Honor Magic4 Pro incelemesi: donanım yüksek, yazılım tökezler | Tuzla Haber

Honor'un Magic4 Pro'su, Huawei'den çıktığından beri batı sürümü alan ilk amiral gemisi. Harika bir donanımı var, ancak yazılımı bundan en iyi şekilde yararlanamıyor.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-05-2022 11:35   Güncelleme : 13-05-2022 11:35
Honor Magic4 Pro incelemesi: donanım yüksek, yazılım tökezler | Tuzla Haber

Bir zamanlar Çinli telefon devi Huawei'nin alt markası olan Honor, 2020'nin sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana tek başına devam ediyor. Şimdiye kadar dünya çapında orta seviye Honor 50'yi piyasaya sürdü, ancak çeşitli zorluklar şirketin çıkmasını engelledi. bağımsız bir şirket haline geldiğinden beri batıda gerçek bir amiral gemisi akıllı telefon. Hatta geçen Ağustos ayında Magic3 için küresel fiyatlandırmayı duyuracak kadar ileri gitti, ancak telefon yalnızca Çin'de satışa sunuldu.

Bu, İngiltere'de 13 Mayıs'tan itibaren ön siparişe sunulacak ve 27 Mayıs'ta 949,99 £'dan sevk edilecek olan bu yılki Magic4 Pro ile değişiyor. (Honor, şu anda telefonu ABD'de piyasaya sürmeyi planlamadığını söylüyor.) Bu, Honor'un telefonunun Samsung'un mükemmel Galaxy S22 Plus'ı, Google'ın başarılı Pixel 6 Pro'sunun 256GB depolama varyantı ve Apple'ın her zaman güvenilir modeli ile doğrudan rekabet ettiğini gösteren bir fiyat noktası. iPhone 13Pro. Bunlar, potansiyel telefon alıcıları için üç mükemmel seçimdir ve Honor'un en sonuncusu için zorlu rekabeti temsil eder.

Magic4 Pro kağıt üzerinde rekabetçidir. Üçlü yüksek çözünürlüklü arka kamera, süper hızlı 100W kablolu şarj ve 100W kablosuz şarj desteğinin yanı sıra hızlı yenileme hızına sahip büyük, parlak, renkli bir ekrana sahip.

Honor Magic4 Pro incelememiz

Verge Skoru 10 üzerinden 6

İyi Şeyler

Hızlı hızlı şarj Güzel ekran İyi donanımlı kameralar

<

Kötü Şeyler

Çok sayıda bloatware Düşük ışıkta agresif kamera yumuşatma Yazılım tuhaflıkları

Önden, Honor Magic4 Pro, 2022'deki diğer Android amiral gemilerinin çoğuna benziyor. 1312 x 2848 çözünürlüğe, 1000 nit maksimum parlaklığa ve maksimum 120Hz yenileme hızına sahip 6.81 inç OLED ekran. Bolca parlaklaşıyor ve hoş ve renkli. 12 megapiksel selfie kamerası ve 3D yüz kilidi açma donanımı için sol üstte hap şeklinde bir delik delme ve ekranın üçte ikisi civarında bir ultrasonik parmak izi sensörü var.

Honer buna "dört kavisli" ekran diyor, ancak telefonun sadece sol ve sağ taraflarında gerçekten kavisli ve keşke hiç kavisli olmasaydı. Elbette, eğriler telefona daha üstün bir his veriyor ve bazı kavisli ekranlı telefonlarda olduğu gibi yanlışlıkla kenarlarına dokunmakla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım.

Telefon, toza ve suya dayanıklılık için IP68 derecesine sahiptir; bu, yağmurda kullanırken herhangi bir sorun yaşamamanız gerektiği anlamına gelir.

Kutudan çıktığı haliyle Magic4 Pro, Android 12'yi çalıştırıyor, ancak Honor yalnızca iki yıllık Android güncellemelerini ve iki yıllık güvenlik güncellemelerini taahhüt ediyor. Buna karşılık, Samsung şimdi dört yıla kadar Android güncellemesi sunuyor, Google üç (veya güvenlik güncellemelerini eklerseniz beş) sunuyor ve Apple hala 2015 iPhone 6S için yeni iOS güncellemeleri yayınlıyor.

Ekran eğrileri telefonun sol ve sağ taraflarını çevreler.

Normalde bu günlerde telefonlarda yerleşik olarak bulunan biyometrik güvenlik seçenekleri hakkında konuşmak için fazla zaman harcamam, ancak Magic4 Pro'da parmak iziyle kilit açma özelliğini ayarlamak için geçirdiğim kesinlikle korkunç zamandan bahsetmeye değer. İlk kurulum sırasında, sağ parmak izimi kaydetme girişimlerimin bir düzineden fazla başarısız olmasına neden olan bir yazılım hatasıyla karşılaştım. Merakla, ilk kurulumdan sonra ayarlara manuel olarak üç parmak izi daha eklediğimde, böyle bir sorunla karşılaşmadım, bu yüzden sorunun Honor'un bu telefonda kullandığı Qualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2'den ziyade yazılım tabanlı olduğundan şüpheleniyorum.

Ancak, karanlık bir odada kilidi açarken, bir açıdan bakarken veya bir şapka takarken olduğu gibi koşullar daha zor olduğunda, Honor'un yüz kilidi açma özelliği bazen tökezliyor ve genel olarak uygulanması Apple'ınki kadar güvenilir gelmiyordu. /p> Yüzle kilit açma iyi koşullarda hızlıdır

4600 mAh pil ile pil ömrü güvenilirdir ve telefonun 100 W hızlı şarjı daha da güvenilirdir. Honor Magic4 Pro'da ortalama beş saatin biraz üzerinde bir ekran süresi elde ettim ve günü rutin olarak yüzde 40'tan fazla şarjla bitiriyordum. Telefonun saat 23.00 civarında sıfıra ulaştığını görmem için yarım saatlik görüntülü görüşme ve bisikletle yol tarifi için bir buçuk saatlik kullanım dahil bir günlük yoğun kullanım gerekti. Bir şarj testi yaptığımda Honor'un kutuda sağladığı 100W şarj cihazı harika bir iş çıkardı. Yüzde 0'da (yani duş almak için yeterli zaman) şarj ettikten sadece 15 dakika sonra yüzde 46 işaretine ulaştı ve yarım saatlik işaretin hemen ardından yüzde 100'e ulaştı.

Honor Magic4 Pro ayrıca 100W kablosuz hızlı şarj da yapıyor; bu, yaptığım testte telefonu yalnızca 15 dakikalık şarjla yüzde 54'e ve 31 dakikada yüzde 100'e şarj etti. Ancak, birçok kişi bu özelliği gerçekten kullanırsa şaşırırdım çünkü aslında bu hızları elde etmek, hem Honor'un 100W kablosuz şarj standını hem de 100W kapasiteli güç tuğlasını ayrı olarak satın almayı gerektirir (kablosuz şarj standı için kutuda gelen güç tuğlası) yalnızca 80W hızlı şarjı kaldırabilir).

USB-C, kulaklık girişi yok.

Honor's Magic UI 6 yazılımı, Android 12'ye birkaç ilginç özellik ekliyor, ancak çoğunlukla şişkinlik beni hayal kırıklığına uğrattı. Yeni başlayanlar için, telefon, Honor Store ve Honor Club gibi birinci taraf Honor uygulamalarının yanı sıra Booking.com, TrainPal, Trip.com ve WPS Office gibi şüpheli yardımcı programların yaklaşık yarım düzine üçüncü taraf uygulamasıyla önceden yüklenmiş olarak gelir. . Başka yerlerde, onları aramadığım zamanlarda sürekli olarak sözde yardımcı kısayollara rastladım. Örneğin, telefon kilidi açıldıktan sonra ana ekrana erişmek için parmağınızı ekranda yukarı kaydırmanızı ister. Ancak, çok aşağı kaydırmaya başlarsanız, bunun yerine bir ses kaydedici uygulamasına ve hesap makinesine bağlantılar içeren bir kısayol menüsü açarsınız ve yanlışlıkla bu kısayolu can sıkıcı bir miktarda etkinleştirdim.

Bir özellik, telefon görüşmelerini duyulmaz hale getirmeye çalışır. diğerlerine

Bir diğer özellik de, aramalar sırasında telefonun kulaklığından çıkan sesi çevrenizdekiler tarafından duyulmaması için ayarlamayı amaçlayan, “Sadece Bana Söyle” adını verdiği bir telefon görüşmesi teknolojisidir.

Kulağıma, gelen sesin EQ'sunu ayarlıyor, daha ileri taşıyabilecek daha düşük frekansların sesini azaltıyormuş gibi geliyor. Yakalama, yalnızca telefonun arama ses seviyesini yüzde 60 veya altına ayarladığınızda çalışmasıdır. Bunu kullanarak kendimi kaydettim ve bu özellik açıkken aramanın diğer ucundaki kişiyi duymak kesinlikle daha zordu, ancak bunun tam olarak ne kadarının olduğunu bilmek zor, sadece telefonu çevirmek zorunda kaldığım için. özelliği etkinleştirmek için sesi kısın.

Bazı durumlarda, Honor'un yazılımıyla bazı sıkıntılarımdan kurtulmak mümkün oldu. Standart Android uygulama çekmecesini (varsayılan olarak devre dışıdır) yeniden başlatmak için basit bir geçiş vardır ve SwiftKey'i Gboard ile değiştirmek yeterince kolaydır. Honor'un yazılımı ayrıca, onları kullandığınızı düşünmüyorsa, arka planda çalışan uygulamaları agresif bir şekilde kapatır, bu da zaman kazanmak için kullandığım bir koşu uygulamasını tetikledi - ama neyse ki, hepsini veya yalnızca bazılarını manuel olarak hariç tutabilirsiniz. Bu davranıştan uygulamalar.

Kamera çıkıntısı bir ya sev ya da nefret meselesidir .Uygulama çekmecesini açtığımda hafifçe kekeledi ve uygulamalar bazen karıştı ve hızlı bir şekilde geçiş yaptığımda içeriklerini yeniden yüklemek zorunda kaldı. Bunlar küçük aksaklıklar, ancak orta seviye telefonların ne kadar iyi olduğu göz önüne alındığında, bunların birinci sınıf bir amiral gemisinde ortaya çıktığını görmek harika değil. Dahili olarak, Magic4 Pro, Pixel 6 Pro ile eşit olan 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahiptir.

Bu, bizi Honor Magic4 Pro'nun telefonun arkasındaki büyük dairesel bir kamera çıkıntısının içine yerleştirilmiş kamera sistemine getiriyor. Telefonu gösterdiğim kişiler tasarım konusunda ikiye bölündü, ancak arka kamera çıkıntısını küçültmeye çalışmak yerine onu ifade etme şeklini seviyorum. Magic4 Pro'da üç arka kamera bulunur: 50 megapiksel ana; 122 derecelik görüş alanına sahip 50 megapiksel ultra geniş; ve 3.5x optik zumlu 64 megapiksel telefoto. Honor'un, yüksek çözünürlüklü bir ana sensörü çok daha düşük çözünürlüklü ikincil kameralarla eşleştiren üreticilerin trendini yakaladığını görmek güzel.

Izgara Görünümü s <em>Ultra geniş lens.</em> Ultra geniş lens. <em>Tele yakınlaştırma .</em> Telefoto lens, 3.5x yakınlaştırma. Telefoto lens, 3,5x yakınlaştırma."/> Telefoto lens, 3,5x yakınlaştırma.

Uygulamada, gün ışığı fotoğrafçılığı iyidir ve çoğu akıllı telefon üreticisinin 2022'de olduğu nokta budur. Honor'un ayarları keskin renklere ve keskin kenarlara öncelik verme eğilimindedir, ancak iyi tasarlanmış sensörüyle, bununla çalışmak için yeterli ayrıntıya sahiptir. etkisinin işe yaradığını düşünün. Yüzlerde bile iyi bir iş çıkarıyor, ten rengimi aşırı parlak olmaktan ziyade doğal gösteriyor. Ultra geniş ve telefoto lenslerin arkasındaki yüksek çözünürlüklü sensörler, bu performansın ikincil kameralarda da devam ettiği anlamına geliyor. Diğer telefon kameralarının grenli veya düşük ayrıntıya sahip olabileceği yerlerde, Honor'un çekimleri aynı kalite seviyesini koruyor.

Honor Magic4 Pro'dan aynı miktarda ayrıntıyı elde etmekte zorlandığım düşük ışıktaki performanstan daha az etkilendim. Renk doğruluğu konusunda iyi bir iş çıkardı ve ilk bakışta görünür gürültünün olmaması beni etkiledi. Ancak daha yakından bakın ve Honor'un yazılımı olabildiğince fazla film greni düzeltmeye çalışıyor gibi görünüyor ve yakından baktığınızda görüntüleri yumuşak suluboya gibi gösterebilir. Ultra geniş veya telefoto kameralara geçin ve performans kabaca ana kameranınkiyle aynıdır; bu, diğer telefonlardaki ikincil kameralardan sıklıkla aldığınız düşük performans göz önüne alındığında aslında oldukça iyi gidiyor.

Honor, Magic4 Pro'nun donanımını belirleme konusunda iyi bir iş çıkardı. Kameraları yüksek çözünürlüklüdür, inanılmaz hızlı şarj olur, ekranı güzeldir (kavisli kenarlara rağmen) ve genel olarak, cihazın donanımı bu birinci sınıf amiral gemisi hissine sahip olmayı başarır. Diğer birçok telefonun kablolu bir bağlantı üzerinden yapabileceğinden daha hızlı kablosuz olarak şarj olabilen bir telefon istiyorsanız, Honor Magic4 Pro bunu yapmaktan mutluluk duyar.

Fakat Honor Magic4 Pro'yu gerçekten kullanma deneyimi beni hiçbir zaman ikna etmedi. Ara sıra ortaya çıkan yazılım aksaklıkları, agresif arka plan uygulama yönetimi ya da çok sık karşılaşılan kilit ekranı kısayolu olsun, çoğu zaman yarım numara büyük bir ayakkabı giymek gibi hissettirdi. Bir telefon bir Samsung veya Apple amiral gemisi kadar pahalı olduğunda, başka bir yerde daha uygununu bulabilirsiniz.

DEVAM ETMEYİ KABUL EDİN: HONOR Magic4 Pro

Artık her akıllı cihaz, onu kullanmadan önce bir dizi hüküm ve koşulu kabul etmenizi gerektiriyor - kimsenin okumadığı sözleşmeler. Bu anlaşmaların her birini tek tek okuyup analiz etmemiz mümkün değil. Ancak, cihazları incelemek için tam olarak kaç kez "kabul et" düğmesine basmanız gerektiğini saymaya başladık, çünkü bunlar çoğu kişinin okumadığı ve kesinlikle pazarlık yapamayacağı anlaşmalar.

Onur'u kullanmak için , şunları kabul etmeniz gerekir:

Honor'un şartlar ve koşulları, Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi ve Temel Hizmet Bildirimi Google'ın Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları Google Play Hizmet Şartları Güncellemeleri ve uygulamaları yükleyin: “Bu cihazın ayrıca Google'dan, operatörünüzden ve cihazınızın üreticisinden güncellemeleri ve uygulamaları, muhtemelen hücresel veriyi kullanarak otomatik olarak indirip yükleyin.
Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber