iPhone'unuzda metin değiştirme nasıl kurulur | Tuzla Haber

iPhone'unuzda zaten etkin olan bir özellik olan metin değiştirme ile hayatınızı biraz daha kolaylaştırın. Sık kullanılan ifadeleri her seferinde yazmadan metne hızlı bir şekilde eklemek için kısayolları nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-05-2022 11:43   Güncelleme : 13-05-2022 11:43
iPhone'unuzda metin değiştirme nasıl kurulur | Tuzla Haber

Bir iPhone'da mesaj yazmak için zaman harcadıysanız, otomatik düzeltmeyi ve eksikliklerini biliyorsunuzdur. Onları tanıyoruz. Onlardan nefret ediyoruz. Ancak, iPhone'unuzda metin değiştirme adı verilen ve çok amaçlı bir otomatik düzeltme olan ilgili, daha az bilinen bir özellik var. Aslında, bu varsayılan olarak zaten etkindir — “omw” yazdığınızda, otomatik olarak “Yolda!” olarak değişecektir. gözlerinin önünde.

Metin değiştirme ile kendi kısayol ifadelerinizi nasıl oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Ayarlar > Genel > Klavye > Metin değiştirme seçeneğine gidin Sağ üst köşedeki artı işaretine dokunun İlk alanı Kelime'yi kullanmak istediğiniz metinle doldurun İkinci alan olan Kısayol, bu ifadeyi kullanmak için yazacağınız metni içerecektir dokunun Sağ üst köşede >kaydedin, işiniz bitti Klavye seçenekleri menünüzde "Metin değiştirme"ye dokunun. Varsayılan olarak ayarlanmış yalnızca bir metin kısayolu vardır.

Şimdi daha büyük soru: onu ne için kullanmalısınız? Yaygın öneriler, e-posta adresiniz ve telefon numaranız için kısayollar oluşturmayı içerir. İkincisi için, ifade @@ veya eml gibi bir şey olabilir - hatırlayacağınız ancak istenmeyen metin değiştirmeyi tetiklemeyecek bir şey.

Ya da daha az pratik, daha eğlenceli bir yöne gidebilir ve başvurmadan otomatik olarak bir (╯°<°)╯︵ ┻━┻ veya ¯_(ツ)_/¯ eklemek için metin değiştirmeyi kullanabilirsiniz. tüm bu karakterleri kopyalamak / yapıştırmak veya yazmak için. Standart emojiyi de kullanabilirsiniz.

Belki de sıradan bir "omw" ifadesini bir metne coşkulu bir "Yoldayım"a dönüştürülmeden eklemek istersiniz. Durum buysa, kısayolu şu şekilde kaldırabilirsiniz:

Metin değiştirme ekranında, sol alt köşedeki Düzenle düğmesine dokunun Kırmızı eksi simgesine dokunun ve kırmızı < Kaldırmak istediğiniz ifadeyi silmek için görünen güçlü>Sil düğmesi

İşte bu kadar! Hayatınızı biraz daha kolaylaştırma yolundasınız.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber