Montblanc'tan Samsung'a ait olmayan ilk Wear OS 3 akıllı saat | Tuzla Haber

Montblanc, Wear OS 3 ile bir cihaz piyasaya süren ilk Samsung olmayan akıllı saat üreticisi olabilir. Summit 3, 1.250 Euro'ya mal oluyor ve 15 Temmuz'da dünya çapında satışa sunulacak. Snapdragon Wear 4100 Plus işlemci kullanıyor.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 23-06-2022 14:28   Güncelleme : 23-06-2022 14:28
Montblanc'tan Samsung'a ait olmayan ilk Wear OS 3 akıllı saat | Tuzla Haber

Montblanc, Google'ın bileğe takılan işletim sisteminin en son sürümü olan Wear OS 3'ü çalıştıran bir akıllı saati piyasaya süren Samsung dışında ilk üretici olabilir. Önceki akıllı saatleri gibi, Summit 3 de göz alıcı bir fiyat etiketi ile piyasaya çıkıyor ve odak noktası, bir akıllı saatin yapabileceklerinin sınırlarını zorlamaktan çok bir moda aksesuarı olmaya odaklanıyor. 15 Temmuz'da dünya çapında satışa çıktığında 1.250 Euro'ya (yaklaşık 1.314 USD) mal olacak.

Wear OS 3, Google'ın akıllı saat işletim sisteminde yıllardır yapılan en önemli güncellemedir, ancak şu anda yalnızca bir çift Samsung akıllı saatinde mevcuttur: Galaxy Watch 4 ve geçen yıl piyasaya çıkan Galaxy Watch 4 Classic . Bu, henüz Samsung'un uygulamaları ve hizmetleri üstte katmanlanmadan yazılımı deneyimlemediğimiz anlamına geliyor. Wear OS 3'ün Wear OS 2'ye göre vaat edilen faydaları arasında daha iyi pil ömrü, iyileştirilmiş yükleme süreleri ve daha akıcı animasyonlar yer alıyor.

Çift renkli versiyonun arkası. Resim: Montblanc

Yolda daha fazla Wear OS 3 saati var, ancak tam olarak ne zaman gelecekleri belli değil. Google'ın yaklaşmakta olan Pixel Watch'ı, gelecekteki premium Fitbit cihazları gibi yazılımı çalıştıracak. Mobvoi ve Fossil'den mevcut Wear OS 2 akıllı saatler için güncellemeler de bu yılın sonlarında yolda. Fossil'in destek hesabından yakın zamanda atılan bir tweet, Wear OS 3'ün Haziran veya Temmuz'da saatlerine gelebileceğini öne sürdü, ancak tweet daha sonra silindi ve Fossil henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Montblanc's Summit 3, bir güncelleme ile geliyor. tipik akıllı saat özellikleri seti. Adım izleme, uyku izleme, kan oksijen ölçümü ve egzersiz izleme desteği vardır. Google Haritalar yol tarifi sağlar, Google Pay ödemeler sunar ve Google Play ek uygulamalar indirmek için kullanılabilir. Saat, Qualcomm'un Snapdragon Wear 4100 Plus işlemcisinden güç alıyor.

Her Summit 3 akıllı saatte iki kayış alıyorsunuz: bir deri ve bir kauçuk. Summit 3'ün mevcut renkleri arasında gümüş titanyum (siyah deri ve mavi kauçuk kayışlı), siyah titanyum (siyah deri ve kauçuk kayışlı) ve ikisinin yeşil deri kayış ve siyah kauçuk kayışla kombinasyonu yer alıyor.

Sonuç olarak, güzel bir şekilde bir araya getirilmiş bir akıllı saate benziyor. Apple Watch Series 7'den iki kat daha pahalı olması çok yazık.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber