Teknoloji
Giriş Tarihi : 13-01-2022 20:14   Güncelleme : 13-01-2022 20:14
Abone ol

Gap, fiziksel kıyafetlerin kilidini açan NFT kapşonlu sanatını piyasaya sürüyor | Tuzla Haber

Gap, fiziksel bir kapşonlu ve dijital sanatla birlikte gelen 415 dolarlık jeton içeren bir NFT koleksiyonunu piyasaya süren en son perakendeci oldu. Perakendeci, Frank Ape çizgi film karakterinin yaratıcısı olan sanatçı Brandon Sines ile ortaklık kuruyor.

Gap, fiziksel kıyafetlerin kilidini açan NFT kapşonlu sanatını piyasaya sürüyor | Tuzla Haber

Gap, son aylarda NFT alanına giren Adidas, Nike ve Macy's gibi diğer giyim perakendecilerinin ardından NFT satıyor. NFT'ler, kendisini daha enerji verimli bir seçenek olarak lanse eden Tezos blok zinciri üzerine inşa edilmiştir.

NFT'ler, farklı fiyat noktalarında farklı nadirlik seviyelerine sahip bir dizi dijital kapşonlu sanatı biçiminde gelir. Yaklaşık 8.30 $ veya 2 tezden başlayan ortak seviye parçalar bugün satışta. Nadir, epik ve türünün tek örneği katmanlar önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak. Gap, tasarımlar üzerinde Frank Ape çizgi film karakterinin yaratıcısı olan sanatçı Brandon Sines ile işbirliği yapıyor.

Oyunlaştırılmış deneyim yaklaşık 500 ABD Doları tutarındadır.

Giyilebilir bir şey satın almayı tercih eden müşteriler için, Sines'in dijital sanatı ve fiziksel bir Gap x Frank Ape sweatshirt'ü içeren, yaklaşık 415 $'lık (100 tez) destansı seviyedeki NFT'lerden başkasını aramayın. Ancak, Decrypt'e göre, müşterilerin destansı bir tane satın alma şansı elde etmek için önce dört yaygın ve iki nadir NFT (6 tez veya yaklaşık 24.90 $) satın almaları gerekecek. Gap, "oyunlaştırılmış deneyimin" hayranları destansı seviyeye ulaşan kapşonlu sanat eserleri toplamaya teşvik edeceğini söylüyor. Bu durumda oyunlaştırılmış deneyim 500$ civarına çıkıyor. Giysileriniz konusunda fazla seçici değilseniz, Gap'in şu anda bir erkek kapşonlusunun fiyatını yaklaşık 25 dolara çıkaran yüzde 50 indirimli bir satışı var.

Gap, bir zamanlar dayanak noktası olduğu alışveriş merkezlerinden çekilerek son birkaç yılda fiziksel varlığını küçülttü. Ekim 2020'de şirket, Kuzey'de 350 Gap ve Banana Republic mağazasını kapatacağını duyurdu. Amerika.

NFT doğrulaması dikkate değer olsa da, bu, Gap'in ilk kez özel bir sürüm düşürmesi değil. Şirket, Eylül ayında Yeezy Gap Hoodie'nin etrafında başarı ve vızıltı gördü ve Gap'in söylediğine göre tek bir günde bir ürünün en fazla satışıyla sonuçlandı. Şirket, alışveriş yapanların yüzde 70'inin Gap'te yeni olduğunu söyledi.