Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-01-2022 14:12   Güncelleme : 13-01-2022 14:12
Abone ol

İddiaya göre Apple App Store dolandırıcısı AmpMe fiyatları düşürdü ve 'danışmanlarını' araştıracağını söyledi | Tuzla Haber

AmpMe, fahiş abonelik fiyatı ve sahte incelemeleri nedeniyle bir App Store dolandırıcılığı olmakla suçlanıyor. AmpMe sahte incelemeleri inkar etmiyor ve abonelik fiyatını yarıya indiriyor.

İddiaya göre Apple App Store dolandırıcısı AmpMe fiyatları düşürdü ve 'danışmanlarını' araştıracağını söyledi | Tuzla Haber

AmpMe, yalnızca şüphelenmeyen kullanıcıları dolandırmak için ortaya çıkan yepyeni bir uygulama değil. Bu yazının üstündeki fotoğrafı görüyor musunuz? Bu, fikri ilk ele aldığımız 2015 yılına aitti: akıllı telefonlarla dolu bir odayı görünürde hiçbir ücret ödemeden tek bir devasa hoparlörle senkronize edebilen bir uygulama. Ancak App Store dolandırıcılığı avcısı Kosta Eleftheriou'nun belirttiği gibi, uygulama altı yıldan fazla bir süre sonra ciddi şekilde gölgeli görünüyor - dün indirirseniz, sizi hemen haftada 9,99 ABD doları otomatik yinelenen abonelikle satmaya çalışırdı. Bu, yılda 520 ABD doları, bunu bir parti numarası olarak alır ve ardından iptal etmeyi unutursanız inanılmaz bir miktar.

App Figures, uygulamanın 2018'den bu yana 13 milyon ABD doları kazandığını tahmin ediyor.

< p lang="tr" dir="ltr" xml:lang="tr">3. Günlük olarak çok sayıda sahte inceleme satın alın (tüm bu anlamsız yorumcu "adlarının" düzenine dikkat edin): pic.twitter.com/VtabR80QkP— Kosta Eleftheriou (@kelefteriou) 10 Ocak 2022

Geçen Nisan ayında tartıştığımız gibi, Apple'ın App Store'unda dolandırıcılık bulmak gülünç derecede kolay - parayı takip edin ve incelemelere bakın. Saçma abonelik ücretleri talep eden, ancak yine de çok sayıda beş yıldızlı derecelendirmeye sahip bir uygulama görürseniz, bir sorun olabilir.

Bulması daha az kolay olan şey: Dolandırıcılıkla suçlanan ve kendi ayakları üzerinde durmak isteyen bir şirket. Çoğu tamamen sessizdir, ancak yorum için AmpMe'ye ulaştığımızda, destek e-posta adresinden bir yanıt aldık. İşte tam olarak:

Merhaba Sean,

Uygulamamızın ücretsiz sürümü en popüler sürümdür ve kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu bir kuruş bile ödemedi. Alımı ve popülaritesi göz önüne alındığında, AmpMe değerli bir uygulamadır ve reklamı yapıldığı gibi çalışır.

Kullanıcılarımızın genellikle yılda 520$ ödediğini iddia etmek gerçeği yansıtmamaktadır. Örneğin, 2021'de ücretsiz denememize abone olan ve bundan yararlanan ortalama bir kullanıcı toplam ortalama 17 ABD doları ödedi. Yalnızca ödeme yapan kullanıcıları alırsanız, yıllık ortalama abonelik geliri yaklaşık 75 ABD dolarıdır. Dahili olarak bu, AmpMe'nin fiyatlandırmasının açık ve kolay devre dışı bırakma prosedürleriyle şeffaf olduğuna olan inancımızı güçlendirdi.

Yorumlarla ilgili olarak, geri bildirimleri yüksek sesle ve net olarak duyuyoruz. Yıllar boyunca, çoğu startup gibi, pazarlama ve uygulama mağazası optimizasyonunda bize yardımcı olmaları için dışarıdan danışmanlar tuttuk. Daha fazla gözetim gerekiyor ve şu anda bunun üzerinde çalışıyoruz.

Her zaman Apple'ın abonelik yönergelerine bağlıyız ve yüksek standartlarının karşılanmasını sağlamak için sürekli çalışıyoruz.

Bu nedenle, uygulamanın daha düşük fiyatlı yeni bir sürümü, inceleme için App Store'a zaten gönderildi.

AmpMe Ekibi

AmpMe'nin numaralarını doğrulayamıyoruz, ancak onlara şüphenin avantajını vereceğiz. Bu yanıtta en az üç ilginç çıkarım daha var:

AmpMe, markasını App Store'da tanıtması için birini işe aldığını inkar etmiyor. Gelecekte bunu yapmamaya da söz vermiyor. Suçu başka yere atmaktan başka bir şey değil. Belki de danışmanlarının bu incelemeleri taklit etmesine kızmıştır. Belki de sadece yakalanmalarına kızmıştır. AmpMe bu inceleme sonucunda fiyatını düşürüyor. Hatta şirketin güncellemesi çoktan onaylandı ve mağazada yayında. Şimdi haftada 4,99 dolar veya yılda 260 dolar. AmpMe, şirketin “açık ve kolay devre dışı bırakma prosedürleriyle şeffaf” olduğuna inandığı abonelik taktiklerini bırakmıyor.

AmpMe'nin bir kopyasını indirdim ve haberi duyduğumda beklediğim kadar bariz olmadığını itiraf etmeliyim. Uygulamayı açtığınız anda sizi kesinlikle bir abonelik isteğiyle vursa da, sizi üç günlük ücretsiz bir aboneliğe cezbediyor ve bu ekranı atlamak için küçük "X" i fark etmek zor olsa da, uygulama en azından nasıl olduğunu açıkça söylüyor. hemen büyük beyaz harflerle ücret alacak.

Unutkanlıktan kazanç sağlamak artık yaygın

Dolayısıyla, Apple'ın bunu App Store'dan çekmediği gerçeği (ve bunun yerine TechCrunch'a göre AmpMe'nin daha bariz sahte incelemeleri temizlemesine yardımcı oluyor gibi görünüyor) beni gerçekten şaşırtmadı. Bu, en kötü suçlulardan biri değil ve teknoloji endüstrisinin durumu, Apple'ın kendisi de dahil olmak üzere birçok şirketin “boğmaca, aboneliğimi iptal etmeyi unuttu” olgusundan kâr etmesidir.

Ancak Eylül ayında önerdiğim gibi, dünyanın en değerli ve karlı şirketi, mahremiyetini markası olarak satan ve müşterileri ilk sıraya koyduğunu iddia eden şirket, bunu göstermek için çok daha fazlasını yapabilirdi. . Takip etmek yerine buraya yönlendirebilir. İnsanların unutkanlığından kazanç sağlamayı durdurabilir, insanlar dolandırıldığında otomatik geri ödemeler sağlayabilir, varsayılan olarak aboneliklerin otomatik olarak yenilenmesini durdurabilir ve sahte incelemelerin gelişmesine izin veren yıldız derecelendirme sistemini ortadan kaldırabilir. Geçen Ekim ayında, bu önerilerden birini aldı ve App Store dolandırıcılıklarını gerçekten bildirmenin bir yolunu geri getirdi. Bizde daha fazlası var.

İlgili

Apple'ın, App Store kullanıcılarını gerçekten önemsediğini kanıtlamak için yapabileceği sekiz şey

Apple App Store: kısa bir ana sayfa geçmişi politika değişiklikleri

Tatlım teklifleri ve plastik bıçaklar: Apple ve Apple'dan gelen en iyi e-postaların tümü.

Bu, Eleftheriou'nun yıllardır var olan görünüşte meşru bir uygulamanın yeni bir dizi sahte incelemeyi ve ilk başlattığınızda ödemeniz veya reddetmeniz gereken fahiş bir abonelik fiyatının reklamını yapan yeni bir ekranı ortaya çıkardığı ilk şirket değil. (Bu ekranların çoğu büyük ölçüde aynı görünüyor.) Gelirden bir kesinti karşılığında bu hizmeti eski uygulamalara tam olarak satın alan şirketler varsa şaşırmam. (Görünüşe göre bu, AmpMe'nin CEO'sunun eski bir uygulamadan ilk kez para kazanması olmayabilir.)

Böyle bir şirket size yaklaştıysa veya böyle bir şirkette çalışıyorsanız, ben' seninle konuşmayı çok isterim sean@theverge.com'dayım.

.