Teknoloji
Giriş Tarihi : 14-01-2022 18:22   Güncelleme : 14-01-2022 18:22
Abone ol

Final Fantasy XIV satışları 25 Ocak'ta devam edecek | Tuzla Haber

Square Enix'in Final Fantasy XIV MMO'sunun en son genişlemesi olan Endwalker, dijital satışlardaki kısıtlamaları kaldırarak oyunun 25 Ocak'tan itibaren tekrar satın alınmasına izin verecek.

Final Fantasy XIV satışları 25 Ocak'ta devam edecek | Tuzla Haber

Final Fantasy XIV FOMO davanız sona yaklaşıyor. Dün gece oyun direktörü Naoki Yoshida, Final Fantasy XIV web sitesinde Square Enix'in popüler MMO'nun dijital satışlarına 25 Ocak'ta devam edeceğini yazdı.

Final Fantasy XIV, en son genişlemesi Endwalker'ın lansmanı ile çok popüler oldu. oyun sunucularına giriş yapmak için binlerce kişinin uzun kuyruklar oluşturduğunu ve geçmesi saatler sürmüştü. Sunucular o kadar kalabalıktı ki Aralık ayında Square Enix oyunun dijital versiyonlarının satışını askıya aldı. Daha fazla oyuncu içerikte ilerledikçe, sunucu tıkanıklığı seviyeleri nihayet eşitlenmeye başlıyor ve oyunun satışlarının devam etmesine izin veriyor. Yoshida ayrıca FFXIV'ün meme uyumlu ücretsiz deneme teklifinin şimdilik kullanılamayacağını ancak gelecekte geri döneceğini kabul etti.

Yoshida'nın güncellemesi, Avustralya ve Yeni Geleneksel olarak Japon sunucularında oynayan veya Amerikan sunucularına bağlanmak için yüksek ping çeken Zelandalı oyuncular, nerede oynayacakları konusunda daha fazla seçenek. Yoshida yaptığı duyuruda, yeni veri merkezinin 25 Ocak'ta yayına gireceğini ve oyuncuları oraya taşınmaya teşvik etmek için Square Enix'in tipik 18 dolarlık dünya transfer ücretinden feragat edeceğini söyledi.

Yeni bir veri merkezine ek olarak, Avrupa, Japonya ve Kuzey Amerika'da mevcut olanlar genişleme alıyor. Daha önce Square Enix, tıkanıklığa yardımcı olmak için daha fazla sunucu kuramamalarının nedeni olarak küresel çip eksikliğini göstermişti. Dünkü duyuru, bu genişlemelerin ne zaman gerçekleşeceğine dair bir yol haritası içeriyordu ve ilk aşama bu yılın yazında başlayacaktı.

<