Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-10-2021 03:59   Güncelleme : 13-10-2021 03:59
Abone ol

Microsoft, şimdiye kadar kaydedilen en büyük DDoS saldırısını azalttığını söyledi

Microsoft, şimdiye kadar kaydedilen en büyük DDoS saldırısını azalttığını söyledi. Avrupa'daki bir Azure müşterisini hedef alan 2,4 Tb/sn saldırı Ağustos ayında gerçekleşti.

Microsoft, şimdiye kadar kaydedilen en büyük DDoS saldırısını azalttığını söyledi

Microsoft, Ağustos ayında 2,4 terabayt/saniye (Tbps) Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırısını azaltabildiğini söylüyor. Saldırı, Avrupa'daki bir Azure müşterisini hedef aldı ve Microsoft'un 2020'de kaydettiği en yüksek saldırı bant genişliği hacminden yüzde 140 daha yüksekti. Ayrıca, geçen yıl Amazon Web Hizmetleri'ne yönelik olan ve bir önceki en büyük saldırı olan 2.3 Tbps'lik en yüksek trafik hacmini de aşıyor. .

Microsoft, saldırının 10 dakikadan fazla sürdüğünü ve kısa süreli trafik patlamalarının 2.4Tbps, 0.55Tbps ve son olarak 1.7Tbps'de zirve yaptığını söylüyor. DDoS saldırıları, bir web barındırıcısının kaldıramayacağı bir trafik akışı nedeniyle genellikle web sitelerini veya hizmetleri çevrimdışına zorlamak için kullanılır. Genellikle, onları uzaktan kontrol etmek için kötü amaçlı yazılım veya kötü amaçlı yazılımlar kullanılarak güvenliği ihlal edilmiş bir makine ağı olan bir botnet aracılığıyla gerçekleştirilirler. Azure, onlarca terabit DDoS saldırısını absorbe etme yeteneği sayesinde saldırı boyunca çevrimiçi kalabildi.

Azure'a yapılan saldırı 10 dakikadan fazla sürdü. Resim: Microsoft

Amir, "Saldırı trafiği yaklaşık 70.000 kaynaktan ve Asya-Pasifik bölgesindeki Malezya, Vietnam, Tayvan, Japonya ve Çin gibi birçok ülkeden ve ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nden geldi" diye açıklıyor Amir. Dahan, Microsoft'un Azure ağ ekibi için kıdemli bir program yöneticisi.

Azure'da 2021'de DDoS saldırılarının sayısı artarken, geçen hafta bu 2,4 TB/sn saldırıdan önce maksimum saldırı verimi 625 Mbps'ye düşmüştü. Ağustos. Microsoft, hedeflenen Avrupa'daki Azure müşterisinin adını vermiyor, ancak bu tür saldırılar, kötü amaçlı yazılımları yaymaya ve şirket sistemlerine sızmaya çalışan ikincil saldırılar için koruma olarak da kullanılabilir.

Daha önce Amazon Web Services (AWS) Mart 2018'de NetScout Arbor tarafından tutulan önceki 1,7 Tb/sn rekoru aşan 2,3 Tb/sn'lik bir girişim olan en büyük azaltılmış DDoS saldırısı rekorunu elinde tuttu.