Google Haberler'in tasarımı tamamen değişti

Google'ın tüm haberleri tek bir yerde toplayan Haberler hizmeti, yeni tasarıma geçti. Kullanıcı deneyimini iyileştiren yeni detayları sizler için derledik.

Gündem
Giriş Tarihi : 22-06-2022 14:14   Güncelleme : 22-06-2022 14:17
Google Haberler'in tasarımı tamamen değişti
haberleri/1e9296006c0f1f45dedddd34b337a620" class="taglink" title=" Haberleri">

ABD merkezli teknoloji devi Google'ın tüm haberleri tek bir çatı altında birleştiren platformu Google Haberler, yeni tasarımına kavuştu. Yeni tasarıma baktığımızda, masaüstü sürümünde solda olan " En Çok Okunan Haberler" ve haber kategorileri gibi başlıklar, artık ekranın üst kısmında karşımıza çıkıyor. Google Haberler, masaüstü sitesinde küresel ve yerel haberleri tek bir ekranda takip etmenize imkan sağlayacak. Böylece kullanıcılar, ilgilendikleri konuları ve bölgelerdeki haberleri daha kolay bir şekilde takip edebilecek.
google Yeni tasarımla birlikte Google Haberler’de ana sayfanın sağında büyük bir yer kaplayan hava durumu da daha küçük bir şekilde sayfanın üstüne yerleştirildi.. Google Haberler’in yeni tasarımında üst menüde Türkiye, Dünya, İş, Teknoloji, Eğlence ve spor gibi kategorilere yer veriliyor. Menüdeki bu kategoriler kullanıcılar tarafından özelleştirilebilecek. Ayrıca kullanıcılar, takip ettikleri haber kaynaklarını üst menüde yer alan ‘Takip Ediliyor’ sekmesinde görebilecek. Eğer yeni Google Haberler tasarımı sizin için hala aktif olmamışsa, Google Haberler ana sayfasına gelin ve sol menüdeki Ayalar seçeneğine tıklayın. "Yeni Google Haberler uygulamasını kullanmaya başlayın" seçeneğini işaretleyin. google news news

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber