Facebook ve Instagram, 2024'e kadar içerik oluşturucuların gelirlerinden kesinti yapmayacak | Tuzla Haber

Mark Zuckerberg, Instagram ve Facebook'un 2024'e kadar içerik oluşturuculardan ücret almayacağını söylüyor. Bu, şirketin daha önce çevrimiçi etkinlikler, abonelikler, rozetler ve daha fazlası aracılığıyla para kazanan kullanıcılardan kesinti yapmama sözünün bir yıllık uzantısı.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 22-06-2022 10:02   Güncelleme : 22-06-2022 10:02
Facebook ve Instagram, 2024'e kadar içerik oluşturucuların gelirlerinden kesinti yapmayacak | Tuzla Haber

Facebook ve Instagram'daki içerik oluşturucular, 2024 yılına kadar gelirlerinin bir kısmını platformlarla paylaşmak zorunda kalmayacaklar. Meta daha önce, 2023 yılına kadar gelir paylaşımını askıya alacağını söylemişti.

Bugün bir gönderide, Meta CEO'su Mark Zuckerberg, gelir paylaşımı uzantısı haberleri de dahil olmak üzere Facebook ve Instagram için bir dizi para kazanma güncellemesini duyurdu. Yaratıcılar, hayran abonelikleri, ücretli etkinlikler, rozetler ve diğer yöntemlerle platformlarda para kazanıyor ve şirketler, yaratıcıları TikTok gibi platformlardan uzaklaştırmak için para kazanmaları için giderek daha fazla yol ekliyor. Gönderiye göre, Facebook'taki içerik oluşturucular ve diğer platformlardaki aboneleri olan yeni bir özellikle, bu hayranlara yalnızca abone gruplarına erişim sağlayabilecek.

Zuckerberg ayrıca daha fazla içerik oluşturucunun para kazanma programlarına uygun olacağını duyurdu. Şirketin kısa biçimli TikTok kopyası olan popüler Makaralar yapmak için nakit bonuslar gibi. Makaralar bonus programı yakında Facebook'ta daha fazla kişiye açık olacak ve içerik oluşturucular, Facebook'ta çapraz yayınlanan Instagram videolarından para kazanabilecekler. Zuckerberg, Facebook'ta bir bahşiş verme yöntemi olan Stars'ın tüm uygun içerik oluşturuculara da sunulacağını söyledi. (Facebook, hayranlar Yıldız satın aldığında vergi uygular: içerik oluşturucular aldıkları her Yıldız için bir kuruş alır, ancak hayranlar genellikle daha fazlası için onları satın alır.)

Yayın ayrıca test edilen veya genişletilen diğer özellikleri de özetliyor. Zuckerberg, Instagram'ın içerik oluşturucuların ve ortaklık arayan markaların birbirini bulabileceği bir içerik oluşturucu pazarını test ettiğini söyledi. (TikTok'ta da benzer bir şey var.) Platformun NFT sunumu da ABD'nin ötesine taşınıyor ve özellik "yakında" Facebook'a gelecek - belirli bir ABD kullanıcı grubundan başlayarak.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber