Teknoloji
Giriş Tarihi : 15-01-2022 03:25   Güncelleme : 15-01-2022 03:25
Abone ol

Google şimdi ofis çalışanlarının haftalık moleküler COVID-19 testleri yaptırmasını istiyor | Tuzla Haber

Şirket Perşembe günü çalışanlarına bir notta bildirdiği gibi, Google ABD ofislerinden veya tesislerinden birine giden herkesin COVID-19 için negatif bir moleküler test almasını isteyecektir.

Google şimdi ofis çalışanlarının haftalık moleküler COVID-19 testleri yaptırmasını istiyor | Tuzla Haber

Şirket, Perşembe günü CNBC tarafından alınan bir notta çalışanlarına bilgi vererek, Google'ın ABD ofislerinden veya tesislerinden birine giden herkesin COVID-19 için negatif moleküler test yaptırmasını isteyeceğini bildirdi. Baş sağlık görevlisi Karen DeSalvo, notta düzenli olarak ofise giden işçilerin haftalık olarak test edilmesi gerektiğini ve çalışanlardan aşı durumlarını bildirmeleri ve kapalı mekanlarda cerrahi maske takmaları istendiğini söyledi.

Google sözcüsü Lora Lee Erickson, The Verge'e şu anda yeni bir geçici COVID-19 politikasının uygulanmakta olduğunu doğruladı, "ABD'deki sitelerimize erişen herkesin daha önce yakın zamanda negatif bir COVID-19 moleküler testi alması bekleniyor. yerinde geliyor” ve çeşitli testleri ücretsiz olarak sunuyor.

Google, çalışanlar için evde testler sunuyor

Google, BioIQ'nun PCR tabanlı nazal sürüntü testleri aracılığıyla tam zamanlı çalışanlara ve sözleşmeli çalışanlara evde ücretsiz testler sunuyor, dedi Erickson, ancak Bloomberg bu hafta tam- zaman çalışanları, Cue Health'in sadece birkaç dakika içinde sonuç verebilen moleküler testlerine de erişebilir. Öte yandan, Alfabe İşçileri Sendikası'ndan bir tweet'e göre, müteahhitlere özel olarak posta yoluyla BioIQ testleri sunuluyor, bu da bir sonuç için daha uzun beklemeleri gerektiği anlamına geliyor. Erickson, bize şirketin veri merkezlerindeki bazı Google yüklenicilerinin Cue makinelerini kullanarak yerinde hızlı test erişimine sahip olduğunu söylüyor.

Değişiklikler, ülke genelinde COVID-19 vakalarının artması ve omikron olarak ortaya çıkıyor. varyant yayılır. Bu yeni politikalar, Google'ın Aralık ayından itibaren çalışanların aşı olmasını veya izne ayrılmaya ve sonunda işten atılmaya zorlanma riskini gerektiren yönergesine ekleniyor. Şirket, ofise zorunlu dönüşünü bu yıl Ağustos ayında bir noktaya erteledi.

Meta bu hafta ayrıca çalışanlara yönelik sağlık politikalarını da artırdı ve Mart ayı sonunda ofisleri açıldığında ofislerine dönen herkesin ek doz aşı almasını zorunlu kıldı.