Ford'un yeni dijitalleştirilmiş arşivinde otomotiv tarihinde yavaş bir gezintiye çıkın | Tuzla Haber

Ford, 119 yıllık geçmişinden 5.000 görsel ve broşürden oluşan bir çevrimiçi veritabanı başlattı. Şirket, görüntülerin kişisel kullanım için ücretsiz olarak indirilebileceğini söyledi.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 22-06-2022 10:04   Güncelleme : 22-06-2022 10:04
Ford'un yeni dijitalleştirilmiş arşivinde otomotiv tarihinde yavaş bir gezintiye çıkın | Tuzla Haber

Ford resmi olarak 119 yaşında ve bunu kutlamak için Mavi Oval, otomobil tutkunlarının uzun ve hikayeli geçmişini gözden geçirebilmeleri için çevrimiçi bir arşiv sunuyor.

Ford Heritage Vault, dijital bir veritabanıdır. şirketin 1903'teki kuruluşundan, 2003'teki yüzüncü yılına kadar uzanan, Ford ve Lincoln araçlarından 5.000'den fazla küratörlü fotoğraf ve ürün broşürü içerir.

Kasa, herkesin "kişisel kullanım, ücretsiz," diyor Ford. Otomobil üreticisi, arşivi zamanla daha fazla otomotiv efemerasıyla güncelleyecek, böylece kasa yalnızca boyut olarak büyüyecek.

Izgara Görünümü =https://cdn.vox-cdn.com/thumbor/mTg2jxrZ6Cawja_PFX6T619Il58=/250x250/cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_asset/file/23641899/Ford_Archives_Product_Brochures.rc"/Sg=" alt "http://botextra.com/ImgProxy/one?resim=https://cdn.vox-cdn.com/thumbor/PRHc5FEUbPyI6WNsUeBy9CwYLAE=/250x250/cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_asset/file/23641900 Ford_Archives_Video_Cooler_Shelving.jpg" alt=""/>

“Daha önce hiç yapmadığımız bir şekilde açılıyoruz,” dedi Ford arşivi ve miras marka yöneticisi, bir açıklamada.

Bu, gelecekte olacaklar için sadece bir ilk adım."

Ford'un arşiv ekibinin tüm materyalleri toplaması iki yıl sürdü. Arşiv, halka açılmadan önce Wayne State Üniversitesi'nden çalışanlar, emekliler ve lisansüstü öğrencilerinin yardımıyla pilot uygulama yapıldı.

1961 için bir broşür de dahil olmak üzere incelenecek çok sayıda harika şey var. Ford Falcon, Snoopy ve Charlie Brown da dahil olmak üzere Peanuts karakterlerinden küçük rollerle tamamlandı. Ayrıca, "gerçekleri gibi görünen ve çalışan" bir dizi Hot Wheels Ford oyuncak araba ve kamyonunun reklamlarını da bulacaksınız. Ve benim kişisel favorim, 1985'teki Ford Aerostar minibüs konsepti. (Lütfen Ford, bunu hemen elektriklendirin.)

Veritabanında arama yapılabilir, yani Ford Mustang, F-150 ve Bronco sahipleri geri dönebilir. zaman ve araçlarının erken enkarnasyonlarını bulun. Meteor, Fairlane, Galaxie, Model A ve Edsel gibi artık kullanılmayan isim levhalarının hayranları da gözden geçirilecek bir malzeme hazinesi bulacaklar. Ford, bir kullanıcının annesinin ve büyükannesinin 1980'lerde ve 90'larda sahip olduğu Tempo modellerini bulduğunu iddia ediyor.

.
Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber