak yazmam gerekiyor. Benzer şekilde, diğer araçlar ve ham görüntü işlemcisi için ön ayarların kaydedilmesi de kaçırdığım bir diğer özellik. Son olarak, Eylemler ve Komut Dosyası ile ilgileniyorsanız, Elements'in sağladığı kılavuzlu düzenlemelerin ötesinde, Photoshop'un üst düzey sürümüne bağlı kalmanız muhtemelen daha iyi olur.

Premiere Elements 2022 Öne Çıkanlar

Sosyal medyadan bahsetmişken, Elements 2022 çeşitli en boy oranlarını daha kolay düzenlemenize ve ayrıca sıkıştırma oranını kontrol etmenize olanak tanır. videonuzun yükleme boyutu sınırlarına sığması için basit bir kaydırıcıyla son videonuzun Yeni Kılavuzlu Düzenleme, birkaç tıklamayla çeşitli eğlenceli animasyonlara olanak tanır. Tüm "sevimli numaralar" gibi, muhtemelen en iyi şekilde ölçülü olarak kullanılır.

Fiyat ve Stok Durumu

Hem Photoshop Elemanları 2022 hem de Premiere Elements 2022 artık mevcut.

Paket için yükseltmeler 79,99 ABD Doları veya 119,99 ABD Doları'dır.

Şimdi Okuyun:

Adobe, Premiere Pro Kullanıcı Arayüzünün Çok İhtiyaç Duyulan Bakımına Adobe Photoshop ve Premiere Elements 2021 ile Başlıyor En İyisi Yeni, Karma Dünyamızda Öğretim Teknolojisi

 

.