Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-10-2021 01:19   Güncelleme : 14-10-2021 01:19
Abone ol

OnePlus Nord 2 5G Baskılar | Engadget

OnePlus'ın en yeni Nord telefonu, bazı kamera iyileştirmeleri yapıyor ve bir Mediatek işlemciye geçiyor.

OnePlus Nord 2 5G Baskılar | Engadget

OnePlus'ın olağandışı bir sorunu var. Bugünlerde çok iyi amiral gemisi akıllı telefonlar üretiyor – OnePlus 9 Pro inanılmaz derecede iyi bir telefon – ama aynı zamanda hala amiral gemisi telefon katili statüsünün peşinden gidiyor.

Şirketin Nord serisinin hedefinin altını oymayı hedefliyordu. Samsung'un, Çinli rakiplerinin ve hatta Apple'ın beğenisine sunulan pahalı cihazlar. Geçen yılki Nord, hala 'amiral gemisi katili' statüsünü iddia etmeye çalışan, ancak ilk Nord ve o kadar da harika olmayan 240 $ N200 dahil olmak üzere giderek daha ucuz fiyatlarla yeni bir cihaz ailesinin başlangıcıydı. Yine de 240 dolardı.

Nord 2 5G bundan daha pahalı ve birçok yönden orijinal Nord'a oldukça benziyor - ABD'ye gönderilmediği gerçeği de dahil. Nord 2'yi birkaç gündür test ediyorum ve orijinal Nord'un teklifini beğendiyseniz, muhtemelen devamını da beğeneceksiniz. 399 £ (vergisiz yaklaşık 458 $) Nord 2, 729 $ OnePlus 9 gibi pahalı akrabalara daha çok benzeyen biraz daha premium bir tarza sahip.

OnePlus bana, Hasselblad etiketi olmasa bile, dev kamera ünitesiyle güçlendirilmiş, OnePlus 9'a çok benzeyen metalik mavi seçeneği gönderdi.

Kısıtlı tonları sevmiyorsanız (vardır). Ayrıca bölgenize bağlı olarak yeşil ve gri bir seçenek mevcuttur), OnePlus ayrıca beyaz grafiti kaplı agresif tuhaf sahte şeffaf bir kılıf veya zaten favorim haline gelen mevsime uygun neon gün batımı kılıfı satıyor.

Ne zaman kameralara gelince, pek fazla yükseltme yok. Arka modül artık dört değil üç kameradan oluşuyor ve ağır kaldırmadan sorumlu optik görüntü sabitleme (OIS) ile birincil 50 megapiksel (48 MP'den yukarı) sensörlü. İki megapiksellik bir fark, kayda değer bir şey gibi görünmese de, yeni birincil sensör, orijinal Nord'daki 0,8μm pikselden daha büyük bir piksel boyutuna (1μm) sahiptir, ancak yine de 1,12μm pikselin gerisinde kalmaktadır. OP9 Pro.

Ayrıca 8 megapiksel 119,7 derece geniş açılı lens ve odak yardımı için bir mono sensör var. Yakınlaştırma söz konusu olduğunda, Nord 2 5G 2x'e kadar optik yakınlaştırma sunar, ancak ana sensörün boyutu sayesinde 5x'e kadar oldukça kullanışlıdır. Teknik özellik sayfasına göre, onu 10x dijital zuma kadar kranklayabilirsiniz, ancak muhtemelen yapmamanız gerektiğini de biliyorsunuz.

Kısa çekim deneyimime göre - ve orijinal Nord'u elimde olmadan - yok önemli performans iyileştirmeleri gibi görünüyor.

Aksi takdirde, Nord gibi, Nord 2 5G de çok fazla ayrıntı yakalayan çok güzel fotoğraflar çekebilir. AI modu, yine zaman zaman biraz ağırdır, bu yüzden çoğu zaman kapattım. Telefon bazen geniş dinamik aralıklarla mücadele ederdi, ancak bu, telefonu OnePlus 9 Pro ve iPhone 12 Pro — bin dolarlık akıllı telefonlarla karşılaştırırken oldu. Mat Smith, Engadget

Video açısından, Nord 2 30 fps'de 4K'ya kadar, 1080p'de 60 fps'ye kadar işleyebilir. Ne kadar yalpalamayı kaldırabileceğini artırmak için elektronik görüntü sabitleme kullanır ve aydınlatma yeterince iyiyse video hoş bir şekilde pürüzsüzdü. Düşük ışıkta video, elektronik görüntü sabitlemeden kaynaklanabilecek garip bir titreşim etkisinden muzdaripti. Ne yazık ki, görüntü zar zor kullanılabiliyordu.

Görüntüleme söz konusu olduğunda en büyük değişiklik ön kamera olabilir. OnePlus'ın 32 megapiksel fotoğraflar çekebilen en yüksek özellikli ön sensörü olmasına rağmen, orijinal Nord'daki çift diziye kıyasla yalnızca tek bir kamera sensörüdür.

MediaTek Dimensity 1200-AI olarak adlandırılıyor ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, fotoğraf manipülasyonu ve yukarıda belirtilen video oynatma hızları gibi işlemler için bir dereceye kadar AI merkezli kas sunuyor. Orijinal Nord ile karşılaştırıldığında OnePlus, bu işlemcinin %65 daha hızlı olduğunu, GPU'nun ise orijinal modele göre %125'lik bir iyileştirme sunduğunu iddia ediyor.

Telefonu test etmek için sınırlı bir süre ile işlemci şu ana kadar şunları hissediyor: iyi, iyi. Alto's Odyssey ve Genshin Impact dahil olmak üzere bir avuç oyunu kaydırdım ve inceledim, ikincisi en pahalı amiral gemilerini bile test edebilen muhteşem bir oyun. En ipeksi oyun deneyimi değil, ancak Genshin Impact, çoğu telefonu terleten inanılmaz derecede kaynak yoğun bir oyundur.

Performans açısından, fiyatı iki katına (veya üç katına) kadar amiral gemisi bir telefonu geçer mi? Tanrım hayır. Ancak kaynak yoğun uygulamaları ve görevleri halledebilir mi? Evet. Nord 2'nin gerçekten uğraşmaması gereken birkaç oyunda bazı kekemeler yaşadım, ancak hiçbir uygulama aniden kapanmadı. Mediatek çipleriyle çalışan telefonlarla dolu bir geçmişim oldu ama burada herhangi bir performans sorunuyla karşılaşmadım.

ABD'li okuyucular, Nord 2 5G'nin piyasaya çıkmamasından dolayı hüsrana uğrayabilir. BİZ.

Şimdilik, en azından bu, OnePlus telefonları için herhangi bir büyük değişiklikle sonuçlanmadı. Aslında, bir OnePlus sözcüsü Engadget'e şirketin "ABD'de genişlemeye devam etmek istediğini ve [Oppo anlaşmasının] bize bunu yapmak için daha fazla kaynak sağladığını" söyledi.

Nord 2 güçlü, oldukça mükemmel değilse, orta sınıf bir telefon. OnePlus bir Nord 3 yapmaya karar verirse, belki de formülü tutturabilir veya en azından Amerika'yı kırma şansı verir.

.