İşte Nothing Phone 1'in arka ışıklarının gerçekte yapabilecekleri | Tuzla Haber

Nothing's Phone 1, arkasında bir dizi ışık şeridi ile donatılmış olarak gelecek. Ancak yeni bir videoda, gelen aramaları göstermek için nasıl yanıp söneceklerini veya şarj göstergesi veya bildirim ışığı olarak nasıl kullanılacağını görüyoruz.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 22-06-2022 10:06   Güncelleme : 22-06-2022 10:06
İşte Nothing Phone 1'in arka ışıklarının gerçekte yapabilecekleri | Tuzla Haber

Hiçbir Şey'in ilk akıllı telefonu Phone 1'in arkasında bir dizi ışık şeridi ile geleceğini zaten biliyoruz. Ama şimdi, Marques Brownlee'nin ayrıntılı videosu sayesinde, aslında ne işe yarayacakları konusunda çok daha iyi bir fikre sahibiz. Brownlee'nin videosu, LED'lerin şarj göstergesi olarak çalışması, okunmamış bildirimleri vurgulama veya zil sesleriyle zamanında yanıp sönme gibi birkaç farklı kullanım durumunu vurgular.

Nothing'in "glif arayüzü" olarak adlandırdığı şeritler, telefonun arkasına yerleştirilmiş 900'den biraz fazla ayrı LED'den oluşuyor. Hiçbir şey CEO'su Carl Pei daha önce The Verge ile yaptığı bir röportajda, klasik akıllı telefon bildirim LED'inin modern bir yorumu olarak hizmet edebileceklerini ima etmişti, ancak şimdi bunun pratikte nasıl çalışacağına dair çok daha iyi bir fikrimiz var.

Brownlee'nin videosunda öne çıkan tüm özelliklerin listesi:

Tüm şeritler, bildirimleri göstermek için yanar. Merkezi daire (sincap?), kablosuz veya ters kablosuz şarjı belirtmek için yanar. Alt ışık şeridi, şarj ilerleme çubuğu görevi görebilir. Tüm şeritler, kamera için bir dolgu ışığı olarak hizmet etmek üzere yanabilir. Tüm şeritler, telefonun yerleşik 10 zil sesiyle zamanında yanıp sönebilir.

Gliflerin yanı sıra, telefon film çekerken yanıp sönen kırmızı bir LED de var.

Pazarlama saldırısının bir parçası olarak, hiçbir şey Telefon 1'i 12 Temmuz'daki resmi lansmanından önce sergilemekten çekinmedi. Geçen hafta telefonun arka tarafının tasarımını gösterdi ve Android tabanlı başlatıcısı Nothing OS'nin bir beta önizlemesini yayınladı. Dahili olarak, telefonun bir Snapdragon işlemci çalıştırdığını biliyoruz, ancak diğer özellikler henüz açıklanmadı. 12 Temmuz'daki lansmana yaklaştıkça bunun değişmesini bekleyin.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber