Nintendo Switch şimdi ABD'de PS4'ü geride bıraktı | Tuzla Haber

Nisan ayı NPD verileri, Nintendo Switch'in şu anda ABD'de şimdiye kadarki en çok satan dördüncü oyun konsolu olduğunu gösteriyor. Bu arada, Elden Ring son 12 ayın en çok satan oyunu oldu.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-05-2022 12:56   Güncelleme : 14-05-2022 12:56
Nintendo Switch şimdi ABD'de PS4'ü geride bıraktı | Tuzla Haber

NPD tarafından bugün açıklanan istatistiklere göre Xbox Series X / S, yalnızca getirdikleri paraya göre Mart ayında ABD oyun konsolları satış listelerinde birinci olduktan sonra, Nisan ayında işler normale döndü. PS5, Nisan ayında dolar satışlarında lider oldu ve perakendecilerin geçen ay stoklarında 2022'nin çoğundan daha fazla konsola sahip olduğu görüldü. Bunu Xbox platformu ve ardından Nintendo izledi.

Ancak, Switch birim satışlarda ayın liderliğini yaptı ve NPD, artık ABD'de ömür boyu satışlar açısından Sony'nin PlayStation 4'ünü geçerek, onu şimdiye kadarki en çok satan dördüncü konsol haline getirdiğini söylüyor. PS2, Xbox 360 ve Wii.

Diğer kayda değer başarı, Nisan ayında Lego Star Wars: The Skywalker Saga'nın arkasındaki listede 2 numaraya yerleşecek kadar oyun satan Elden Ring olmaya devam ediyor. Şimdi Elden Ring sadece 2022'nin en çok satan oyunu değil (ve oyunun en yeni halk kahramanı Let me solo ona ev sahipliği yapıyor) aynı zamanda genel olarak son 12 ayda en çok satan oyun ve genellikle bir tacı alıyor. en son Call of Duty.

NPD analisti Mat Piscatella'ya göre, endüstri harcamaları hala normal pandemi öncesi seviyelerin oldukça üzerinde, ancak Sensor Tower'dan alınan veriler, mobil oyunlara harcanan miktarın yüzde 10 düştüğünü gösterdi. 2021'deki aynı dönemden.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber