Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-01-2022 16:21   Güncelleme : 14-01-2022 16:21
Abone ol

Garmin Vivomove Sport incelemesi: biçim ve işlevin doğru karışımı | Tuzla Haber

CES 2022'de tanıtılan Garmin Vivomove Sport, şirketin 2019'dan bu yana ilk hibrit akıllı saatidir. Önceki modellerinden farklı olarak Sport, 179,99 $'lık uygun fiyatlı ve stil, doğruluk ve akıllı bildirimlerin iyi bir karışımını sunar.

Garmin Vivomove Sport incelemesi: biçim ve işlevin doğru karışımı | Tuzla Haber

Teorik olarak, hibrit akıllı saatler, analog tasarımın ve modern teknolojinin en iyilerini sunmalıdır. Bilekte zarif ve güzel, ancak sağlığınızı ihtiyatlı bir şekilde takip edebilen ve bildirimler gönderebilen bir şey. Uygulamada, şirketler bu şık tasarıma prim verme eğiliminde olup, size fiyat aralığındaki diğerleri kadar işlevsel olmayan bir akıllı saat bırakmaktadır. Ancak Garmin'in giriş seviyesi Vivomove Sport, fiyata uygun bir tasarım ve özellik seti ile 179,99 ABD doları olarak uygun fiyatlı. Sonunda bir yere vardığımızı hissediyoruz.

Vivomove Sport, CES 2022'de yeni tanıtıldı ve 2019'da Vivomove Luxe, Style ve 3 / 3S'yi piyasaya sürmesinden bu yana Garmin'in ilk yeni hibriti. Bir bakışta, Sport bir Swatch gibi görünüyor . (Aslında nane yeşili inceleme ünitem bu Swatch'a çok benziyor.) Bununla birlikte, bir bilek hareketi veya ekrana iki kez dokunma, istatistiklerinizi, bildirimlerinizi, zamanlayıcılarınızı ve Garmin'e özgü fitness özellikleri için diğer widget'larınızı ortaya çıkaracaktır. . Ekran bana AR gözlüklerinin yapmaya çalıştığı şeyleri hatırlatıyor - sıradan bir nesneye hayaletimsi, holografik benzeri bir bilgi kaplaması yansıtıyor. Düzgün bir efekt ve test ettiğim son hibrit Withings ScanWatch ile karşılaştırıldığında verilerinizi ve bildirimlerinizi görmek daha kolay.

Elbette hibrit ekranların sınırlamaları vardır.

Ekranın alt yarısında tam mesajları gerçekten okuyamazsınız - ancak kimin veya hangi uygulamanın size ulaşmaya çalıştığını kolayca görebilirsiniz. Ancak bu, telefonunuza ne zaman bakmanız gerektiğini söyleyen saat türüdür. Evde bırakmanıza izin veren türden değil. Temassız ödeme yok, bağlı GPS'i tercih ediyor ve bilekten aramaları cevaplayabileceğiniz bir hoparlör veya mikrofon yok. (Android sahipleri kısa mesajlara hızlı yanıt verebilir ve metin içeren telefon aramalarını reddedebilir.) Bununla birlikte, zamanlayıcılar ayarlayabilir, nefes seansları başlatabilir, sıvı alımını kaydedebilir ve kalp atış hızı ve stres gibi sağlık ölçümlerini görüntüleyebilirsiniz.

Garmin Vivomove Sport incelememiz

Verge Skoru 10 üzerinden 8

İyi Şeyler

Estetik açıdan hoş ve doğru izleme Küçük bilekler için iyi Uygun fiyat Gizli OLED harika <

Kötü Şeyler

Garmin uygulaması aşırı derecede karmaşık Pil ömrü diğer hibritlerden daha kısa Adorama'dan 179,99 $'a satın alın Garmin'den 179,99 $'a satın alın

Menüler arasında geçiş yapmak için sola kaydırmanız yeterlidir ve doğru. Seçmek için bir kez dokunun.

Varsayılan olarak, uzun bir basış, kolay kayıt için egzersiz uygulamasına kısayol görevi görür. Navigasyon biraz hantal mı? Evet. Ancak bu, şimdiye kadar test ettiğim her hibrit saat için geçerli. Garmin'in menü navigasyonu, Fossil'in e-mürekkep melezleri için kullandığından en azından daha iyidir. Beni gerçekten başarısızlığa uğrattığı tek zaman, antrenmandan sonra terli parmaklarım olduğu zamandı - ama yine de, birçok sporcunun bu yüzden fiziksel olarak profesyonel düğmeler var.

İşlevsel olarak, bir eller serbest deneyimi. Garmin, tahmini beş günlük pil ömrüne sahip olduğunu söylüyor - sık GPS etkinlikleriyle 3-4'e yaklaştım. Akıllı saatler söz konusu olduğunda bu iyidir, ancak bir hibrit için daha kısadır. Bununla birlikte, istemiyorsanız her gün senkronize etmek zorunda değilsiniz. 10 adede kadar zamanlı aktivite ve 14 günlük veri saklar.

Temel olarak bu, bir akıllı saatin gövdesindeki sade bir izleyicidir

Temel olarak, bu, bir akıllı saatin gövdesindeki sade bir fitness takipçisidir. Bunu diğerlerinden ayıran şey, tasarımının hem sevimli hem de işlevsel olması ve mevcut seçeneklerin birden fazla estetik için çok yönlü olmasıdır. Fitbit Luxe'nin bougie boşanmış enerjisini kazdığım kadarıyla, bazen daha şık durumlar için bir izci gibi görünüyor.

Spor gibi bir şeyle uğraşmak zorunda kalmazdım. Aynı zamanda rahat bir izci. 40 mm'lik kasa, piyasadaki bilekliklerin büyük çoğunluğundan daha küçük ve minik kuş bileklerime baskın gelmiyor. Ceket kollarına takılmıyor, antrenmandan sonra silikon kayışların sertleşmesi konusunda endişelenmeme gerek yok ve çok hafif. Gizli OLED sağduyuludur ve ne zaman yapmanız gerektiğini size bildirecek kadar iyidir telefonunu kontrol et.

Ama bunun için sadece benim sözüme güvenmek zorunda değilsin. Test ettiğim tüm akıllı saatlerin, bir tane satın almayı düşünmesi için çok rahatsız edici olan göz kamaştırıcı gözleri olduğunu söylemeyi seven, özellikle fikirli bir arkadaşım var. Ama Sport'a baktığında kolumdan tuttu ve "Bu akıllıca mı? Ah, bunu giyerdim."

Spor, ileriye dönük bir izci olsa da, sağlık özelliklerinden yoksun olduğunu varsaymak yanlış olur. Optik kalp atış hızı ve SpO2 sensörlerine sahiptir ve anormal kalp atış hızı uyarıları sağlayabilir.

Çoğu cihazda stres takibi de hala devam eden bir çalışmadır, ancak Garmin'inki çoğu cihazdan daha iyidir. Vücut pili, aktiviteler için ne kadar enerjiniz olduğunu görselleştiren düzgün bir ölçümdür. İşin özü, uyku kalitenizin, egzersizinizin, stresinizin ve kalp atış hızı değişkenliğinizin bir kombinasyonunu ölçüp, onu zorlamanız mı yoksa ağırdan almamanız mı gerektiğini belirlemektir. Bu günlerde daha fazla giyilebilir cihaz benzer “hazırlık” metrikleri sunarken, vurulabilir veya ıskalanabilirler. Garmin'in sürümü, iyileşme günlerine ne zaman girileceğini bulmak için yararlı bir araç olarak yıllar içinde üzerimde büyüdü.

Spor, bir hibrit için de doğru. Genellikle, hibrit saatler GPS etkinliğini izlemede çok iyidir. Bununla birlikte, Spor, Apple Watch Series 7 ile birkaç koşuda öldü. Telefonumdaki Runkeeper uygulaması tarafından kaydedilen 3 millik bir koşuda, Sport 3,04 mil bildirdi ve Seri 7 üç mil kaydetti. Garmin, mil başına yaklaşık 10 saniye daha hızlı olduğumu söyledi, ancak bu ayrıntı düzeyi, bu saatin hitap ettiği sıradan kullanıcıları rahatsız etmeyecek.

Kalp atış hızı bölgesi antrenmanını seviyorsanız, bunun iyi bir seçim olmadığını söyleyeceğim. Egzersiz sırasında istatistiklerinize bakmak söz konusu olduğunda hibrit saatler asla o kadar harika değildir ve Spor da bir istisna değildir.

Daha gelişmiş sağlık ölçümleri için çok sayıda sensör elde edersiniz.

Ayrıca bu saat, kaya tırmanışı veya arazi bisikleti gibi daha yoğun açık hava etkinlikleri için tercihim olmazdı. Bu, iç mekan antrenmanları ve daha kısa mesafeli koşu veya bisiklet (5K-10K) için daha uygundur. 5 ATM suya dayanıklı olduğu için havuza götürebilirsiniz ve duşlara ve bulaşık yıkamaya sorunsuz bir şekilde dayanır.

Fitness açısından büyük şikayetim, test ettiğim diğer Garmin saatleriyle aynı: Garmin Connect uygulaması tam bir karmaşa. Ayarları düzenlemek, diğer menüler içinde daha fazla menü keşfetmek gibidir - gerçek bir Rus Bebek senaryosu. Aradığınızı bulmak gereksiz yere karmaşıktır. Beni yanlış anlamayın - Garmin'in verilerinin ne kadar ayrıntılı olduğunu seviyorum. Sevmediğim şey, nasıl organize edildiği. Günlük verilerinizi görüntülemek için sorun yok, ancak zaman içindeki geçmiş verilerinize girmek istiyorsanız? Renk kodlu bir takvim görünümünü, sağlık ve zindelik metrikleri için en az beş menü kategorisinin yanı sıra her bir metrik için düzinelerce alt kategori ve grafiği deşifre etmeye hazır olun. Strava veya başka bir fitness ile bağlantı kurmanızı öneririm. Daha iyi bir deneyim için uygulama.

"Verilerinize erişim için sizden ücret talep etmiyoruz ve bu, yapmaya devam edeceğimiz ve bu konuda çok güçlü hissettiğimiz bir şey."

Genel olarak, Garmin, temel izleyiciler söz konusu olduğunda Fitbit'e parasının karşılığını verdi. Bununla Fitbit Luxe arasında Sport'u seçerdim. 179,99 dolardan daha pahalı olmasına rağmen, tüm bu verileri uygulamada ücretsiz olarak alırsınız. Fitbit uygulamasından en iyi şekilde yararlanmak için sonunda bir Fitbit Premium aboneliğine ihtiyacınız olacak. Örneğin, gelişmiş uyku bilgileri ve hazırlık puanları, ücretsiz deneme süresi sona erdiğinde fazladan ödemeniz gereken şeylerdir. Zamanla bu, Sport'u daha uygun fiyatlı bir seçenek haline getirir. CES'te Garmin ile yaptığım brifing sırasında, şirketin rakiplerinin çoğu gibi bir abonelik modeline geçmeyi düşünüp düşünmediğini sordum. Garmin'in Venu 2 Plus proje lideri Phil McClendon, şirketin verileri bir ödeme duvarının arkasına kilitlemeyeceğini söyledi. McClendon, "Bu sizin verileriniz," dedi. "Verilerinize erişim için sizden ücret talep etmiyoruz ve bu, yapmaya devam edeceğimiz ve bu konuda çok güçlü hissettiğimiz bir şey."

Vivomove Sport doğrudur, ancak Garmin verilerinin ne kadar ayrıntılı olduğunu takdir ediyorum , Keşke uygulamada gezinmek daha kolay olsaydı.Fosil melezleri zarif ve e-mürekkep süper havalı. Ancak, bir süre sonra gezinmek zahmetlidir ve aktivite takibi veya sağlık özellikleri için iyi bir seçim değildir. Withings Steel HR en yakın alternatiftir, ancak küçük bildirim penceresi o kadar yardımcı değildir. Estetik tercihleri ​​bir kenara bırakarak, hedefiniz zarafet ve sadeleştirilmiş sağlık ise Steel HR'yi tavsiye ederim. Spor, daha aktif bir insansanız veya olmayı umuyorsanız daha iyidir.

Temel olarak, düzenli olarak 5K koşmayı veya bisiklete binmeyi hedefliyorsanız, ancak stil pahasına değil, Spor tam size göre.

Victoria Song/The Verge'den Fotoğraf

Devam Etmeyi Kabul Et: Garmin Vivomove Sport

Artık her akıllı cihaz bir dizi şart ve koşulu kabul etmenizi gerektiriyor kullanmadan önce - kimsenin okumadığı sözleşmeler. Bu anlaşmaların her birini tek tek okuyup analiz etmemiz mümkün değil. Ancak cihazları incelemek için tam olarak kaç kez "kabul et" düğmesine basmanız gerektiğini saymaya başlayacağız, çünkü bunlar çoğu kişinin okumadığı ve kesinlikle pazarlık yapamayacağı sözleşmelerdir.

Garmin Vivomove Sport'u kullanmak için onu bir iPhone veya Android akıllı telefonla eşleştirmeniz gerekir.

Uygulamayı kullanmak için ayrıca bir Garmin Connect hesabı oluşturmanız gerekir.

Garmin Vivomove Sport'u kurarak, aşağıdakileri kabul etmiş olursunuz:

Garmin'in Son Kullanıcı Lisans sözleşmesi Garmin'in Gizlilik Politikası Garmin'in Güvenlik Politikası

Garmin'in tüm gizlilik ve yasal politikaları, içinde mevcuttur Garmin Connect uygulaması. Ayrıca Garmin Connect uygulamasına Bluetooth, takvim, konum ve bildirimler için belirli telefon izinleri vermelisiniz. Ek olarak, LiveTrack gibi isteğe bağlı güvenlik özellikleri de bir son kullanıcı lisans sözleşmesiyle birlikte gelir. Garmin's Insights'a katılmak istiyorsanız, sağlık verilerinizi şirketle paylaşmayı da kabul etmeniz gerekir. Garmin aktivite verilerinizi Strava veya Apple Health Kit gibi diğer hizmetlerle entegre etmek, bu bireysel hüküm ve politikaları kabul etmenizi de gerektirir.

Nihai Hesap: Telefonunuz ne gerektiriyorsa, artı üç zorunlu Garmin politikası ve akıllı özellikler için dört telefon izni. İsteğe bağlı sağlık ve güvenlik özellikleri için ek politikalar vardır.

.