EV şirketi Lordstown, Ohio fabrikasının Foxconn'a 230 milyon dolarlık satışını tamamladı | Tuzla Haber

Lordstown, EV fabrikasının iPhone montajcısı Foxconn'a satışını tamamladı. 230 milyon dolarlık anlaşma, Lordstown'un elektrikli kamyon serisini inşa etmek için bir ortak girişimi içeriyor.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 12-05-2022 11:21   Güncelleme : 12-05-2022 11:21
EV şirketi Lordstown, Ohio fabrikasının Foxconn'a 230 milyon dolarlık satışını tamamladı | Tuzla Haber

Mücadele eden EV şirketi Lordstown, Ohio fabrikasının Apple'ın iPhone montajını yapan Tayvanlı şirket Foxconn'a satışını tamamladı. 230 milyon dolara satılan fabrika, şimdi iki şirket arasındaki ortak girişimin yeri olacak.

Anlaşmanın başlangıçta geçen ay kapanması planlanıyordu, ancak Lordstown son tarihi ertelemeye devam etti. Satış 18 Mayıs'tan önce tamamlanmamış olsaydı, şirket Foxconn'un depozito olarak koyduğu 200 milyon doları geri ödemek zorunda kalacaktı - Lordstown'ın sahip olmadığını söylediği bir miktar.

Anlaşmanın başlangıçta geçen ay kapanması planlanmıştı, ancak Lordstown son tarihi ertelemeye devam etti

Yeni ortak girişimin adı MIH EV Design LLC olacak ve yüzde 55'i Foxconn'a ve yüzde 45'i Lordstown'a ait olacak. Foxconn, bir dizi elektrikli kamyonet inşa etmek için Lordstown'a verilen 45 milyon dolarlık kredi de dahil olmak üzere ortak girişime 100 milyon dolar taahhüt edecek. 2019'da General Motors'tan satın aldığından beri Lordstown Motors, fabrikayı elektrikli kamyoneti Endurance'ı inşa etmeye hazırlamak için yaklaşık 240 milyon dolar değerinde çalışma yaptı.

Anlaşma Foxconn'a ilk otomotiv fabrikasını ve ABD'de önemli bir yeni varlık - şirketin kendisini küresel bir elektrikli araç üreticisi olarak kurmaya çalışırken kullanacağı bir varlık. Foxconn daha önce Wisconsin'de devasa bir LCD panel fabrikasını duyurmuştu, ancak bu eyalete verdiği sayısız sözü yerine getiremedi.

Foxconn geçen yılın çoğunu bir yol olarak elektrikli araçlara yayılmaktan bahsetmekle geçirdi. tüketici elektroniğinden uzaklaşarak çeşitlendirmek. Çin'in en büyük özel otomobil üreticisi Geely ve henüz elektrikli araç üretmemiş bir California EV girişimi olan Fisker Inc. gibi şirketlerle anlaşmalar yaptı. Foxconn, diğer otomobil üreticilerine satmayı planladığı kendi elektrikli araç platformunu da geliştirdi.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber