Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-10-2021 00:56   Güncelleme : 13-10-2021 00:56
Abone ol

GM, Chevy Bolt'un geri çağırma ücretinin pil tedarikçisi LG Electronics tarafından ödeneceğini söyledi

Güney Koreli pil şirketi LG, Chevy Bolt'un geri çağrılmasının tüm maliyetini General Motors'a geri ödeyecek. Elektrikli aracın pilindeki bir arıza, birden fazla yangının çıkmasına neden oldu. LG, geri çağırma için GM'ye 1,9 milyar dolar ödeyecek.

GM, Chevy Bolt'un geri çağırma ücretinin pil tedarikçisi LG Electronics tarafından ödeneceğini söyledi

General Motors ve LG Electronics, Güney Koreli pil üreticisinin büyük Chevy Bolt geri çağırmasıyla ilgili tüm masrafları ödeyeceği bir anlaşmaya vardıklarını duyurdular.

Geçen Ağustos ayında GM, elektrikli aracın akü paketlerinde birden fazla yangının arızalardan kaynaklandığı tespit edildikten sonra, bu yılın başlarında piyasaya sürülen yeni sürümler de dahil olmak üzere 2017'den sonra yapılan tüm Chevy Cıvatalarını geri çağırdığını duyurdu. içinde bulunan LG Chem hücreleri.

Anlaşmanın bir parçası olarak LG, GM'ye geri çağırmayla ilgili "maliyetler ve giderler" için geri ödeme yapacak ve otomobil üreticisinin tahminine göre "geri çağırmalarla ilgili 2,0 milyar $'lık ücretin 1,9 milyar $'ı dengelenecek." GM, LG'den 1 milyar dolarlık geri ödeme isteyeceğini belirterek, başlangıçta beklenenden daha iyi bir anlaşma.

İlgili

Chevy Bolt'un geri çağırması, GM'nin EV iyi niyetinden geriye kalanları yakıyor

“LG, GM için değerli ve saygın bir tedarikçidir ve biz GM küresel satın alma ve tedarik zincirinden sorumlu başkan yardımcısı Shilpan Amin yaptığı açıklamada, bu anlaşmaya varmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi. "Mühendislik ve üretim ekiplerimiz, yeni akü modüllerinin üretimini hızlandırmak için işbirliği yapmaya devam ediyor ve bu ay müşteri araçlarını tamir etmeye başlamayı umuyoruz."

GM, küresel yarı iletken çip kıtlığının neden olduğu fabrika kapanmalarından kaynaklanan ilk gecikmelerden sonra yedek pil hücrelerini bayilere göndermeye geçen hafta itibariyle başladı.