Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-01-2022 00:16   Güncelleme : 14-01-2022 00:16
Abone ol

Microsoft, tüm Xbox One konsollarını durdurdu | Tuzla Haber

Microsoft, 2020 sonunda Xbox One konsollarını sessizce durdurdu. 2021 için ana odak noktası Xbox Series X/S konsollarıydı.

Microsoft, tüm Xbox One konsollarını durdurdu | Tuzla Haber

Microsoft, tüm Xbox One konsollarının üretimini durdurdu. Yazılım devi, Xbox Series X lansmanından önce Xbox One X ve dijital Xbox One S'yi başlangıçta durdurdu, ardından 2020'nin sonunda Xbox One S'in üretimini sessizce durdurdu ve perakendecilerin kalan stoklarını satmasına izin verdi.

Microsoft'un onayı, bir Bloomberg raporunun Sony'nin PS4 üretimini 2021'in sonunda sonlandırmayı planladığını, ancak şirketin şimdi 2022'de yaklaşık bir milyon PS4 konsolu üreteceğini öne sürdüğü gibi geldi. Sony, PS4 üretiminin hala devam ettiğini doğruladı , hem Microsoft hem de Sony'nin en yeni Xbox Series X ve PS5 konsollarına yönelik talebi karşılamak için verdiği mücadelenin ortasında.

Vjeran Pavic'in 299$'lık Xbox Serisi S. Fotoğrafı / The Verge

Microsoft'un karşılayabileceği gibi görünüyor Yine de 299 $ Xbox Series S için talep. Yayınlandığı tarihte, Xbox Series S hem İngiltere'de Amazon'da hem de ABD'de Best Buy'da stokta bulunuyor. Xbox Series X / S'in 2020'de piyasaya sürülmesinden hemen sonra konuşan Xbox şefi Phil Spencer, The Verge'e şirketin Series S'den daha fazla Xbox Series X konsol ürettiğini, ancak sonuçta Series S'nin daha düşük fiyat noktasının kazanacağını söyledi. .

"Aslında X Serisinde yapabildiğimiz gibi aynı [çip] kalıp alanında daha fazla Seri S [çip] inşa edebiliriz," dedi Spencer. Microsoft'un yeni nesil konsolları için Xbox One S'i sessizce durdurma kararının yanı sıra sabit Xbox Series S stoku görmemizin temel nedeni budur.