Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-10-2021 00:02   Güncelleme : 14-10-2021 00:02
Abone ol

Galaxy Z Flip 3 uygulamalı: Güzel bir fiyat indirimi için basit bir yükseltme | Engadget

Samsung'un en yeni Z Flip'i suya dayanıklı, daha dayanıklı, daha hızlı bir ekrana sahip ve 1.000 dolardan başlıyor..

Galaxy Z Flip 3 uygulamalı: Güzel bir fiyat indirimi için basit bir yükseltme | Engadget

Samsung'un bugünkü Unpacked etkinliğinde piyasaya sürdüğü tüm cihazlar arasında en ilginç olanı Z Flip 3'ü buldum. Kendi içine katlanarak yarı boyutuna ulaşan ve önceki modelden dört kat daha büyük yeni bir harici ekrana sahip bir akıllı telefon. Z Fold 3'te sunulan S Pen desteğinden yoksun olmasına rağmen, Flip 3'ün bükülebilir ekranı, kaydırma ve animasyon oluşturmayı daha pürüzsüz hale getiren 120 Hz yenileme hızı sunar. Ayrıca suya dayanıklıdır ve kapatıldığında temassız ödemeleri işleyebilir, bu da onu daha küçük modunda daha kullanışlı hale getirir. Aynı derecede önemli, şimdi 1.300 $ 'dan 1.000 $' a mal oluyor, bu da onu tam olarak uygun fiyatlı değil, diğer amiral gemisi akıllı telefonlarla eşit hale getiriyor. New York'ta düzenlenen kısa bir uygulamalı etkinlikte, Flip 3'ün yükseltmelerini kontrol edebildim ve bunun satın almaya hazır olduğum ilk katlanabilir ürün olduğuna dair ihtiyatlı bir şekilde umutluyum.

Flip 3'ün hiçbir özelliği yoktur. sıralı isim biraz kafa karıştırıcı olabilir (son iki model Z Flip ve Z Flip 5G idi), ancak çoğunlukla, tüm yükseltmeleri açıklayıcı hissediyor.

Orijinal Flip'teki 1,1 inçlik şerit yerine, yeni Kapak Ekranı çapraz olarak 1,9 inç ölçülerek kullanıcılara dört kat daha fazla ekran alanı sağlıyor. Bu, aynı anda daha fazla bildirim veya widget görebileceğiniz anlamına gelir (Samsung'a göre dört satıra kadar). Ayrıca bu ekranda altı adede kadar widget arasında gezinebilirsiniz ve mevcut seçenekler arasında Samsung Pay, Hava Durumu, Alarmlar, ses kontrolü, medya oynatma ve adım sayısı gibi şeyler bulunur.

Daha önce olduğu gibi, öğesine dokunabilir ve Bu ekranla etkileşim kurmak için kaydırın ve saat, ses kontrolü ve Samsung Pay widget'ları arasında geçiş yapmak için Flip 3'ün Kapak Ekranında dikey olarak kaydırdım. Telefonun sesini yükseltmek için bu ekrandaki kaydırıcıyı sürükleyebilmek güzeldi ama yan taraftaki fiziksel tuşları da kullanabiliyordum. Diğer widget'lar muhtemelen daha kullanışlıdır ve Samsung'un geliştiricileri uygulamaları için bunları oluşturmaya teşvik etmesi gerekecektir. Yine de demo ünitemde herhangi bir bildirim yoktu, bu yüzden nasıl görüneceğini göremedim. Bu panelde yandan kaydırma da hiçbir şey yapmadı, ancak bu muhtemelen widget'ların kendilerinin neyi desteklemek üzere tasarlandığına bağlı.

Daha büyük bir Kapak Ekranının diğer avantajı, onu Kapak 3 kapalıyken bir selfie çerçeveleyin.

(2003-4 dolaylarında pembe bir Motorola Razr V3 kullanan birçok kişiden biriydim.) dims?image_uri=https%3A%2F% 2Fs.yimg.comElbette, birincil portre çekim yönteminiz olarak Flip 3'ün nispeten dar Kapak Ekranına ve 10 megapiksel selfie kamerasına güvenmenizi önermiyorum. Ancak bir tutamda, yeni daha büyük pencere, yakaladığınız şeyi ölçmek için öncekinden daha kullanışlıdır. Tetikleyici olarak telefonun kenarındaki ses düğmelerini kullanarak demo oturumumda birkaç özçekim yakalamak için kullandım. Sahnenin tamamını vizörde göremesem de iş arkadaşımı çerçeveye odaklamam yeterliydi.

Flip 3'ü açın, yarı katlanmış modda ayarlayın. ve Kamera uygulamasının 6,7 inçlik ekranın tamamını kaplayacak şekilde genişlediğini göreceksiniz. Samsung bu görünüme Flex Modu adını verir ve uyumlu uygulamalar, düzenleri ekranın üst ve alt yarısıyla aynı hizaya gelecek şekilde kendilerini otomatik olarak yeniden düzenler.

Kamera uygulamasında, kontroller alttayken vizör üst yarıyı kaplıyor.

Brifingimizde her uygulamayı denemek için zamanım olmadı, ancak şu ana kadar Kamera'nın ve Galeri, Flex Modu'nu desteklerken Fotoğraflar, Haritalar ve Chrome desteklemez. Ayrıca Flex Modu ve tam ekran arasında çok hızlı geçiş yapanlar, bu da Flip 3'ün işlemci performansının umut verici bir işareti. Cihaz, ABD'de Snapdragon 888 olan Fold 3 ile aynı yonga setine sahip olacak ve 128 GB veya 256 GB depolama ile birlikte 8 GB RAM ile gelecek.

Samsung, birlikte çalıştığını söyledi. geliştiricilerin Flex Modu için daha fazla uygulamayı optimize etmesini ve en popüler seçeneklerin en az yüzde 50'sini zaten etkinleştirdiğini. Neyse ki, Flex Mode için optimize edilmemişse favori uygulamanızı kullanamazsınız; o kadar güzel düzenlenmeyecek.

dims?image_uri=https%3A%2F%2Fs.yimg.com%22:9 en boy oranı bugün çoğu telefondan daha uzun olmasına rağmen, bunu çok sarsıcı bulmadım. Bu arada, görüntüler Full HD+ ekranda renkli ve net görünüyordu.

Samsung'un Flip 3'te yaptığı bir başka iyileştirme de suya dayanıklılık derecesi olan IPX8'dir. Demo etkinliğinde bunu test etmem için herhangi bir kurulum yoktu, bu yüzden şimdilik Samsung'un sözünü almamız gerekiyor.

Z Fold 3 gibi, yeni Flip de bazı genel özelliklere sahip. dayanıklılık iyileştirmeleri. Samsung, metal çerçevesinde ve menteşesinde telefonu yüzde 10 daha güçlü kılan yeni bir “Zırh Alüminyum” kullanırken, şirket, cihazı kaplayan Gorilla Glass'ın önceki modellere göre yüzde 50 daha dayanıklı olduğunu söyledi. Ana ekran ayrıca daha güçlü ve çizilmeye karşı daha dayanıklı olduğu söylenen yeni bir koruyucu film kullanıyor. Bu dayanıklılık iddiaları, henüz demo ünitelerimizi düşürmeyi veya çizmeyi denemediğim için kefil olabileceğim bir şey değil, ancak Flip 3'ün menteşesinin sorunsuz hareket ettiğini ve çeşitli açılarda açık kaldığını söyleyebilirim. Ayrıca Razrs'ın yaptığı aynı tatmin edici ses olmadan da telefonu tek elimle kapatabildim.

Tüm dayanıklılık geliştirmelerine rağmen Flip 3, Flip 5G kadar hafif ve ince. yeni telefon biraz daha küçük olsa da.

Oh, ayrıca Olimpiyatlara saygı duruşunda bulunan Team USA renk düzeninde de mevcut olacak Thom Browne sürümünü de unutmayın. dims?image_uri=https%3A%2F%2Fs.yimg.comCherlynn Low / Engadget

Flip 3 ile ilgili diğer her şey öncekiyle hemen hemen aynı. Yine de 3,300 mAh pil, 12 megapiksel arka kamera ve özçekimler için 10 megapiksellik bir tane alacaksınız, bu da uygulamam sırasında yeterince güzel örnekler üretti. Ancak pil ömrü ve görüntü kalitesi, gerçek dünyada test etmek için uygun inceleme birimlerine ihtiyaç duyacağımız pek çok şey arasında yer alıyor.

Samsung'un Z Flip 3'ün fiyatını düşürmeyi başarmasından heyecan duysam da Suya dayanıklılık eklerken, genel yapıyı ve Kapak Ekranını geliştirirken 1.000 dolara kadar, yazılım güncellemelerinin günlük bir sürücü olarak deneyimine nasıl katkıda bulunduğunu görmek isterim. Ancak kısa önizlememe göre, Z Flip 3, yatırım yapmaya hazır olduğum ilk katlanabilir cihaz olabilir ve sonunda kategoriyi ana akıma hazır hale getirebilir.

Samsung Galaxy Unpacked'den tüm haberleri takip edin olay burada!

.