Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-10-2021 00:18   Güncelleme : 14-10-2021 00:18
Abone ol

Galaxy Z Fold 3 uygulamalı: Dayanıklılık için daha güçlü üretildi ve S Pen desteği | Engadget

Z Fold 3, Samsung'un S Pen'ini destekliyor, suya dayanıklılık sunuyor ve yeni bir ekran altı kamerasına sahip.

Galaxy Z Fold 3 uygulamalı: Dayanıklılık için daha güçlü üretildi ve S Pen desteği | Engadget

Yalnızca birkaç yıl içinde katlanabilir cihazların bilimkurgu türünden gerçek kullanılabilir günlük sürücülere dönüştüğüne inanmak zor. Bugün, şirketin Unpacked etkinliğinde piyasaya sürdüğü üçüncü nesil Samsung katlanabilir ürünlerini inceliyoruz. Fold 3, yeni esnek teklifler çiftinin daha büyük ve daha premium olanı ve Fold serisi, diğer katlanır telefonlardan daha uzun süredir var. Orijinali piyasaya sürdüğünden beri Samsung, katlanabilir bilgisayarlar için en büyük iki zorluk olmaya devam eden dayanıklılığı ve yazılımı geliştirmek için çalıştı.

Z Fold 3, aynı zamanda Samsung'un S Pen'ini destekleyen türünün ilk örneği. ekranı kırmadan daha büyük tuval üzerine yazabilir veya çizebilirsiniz.

Ekran kalemi desteğine ek olarak, Z Fold 3 suya dayanıklılık, daha büyük ekranda yeni bir ekran altı kamera ve Samsung'dan daha güçlü bir yapıya sahiptir. dayanıklılıkta yüzde 80'lik bir artış sağladığını söylüyor. Hepsinden iyisi, 1.800 dolardan daha ucuz bir fiyatla başlıyor. New York'ta sosyal mesafeli bir önizleme etkinliğinde Z Fold 3'ü kontrol edebildim ve gördüklerimden şimdiye kadar memnun kaldım.

S Pen desteği< /p>

Cihazla geçirdiğim sınırlı zaman göz önüne alındığında, 50$'lık S Pen Fold Edition ve 100$'lık S Pen Pro'dan başlayarak yeni olan şeyleri incelemeye odaklandım.

Kaleme çok fazla kuvvet uygularsanız, ucu geri çekilecektir. Ucun çok hassas olup, en ufak bir dokunuşta yuvasına geri dönebileceğinden endişe edenler için, uygulamalı olarak bunun gerçekleşmesi için oldukça fazla çaba harcandığını söyleyebilirim. Cherlynn, S'nin iki katı kadar kalın, Cherlynn düşük ve Engadget'ın iki katı kadar kalın

Samsung, bu ekrandaki dayanıklılığın ve gecikme süresinin diğer kalem uyumlu cihazlardan daha iyi olduğunu söyledi. sunuyor ve henüz doğrudan bir karşılaştırma yapamasam da, ekran kalemi kısa önizlememde duyarlı ve akıcı geldi. Fold 3 ile de çalışan S Pen Pro'yu almak için biraz daha fazla para harcayabilirsiniz. Daha büyük, daha uzun ve uzaktan kumandalar için Bluetooth'u destekler.

Ayrıca ekran kalemi için bir yuva olmadığından, onu yanlış yere koymadığınızdan emin olmanın bir yolunu bulmanız gerekecek.

Çok görevli yazılım ve ekran altı kamera

Açılmamış ekran ile aynı anda birden fazla uygulamayı kullanabilirsiniz. 22.5:18 en boy oranı nadirdir, bu nedenle önceki Folds'ta Instagram ve Netflix gibi birçok uygulama ekranı tamamen doldurmadı ve garip bir şekilde boş alanla çevriliydi.

Cherlynn Low / Engadget

Samsung, Android uygulamaları üzerinde birkaç deneysel özelliğin daha iyi çalışmasını sağlamak için çalıştı daha geniş tuval. Ayarlarda Labs altında, uygulamaların başlatıldığı varsayılan en boy oranları olarak 16:9, 4:3 veya tam ekranı seçme seçeneklerini bulacaksınız. Ayrıca, tüm uygulamalar için Çoklu Pencere'yi etkinleştirebilir ve bunların kayan panellerde veya bu düzenler için tasarlanmasalar bile bölünmüş ekran.

Hafifçe katladığımda, uygulama, kamera rulomdaki fotoğrafların küçük resimleri sol tarafta ve vizör ve kontroller sağda olacak şekilde ikiye bölündü. Daha fazla fotoğraf çektiğimde, bunlar hızla soldaki atlıkarıncada belirdiler. Sistemin ne kadar duyarlı olduğundan çok etkilendim. Uygulama, gecikme olmadan Flex ve tam ekran modları arasında geçiş yaptı.

Şu anda Flex Modu'nu destekleyen pek çok uygulama yok, ancak Samsung geliştiricilerle çalıştığını söyledi. benimsemeyi teşvik etmek. Şirketin Fold 3'te çoklu görevi kolaylaştırmak için yaptığı bir şey daha, Windows veya Chrome'da görev çubuğu benzeri bir deneyim elde etmek için Kenar panelini yana sabitleme seçeneği eklemek. Bunun gerçek dünyada ne kadar faydalı olacağına dair henüz bir garanti veremem ama teoride bu fikri beğendim.

Cherlynn Low / Engadget

Geniş ekranı daha sürükleyici hissettirmek için Samsung, Fold 3'te 4 megapiksel sensörü bazı piksellerin altında kamufle eden yeni bir Ekran Altı Kamera (UDC) kullandı.

Fold 3'ün karanlık bir duvar kağıdına sahip ana ekranına baktığımda ilk başta kafam karıştı ve kamerayı net bir şekilde görebildim. Sonra Google Haritalar'ı açtım ve sensör olan küçük karanlık daire dünyanın mavileri ve yeşilleri arasında kayboldu. İyi sıralama. Hâlâ bir pikselleşme halkası vardı, ancak bu sadece onu aradığım için barizdi.

Distorsiyon orada çünkü ekranın o kısmında pikselleri arasında ışığın altındaki sensöre geçmesine izin verecek boşluklar var. . Haritalar'da bu fark ediliyordu, ancak ekranın üst sırasının daha eşit renkli olduğu Chrome'da daha az fark ediliyordu. Uygulamalar arasında geçiş yaptığımda veya Engadget web sitesine göz attığımda çok dikkat dağıtıcı bulmadım ve zamanla alışırsam şaşırmam.

UDC ile aldığım örnek fotoğraflar Yine de özçekimler veya manzaralar için Fold 3'ün diğer tarafındaki ana sensörleri kullanmayı tercih etsem de iyiydi. Bu ekran altı seçeneği çoğunlukla görüntülü aramalar için vardır.

Güncellenmiş ekranlar ve daha güçlü yapı

Yazılım ve UDC, yalnızca görüntülü aramalar için değildir. 3'ün ekranlarını katlayın. Hem 7,6 inç iç ekran hem de 6,2 inç harici ekran artık uyarlanabilir 120 Hz yenileme hızlarını destekliyor.

Ön panel hala 2.268 x 832'de biraz düşük çözünürlükte, daha büyük olan ise 2.208 x 1.768'de. En azından ikisi de AMOLED. Bu, renklerin daha zengin göründüğü, siyahların daha derin olduğu ve kontrast oranlarının LCD akıllı telefonlara göre daha yüksek olduğu anlamına gelir. dims?image_uri=https%3A%2F% 2Fs.yimg.comS Pen'i desteklemek için Samsung, Fold 3'ün ekran yığınını da yeniden düzenledi ve bir Wacom katmanı ekledi. Bunu yaparken, Fold 3'ün fabrikada takılan ekran koruyucusunda yeni bir gerilebilir PET5 (Polietilen tereftalat) malzemesi de kullandı. Samsung, önceki katlanabilir modelleriyle karşılaştırıldığında, bu ekranın yüzde 80 daha dayanıklı olduğunu iddia ediyor.

Fold 3 ayrıca önceki sürümlerden daha güçlü bir yapıya sahip ve Samsung'un katlanabilir satmaya başlamasından bu yana ilk kez bu yılki Z- serisi telefonlar suya dayanıklılık açısından IPX8 olarak derecelendirilmiştir. Bunu demomuzda test edemedim, ancak kaçınılmaz olarak yağmura yakalandığımda veya yanlışlıkla bir inceleme biriminin üzerine su döktüğümde bana verecek olan gönül rahatlığını takdir ediyorum.

Şirket ayrıca Fold 3'ün çerçevesinde ve menteşesinde “Armor Alüminyum” adını verdiği bir şey kullandı.

Ayrıca, eski cihazlarında kullandıklarından yüzde 50 daha sert olduğunu söylediği Gorilla Glass Victus'taki Fold 3'ü de kapsıyordu. Yine, önizlememde Samsung temsilcilerinin dikkatli gözleri altında demo birimi düşürmek veya çizmek istemedim, bu yüzden bunların günlük hayatın tümseklerine ne kadar dayanacağını henüz söyleyemem. Ancak cihazı tekrar tekrar açıp kapattığımda menteşe sağlam geldi. Ayrıca, Fold 3'ü kapatmak için baş parmağımı kenarın ortasına ittiğimde, ona zarar verecekmiş gibi hissetmedim. Cherlynn Low / Engadget

Cihazı daha dayanıklı hale getirmesine rağmen, Samsung yine de birkaç gram ve milimetre küçültmeyi başardı. Fold 3, 271 gram (0,6 pound) ağırlığında ve 6,4 mm (0,25 inç) kalınlığında olup, Z Fold 2'den (282 gram, 6,9 mm) daha ince ve daha hafiftir. Bunlar, yeni Fold'un öncekinden çok daha küçük hissetmemesi için yeterince ince farklar, ancak 11 gramlık bir ağırlık kaybı bile cihazı daha uzun süre kullanmayı kolaylaştırabilir.

Daha dikkat çekici bir değişiklik, yeni renk paleti.

iPhone 12'deki pastel tonun veya Pixel 5'in abartısız yeşim renginin aksine, sessiz bir orman yeşili. Bu tonlarla karşılaştırıldığında, Fold 3'ler en klas görünüyordu.

Özet

Özet

güçlü>

Üç nesilde, Samsung açıkça çok şey öğrendi ve en azından bu önizlemeye göre Z Fold 3 çok rafine hissediyor. Ayrıca, 1.800$'lık düşük başlangıç ​​fiyatı, Fold 2'nin 2.000$'lık fiyatından daha lezzetli. Ancak bu, Samsung'un katlanabilir formülünü mükemmelleştirdiği anlamına mı geliyor ve Fold 3 ortalama bir tüketici için hazır mı? Yeni fiyatına rağmen, muhtemelen çoğu insan için hala çok pahalı. Pil ömrü ve kamera performansı gibi şeyleri merak eden ilk kullanıcılar için, Fold 3'ü gerçek dünyada test edene kadar bunları ölçemem. Ancak orijinal Fold'dan bu yana ilk kez, katlanabilir telefonların ana akım kitle tarafından benimseneceği bir gelecek görebiliyorum.

Samsung'un Galaxy Unpacked etkinliğindeki tüm haberleri buradan takip edin!

.