Google'ın I/O 2022'deki en büyük duyuruları | Tuzla Haber

Google, Çarşamba günkü I/O etkinliğinde Pixel 6A'yı, bir Pixel Watch'ı, yeni bir kulaklık setini gösterdi ve yaklaşan Pixel 7 ve gelecek yıl piyasaya süreceği bir tablet için kısa tanıtımlar yaptı.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-05-2022 22:18   Güncelleme : 14-05-2022 22:18
Google'ın I/O 2022'deki en büyük duyuruları | Tuzla Haber

Google, kesinlikle haberlerle dolu iki saatlik I/O açılış konuşmasını tamamladı. AI, Android ve tabii ki çok sayıda Pixel donanımı hakkında bir şeyler duyduk. İşte Çarşamba günü gördüğümüz en büyük duyurular.

Ekran açık. Resim: Google

Pixel Watch bu yılın sonlarında geliyor

Pixel Watch'ın donanımı tamamen sızdırıldı, bu nedenle bu listede görünmesi şaşırtıcı değil, ancak Google sonunda bize ne olduğuna bir göz attı. yazılım gibi olacak. Giyilebilir cihaz, Wear OS 3'ün güncellenmiş bir sürümünü çalıştıracak ve sağlık ölçümlerinizi takip etmenizi sağlayan bir Fitbit entegrasyonuna sahip olacak. Yine de saatle ilgili hala cevaplanmamış (ve çok önemli) sorular var: Ne tür bir çip tarafından destekleneceğini ve ne kadara mal olacağını bilmiyoruz. Bu sonbaharda Pixel 7 ile birlikte piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Yeni nesil Pixel telefonlar ufukta görünüyor. İşte yeni nesil Google Tensor ve şık bir tasarımla donatılmış Pixel 7 ve Pixel 7 Pro'ya ilk bakış. Bu sonbaharda geliyor. #GoogleIO pic.twitter.com/WMysJv1lZP

— Google (@Google) 11 Mayıs 2022

Bekle, Pixel 7?

Ah, doğru. Evet, Google, Pixel 7 ve 7 Pro'yu birkaç görüntüyle alay etti ve telefonların biraz farklı kamera kesiklerine ve arka panele sahip olacağını gösterdi. Google'ın mevcut Pikselleri gibi, 7 ve 7 Pro da sırasıyla iki ve üç kameraya sahip olacak.

Pixel Buds Pro, 199 ABD dolarına mal olacak, aktif gürültü önleme özelliğine sahip olacak ve ANC kullanırken tahmini yedi saatlik pil ömrüne sahip olacak. Google, Buds'ın özel bir ses yongasına sahip olduğunu ve Bluetooth çoklu noktasını desteklediklerini ve aynı anda iki cihaza bağlanmalarına izin vereceklerini söylüyor. Bu düzgün bir numara ve özellikle kulaklık dünyasında yaygın olmayan bir numara. Ayrıca siyah, kırmızı ve yeşil dahil olmak üzere çeşitli renklerde olacaklar ve 21 Temmuz'da ön siparişe sunulacaklar. Önümüzdeki yıl gelecek olan Pixel tabletin önizlemesi. Resim: Google

Tensor destekli bir tablet geliyor

Google, "daha büyük bir form faktörüne sahip Pixel için mükemmel bir arkadaş" olarak hareket etmek üzere gelecek yıl Android destekli bir tablet piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Bunun için yazı bir süredir duvarda. (Android 12L, büyük ekran deneyimlerine odaklandı ve Mountain View'da tabletle ilgili bazı işe alımlar oldu.) Ancak Google'ın tekrar tabletlere geçmek istediğini duymak güzel.

Bunun insanların satın alabileceği bir ürün olup olmayacağına dair hemen hemen hiçbir ayrıntı yok, ancak Google'ın, AR'yi yüzünüze getirme yarışında Snap ve Meta gibi şirketlere katılma planına dair daha fazla ipucu görmek kesinlikle ilginç. Google Lens çikolata seçmenize yardımcı olabilir. Resim: Google

Google'ın AI gücü büyüyor

Genellikle olduğu gibi, Google'ın I/O sunumu AI haberleriyle doluydu. Belki de en büyüğü, insanların dil modelini test etmesine izin vermeye başlamasıdır. LaMDA 2'yi herkes deneyemeyecek, ancak sonunda Google, teknolojiyi aramaya ve diğer ürünlerine getirmeyi umuyor (bunu çok yavaş yapmak istiyor olsa da).

Bir sürü vardı. AI ile ilgili daha küçük hikayeler de. Google, otomatik olarak oluşturulan çevirilerinin mobil cihazlarda YouTube'a geleceğini, yalnızca Nest Hub Max'inize bakıp asistanla konuşmaya başlayabileceğinizi ve telefonunuzun dolu bir rafa bakabileceğini duyurdu. çikolatalar ve aradığınız şeye göre sizin için bir tane seçin.

Örneğin, Google'a aradığınız belirli bir mutfak türünün resmini verebilir ve bunu yakınlarda nerede bulabileceğinizi sorabilirsiniz.

Google, kullanıcı gizliliği konusunda ciddi olduğunu göstermeye çalışır

Google, Reklam Merkezim arayüzü planları da dahil olmak üzere bir dizi güvenlik ve gizlilik duyurusuna sahipti: kullanıcıların, ilgilendikleri veya tercih ettikleri bir dizi konu arasından seçim yaparak gördükleri reklam türlerini özelleştirmelerine olanak tanıyan bir merkez Belirli bir konuda daha az reklam görün. Ayrıca şirketin, verileri başka bir yere göndermek yerine cihazda daha fazla işlem yapmak için "korumalı bilgi işlem" kavramına ek olarak varsayılan olarak ürünleri için ek güvenlik özellikleri uygulamaya odaklandığını da belirtti.

Android'in bir sonraki sürümü bugün Beta'da mevcuttur. Resim: Google

Android 13, Android 12'nin özelliklerini ikiye katlıyor

Google, Android 13 için planlarını gözden geçirdi ve mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümü, Android 12'de tanıtılan fikirlerle daha da ileri gidiyor gibi görünüyor .

Bu, dünyayı sarsan bir yayın anlamına gelmiyor, ancak meslektaşım Jon Porter'ın belirttiği gibi, bu muhtemelen iyi bir şey. Android 12 biraz dağınıktı, bu nedenle bir yıllık iyileştirmeler ve küçük iyileştirmeler muhtemelen garantilidir.

Denemek isteyenler için beta bugün mevcuttur.

Google Cüzdan geri döndü

Google, yalnızca ödeme kartlarınızı değil, geçiş kartlarınızı, ödül programı üyeliklerinizi, aşı kayıtlarınızı ve daha fazlasını tutabileceğiniz bir yer olarak Cüzdan uygulamasını geri getiriyor. Google, uygulamanın dijital kimlik çağı için oluşturulduğunu söylüyor. Geleceğin muhtemelen bu olduğunu fark etsem de, bu bilgi fiziksel Google Cüzdan banka kartımı daha az kaçırmama neden olmuyor.

Londra, San Francisco, New York, Los Angeles ve Tokyo ile birlikte Immersive View'ın çıkış yapacağı şehirlerden biridir. Resim: Google

Google Haritalar, "Sürükleyici Görünüm" elde ediyor

Google, Haritalar'a, temelde gökyüzünden Sokak Görünümü olan yeni bir mod ekliyor; belirli şehirlerde, Aşağıdaki sokaklarda kaybolmadan önce coğrafyayı daha iyi görebilmek için bir konuma genel bakış.

11 Mayıs 15:25 ET Güncellemesi: Google'ın sürpriz AR gözlük önizlemesi eklendi .

.
Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber