Teknoloji
Giriş Tarihi : 22-10-2021 09:57   Güncelleme : 22-10-2021 09:57
Abone ol

NZXT, İhtiyacınız Olan Her Şey (Ekran Kartı bile) ile Kendin Yap PC Yapı Kitlerini Piyasaya Sürüyor - ExtremeTech

Tek bir fiyat karşılığında, kendi bilgisayarınızı oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi, başlangıç ​​seviyesindekilere uygun talimatlarla tamamlayabilirsiniz. ...

NZXT, İhtiyacınız Olan Her Şey (Ekran Kartı bile) ile Kendin Yap PC Yapı Kitlerini Piyasaya Sürüyor - ExtremeTech

Bazılarımız 20 yıldır aşağı yukarı aynı teknikleri kullanarak kendi özel bilgisayarlarımızı kuruyoruz, ancak süreç henüz tecrübesiz olanlar için korkutucu olabilir. Yalnızca fiziksel olarak özel bir PC oluşturmanız değil, doğru bileşenleri seçmek için bileşenler hakkında da yeterince bilgi sahibi olmanız gerekir. NZXT, yeni BLD kitleriyle tüm bu süreci düzene sokmak istiyor. Tek bir fiyat karşılığında, kendi PC'nizi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm parçaları, başlangıç ​​seviyesindekilere uygun talimatlarla birlikte alabilirsiniz.

Şu anda iki BLD kiti var: Biri Starter Pro olarak adlandırılan 1.400 ABD Doları ve 1.600 ABD Doları karşılığında Streaming Plus olarak adlandırılan bir diğeri. Bir bilgisayar kasasının içine hiç girmemiş olsanız bile, bu kitlerde bileşenler, araçlar, donanım ve nasıl monte edeceğinizi gösteren belgeler dahil olmak üzere ihtiyacınız olan her şeye sahip olmanız gerekir. Ayrıca tüm parçalar için müşteri desteği ve iki yıl garanti alırsınız. Bu, önceden monte edilmiş bir bilgisayar satın alırken elde ettiğiniz anlaşmadan farklı değil, ancak bu şekilde kendiniz yapabilirsiniz.

Daha ucuz BLD Starter Pro kiti bence daha az "başlangıç" ve daha çok "profesyonel". Bu derleme, günümüzün popüler oyunlarının çoğunu 60 fps veya daha yüksek hızda oynarken hiçbir sorun yaşamamalıdır. NZXT, kendi PC donanımlarının çoğunu üretir, ancak bileşenlerin çoğu, NZXT'nin donanımından biraz daha ucuzdur. Ancak, mükemmel H510 kasasını alıyorsunuz. Bunun içinde alıcılar bir B560 anakart (görünüşe göre Asrock veya MSI), Intel Core i5-11400F, 1 TB SSD, 16 GB RAM, Windows 10 lisansı ve Nvidia GeForce RTX 3060 kuracaklar. Evet, bu bu gün ve çağda beklenmedik bir lüks olan ekran kartıyla birlikte gelir.

Yapı kılavuzunun kalitesi, diğer donanımlarla elde edeceğiniz her şeyin üstünde ve ötesinde.

Biraz daha fazla enerji istiyorsanız, Streaming Plus kiti bir AMD Ryzen'e dönüşüyor 5 5600X ve bir RTX 3060 Ti. Ayrıca NZXT'nin saygın hepsi bir arada sıvı soğutucularından birine (Kraken M22) sahip olursunuz. Bu sadece 120 mm'lik bir radyatör, ancak overlok yapmazsanız sorun olmaz.

Her iki kit de bir kullanım kılavuzu ile birlikte gelir ve çok kalitelidir. Yoğun, kötü tercüme edilmiş donanım kılavuzlarına güvenerek yıllarınızı harcadıysanız, bu muhtemelen şaşırtıcıdır. Bu, sade bir dilde açıklamalarla tamamen resimli ve hatta nasıl yapılır videolarına bağlanan QR kodlarına sahip. Hafif bir teknik bilgiye sahip herkesin bile bu sistemleri bir çırpıda monte edebileceğine inanıyorum.

Bu kitlerle ilgili güzel olan şey, tüm parçaların birlikte iyi çalışacağını bilmenizdir. Tamamen işlevsel bir teçhizat elde etmek için bir kit seçmeniz ve talimatları izlemeniz yeterlidir. Umarım, NZXT gelecekte bu kitlerden daha fazlasını yayınlar.