Spor
Giriş Tarihi : 10-10-2021 00:50   Güncelleme : 10-10-2021 00:50
Abone ol

Mercedes’in yeni pilotları Tuzla Belediyesi’nden

Formula 1'de antrenman sırasında istediği sonuçları alamayan Mercedes takımı, sosyal medyadan Tuzla Belediyesi yol süpürme araçlarını paylaşması sonrası gündem oldu. Tuzla Belediyesi'nden Mercedes’e cevap ise gecikmedi.

Mercedes’in yeni pilotları Tuzla Belediyesi’nden

Türkiye Grand Prix'nde yaşanıyor. Milyonlarca insanın takip ettiği yarışta sıralama turları öncesinde antrenman seansını gerçekleştirdi. Sağanağının etkisini gösterdiği İstanbul’da su birikintilerini temizlemek için Tuzla Belediyesi Yol Süpürme Araçları piste çıktı. Formula 1’in son şampiyon takımı Mercedes’in antrenman seansında etkili olamayan Hamilton ve Bottas için Tuzla Belediyesi’nin yol süpürme araçlarının görselini kullanması sosyal medyada gündem oldu. Mercedes'in yaptığı paylaşım üzerindeki pilot isimlerini değiştiren Tuzla Belediyesi, tweete 'Doğru' açıklamasını ekleyerek Valtteri ve Lewis yerine temizlik araçlarının şoförleri olan İlker ve Hakan isimlerini yazdı. Bu paylaşım da etkileşim yağmuruna tutuldu.

TUZLA BELEDİYESİ’NDEN CEVAP GECİKMEDİ

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı da Mercedes takımının Ceo’su Toto Wolff’e seslenerek, ”Hey Toto! Önümüzdeki sene için Russel ve Hamilton'ın yerine bizim çocukları mı düşünüyorsun” paylaşımında bulundu.