Tuzla Haber Gündem
HV
26 MART Pazar 16:09

Libido nedir? Libido ne demek?

Libido kelimesini merak edenler, ne anlama geldiğini öğrenmek isteyen insanlar Libido ne demek? TDK sözlük anlamına göre Libido nedir? sorularının cevabını bulabilmek amacıyla internet mecralarında bulunan kaynakları tarıyorlar. Turkuaz Gazetesi olarak sizler için Libido  kelimesini araştırdık. İşte haberin detayları…

NEDİR
Giriş Tarihi : 21-02-2023 17:36
Libido nedir? Libido ne demek?

Libido nedir

Libido günlük konuşma dilinde sık sık kullanılan kelimelerden biridir. İnsanlar libidoyu cinsel anlamda istek, arzu olarak değerlendirmektedir. Ancak libido cinsel arzulardan daha fazlasını yani insanın yaşan enerjisini temsil eden bir dürtüdür. Libodo üzerine psikoloji alanının oldukça fazla çalışmaları bulunmaktadır. 

Libido anlamı 

 Günlük konuşma dilinde nadir duyduğumuz ya da hiç duymadığımız kelimeler bulunmaktadır. Bu kelimeler bazen akademik, bazen terminolojik ve eski dönemlerden kalma olabiliyor. Türkçede de yapılarına, oluşumlarına göre farklılaşan pek çok kelime bulunur. İnternette yapacağınız kısa bir araştırma sonucunda hangi kelimenin ne anlama geldiğine dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bağlamda Libido nedir? Ne anlama gelmektedir? Sorularına cevap bulmak istiyorsanız haberimizi okuyabilirsiniz. İşte detaylar…

 

LİBİDO  NEDİR? TDK SÖZLÜK ANLAMINA GÖRE LİBİDO NE DEMEK? 

Libido kelimesi bazı yerlerde karşımıza çıkması olası olan kelimelerden biridir.

Günümüzde çok az insan Libido kelimesinin anlamını bilmektedir. Dolayısıyla anlamı bu kelimeyi ilk defa duyan herkes tarafından merak edilmektedir.

İnsanlar farklı kaynaklardan bu kelimenin anlamını araştırmaktadır.

Libido ünlü Psikiyatrist Sigmund Freud tarafından ortaya atılan insanın ana problemi olarak görülen, bastırılmış duyguları insan benliğine ateşleyen terimdir. 

TDK'ya göre Libido;

İsim, ruh bilimi, Fransızca

İnsan davranışlarının temelini oluşturan cinsel iç güdü.

DehaDeha

YORUMLAR