Tuzla Haber Gündem
HV
26 MART Pazar 14:32

Enkazdan düştü kötü haber geldi...

Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkıma yol açtığı deprem bölgelerinde, Arama kurtarma ekip üyesi olarak görev yapan bir vatandaş, kafasından çıkan buharla çok konuşuldu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-02-2023 01:21   Güncelleme : 23-02-2023 01:28
Enkazdan düştü kötü haber geldi...

Baretini çıkarınca kafasından buhar yükselmişti!

Enkazdan düştü kötü haber geldi...

Yoğun toz içinde enkazda çalışmayı sürdüren görevliler arasında İstanbul'da yaşayan 2 çocuk babası 41 yaşındaki AFAD gönüllüsü Mustafa Aydın da yer alıyor.
Antakya ilçesinde depremin 101'inci saatinde enkazdan çıkarılmasını sağladığı Hikmet Yiğitbaş'a sarılan Aydın'ın, enkaz üzerindeyken baretini çıkardığı anda başından yoğun şekilde buharın çıkması mücadelenin zorluğunu gözler önüne serdi. Aydın, enkazdaki çalışmasına rahatsızlanan gözüne pansuman yaptırarak devam edebildi. 

ENKAZDAN DÜŞTÜ SOL KULAĞI KOPTU

Bu görüntüsüyle depremin sembollerinden olan Aydın, başka bir arama kurtarma faaliyetinde enkaz üzerinde düşmesi sonucu başını betona çarptı. Aydın'ın sol kulağının bir kısmı kıkırdak üzerinden koptu. Hastaneye kaldırılarak kopan parça kulağına dikilen Aydın, bir günlük dinlenmenin ardından kulağı sargılı şekilde yeniden deprem bölgesine gelerek insanlara yardımcı olmaya başladı. Enkaza gidemeyen Aydın, yardım kolilerinin taşınması ile depremzedelere yemek ve giyecek dağıtılmasında görev yapıyor.

Depremin 10'uncu gününde bir enkazda çalışırken düştüğünü anlatan Aydın, "Sol kulağımın üst bölgesi kıkırdaktan koptu. Hastanede kulağım yeniden dikildi. Ellerim ve ayaklarım hala sağlam. Bir gün dinlendikten sonra yeniden Antakya'ya gelerek depremzedeler için yardıma başladım. Sonuna kadar buradayım." sözlerini kaydetti.

 

AdminAdmin

YORUMLAR