General Motors, araç muayene sürecini hızlandırmak için yapay zeka kullanıyor | Tuzla Haber

GM, yapay zeka destekli araç muayene teknolojisi yapan İsrailli bir şirket olan UVeye'a yatırım yapıyor. Şirketin sistemi, GM ağındaki 4.000 bayiye sunulacak.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 23-06-2022 12:56   Güncelleme : 23-06-2022 12:56
General Motors, araç muayene sürecini hızlandırmak için yapay zeka kullanıyor | Tuzla Haber

General Motors, araç muayene sürecine yapay zeka getiriyor.

Otomobil üreticisi, hasarlı parçaları veya bakım sorunlarını hızlı bir şekilde belirlemek için sensörler ve yapay zeka kullanan araç teşhis sistemleri yapan İsrailli girişim UVeye'a açıklanmayan bir "stratejik yatırım" yapıyor. UVeye yatırımı, otomobil üreticisinin çeşitli diğer AI temalı girişimlere de yatırımları olan girişim fonu GM Ventures tarafından yapıldı.

GM, araç muayene sistemlerini yükseltmek için bayi ağına UVeye teknolojisini satacak

İşbirliğinin bir parçası olarak GM, araç muayene sistemlerini yükseltmek için UVeye teknolojisini bayi ağına satacak. (Şirketin sistemleri halihazırda ülke genelinde az sayıda GM bayisinde deneniyor.) GM ayrıca kullanılmış araba müzayedeleri, filo operasyonları ve otomotiv bayisi satışlarını içeren çeşitli araç muayene teknolojisi projelerinde UVeye ile birlikte çalışacak.

Şirket tarafından sağlanan resim ve videolara dayalı olarak, UVeye teknolojisi arabanız için bir havaalanı gövde tarayıcısına benziyor. Araba, içinde aydınlatılmış ışıklar ile tarayıcıdan geçer ve dakikalar içinde servis sağlayıcılar, arabanızdaki tüm sorun hakkında lastik basıncına kadar ayrıntılı bir rapora sahip olur.

UVeye'nin sistemi yapay zeka kullanır, makine lastikleri ve aracın altını ve dışını kusurlar, eksik parçalar ve güvenlikle ilgili diğer sorunlar için "hızlı ve doğru bir şekilde" kontrol etmek için öğrenme ve yüksek çözünürlüklü kameralar.

GM, UVeye teknolojisinin kullanıma sunulacağını söylüyor. ülke genelinde 4.000 bayiye Bu yılın başlarında İsrailli şirket, ABD'de 15.000'den fazla bayi tarafından kullanılan büyük bir otomotiv perakende yönetim sistemi ile anlaşma yaptı.

GM, UVeye'nin yüksek teknoloji denetim sistemindeki potansiyeli görme konusunda yalnız değil. Geçen yıl girişim, CarMax, W.R. Berkley Corporation ve F.I.T. liderliğindeki bir grup yatırımcıdan 60 milyon dolarlık C serisi fon sağladı. Girişimler.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber