Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-01-2022 14:20   Güncelleme : 14-01-2022 14:20
Abone ol

Google TV, 2022 için fitness, akıllı ev kontrolü ve diğer yeni özellikleri keşfediyor | Tuzla Haber

Google TV'nin ürün yönetimi direktörü, şirketin Google TV aracılığıyla daha iyi akıllı ev kontrollerinin yanı sıra fitness ve video konferans hizmetleri sunmakla ilgilendiğini söylüyor.

Google TV, 2022 için fitness, akıllı ev kontrolü ve diğer yeni özellikleri keşfediyor | Tuzla Haber

Google TV'nin ürün yönetimi direktörü Rob Caruso, Protocol ile yaptığı yeni bir röportajda, şirketin 2022'de TV işletim sistemiyle ilgili planlarının ana hatlarını verdi. Caruso, belirli bir özellik duyurusu yapmaktan kaçınsa da, şirketin Google TV aracılığıyla fitness ve video konferans hizmetleri ve daha iyi akıllı ev kontrolleri sunmakla ilgilendiğini söyledi.

Caruso, fitness'ı "büyük bir alan" olarak nitelendirdi. keşif” dedi ve Google TV'ye nelerin gelebileceğine dair bir ipucu olarak Android'in son akıllı ev kontrolü değişikliklerini (örneğin, bir telefonun güç menüsünden kolayca erişilebilir hale getirdi) gösterdi. Zoom, platforma potansiyel bir ek olarak gösterildi (Google'ın kendi Duo görüntülü arama hizmeti zaten mevcut) ve Google'ın platformunda sunulan ücretsiz canlı program miktarını genişletmekle de ilgilendiğini söyledi.

Apple ve Amazon'un var. akıllı TV cihazlarına benzer özellikler ekledi

Caruso, durumu Google TV'de Netflix ile de konuştu. Video akış hizmeti Google'ın platformunda desteklense de, gelişmiş özelliklerinden bazılarını kullanmaz. Protokol, Netflix şovlarının, örneğin Google TV'nin işletim sistemi düzeyindeki izleme listesine eklenemeyeceğini not eder. Caruso bunun değişeceğine dair söz vermedi, ancak Google işletim sistemine değerli yeni özellikler ekledikçe durumun düzeleceğini umduğunu söyledi.

Her ne kadar Google'ın TV işletim sistemi normalde eskisi kadar ilgi görmese de Android mobil işletim sistemi, hala dünya çapında milyonlarca cihaz tarafından kullanılıyor. Bu ay itibarıyla Google, dünya çapında yaklaşık 110 milyon Android TV cihazının kullanıldığını ve en iyi 10 akıllı TV üreticisinden yedisinin bu yazılımı kullandığını söylüyor. Bu, hem Android TV'nin kendisini hem de yanında daha yeni Google TV başlatıcısını çalıştıran cihazları içerir.

Odaklanma alanları, Apple ve Amazon'un rakip akıllı TV platformlarında bulunanlara benzer. Apple'ın Fitness Plus hizmeti, antrenmanları bir Apple TV'ye aktarmanıza olanak tanır ve Zoom, Amazon'un bazı TV cihazlarında kullanılabilir. Ancak Google'ın TV işletim sisteminin geniş erişimi göz önüne alındığında, bu diğer hizmetlerle denkliğe ulaştığını görmek güzel olurdu.

Bu yeni özelliklerin hiçbiri için kesin bir çıkış tarihi verilmedi, ancak Caruso, bazılarının "bu yılın ilerleyen zamanlarında" tanıtılabileceğini umuyor.