Dünyanın ilk PlayStation 5 'Slim'i artık bir YouTuber sayesinde var | Tuzla Haber

Bir DIY YouTuber, bir PS5 "Slim" modeli yarattı. Güç kaynağını ve soğutmayı ayrı bir ünitede barındırarak ana PS5 bileşenlerinin bir inçten daha ince bir cihazın içine oturmasını sağlar.

Teknoloji
Giriş Tarihi : 22-06-2022 12:27   Güncelleme : 22-06-2022 12:34
Dünyanın ilk PlayStation 5 'Slim'i artık bir YouTuber sayesinde var | Tuzla Haber

PS5 dev bir konsol, modern tarihin en büyüğü ve bir DIY YouTuber şimdi PS5 oyunlarını barındıran plastik kasaların kalınlığından çok daha küçük bir PS5 "Slim" modeli yarattı. YouTube'da DIY Avantajları olarak bilinen Matt Perks, boyutu yaklaşık dört inçten bir inç'in biraz altına indiren bir PS5 "Slim" oluşturmak için önemli miktarda zaman ve çaba harcadı.

Sonuç. önemli PS5 bileşenlerini içeren ince bir bakır konsol ve gizlenebilen oldukça dev bir harici güç kaynağı ve soğutma çözümü. PS5'in kalınlığının büyük kısmı soğutma bloğundan ve güç kaynağından geliyor, bu nedenle DIY Perks, konsolu bir TV sehpasının üzerinde çok daha çekici hale getirmek için bunları uzun bir dış üniteye yerleştirdi.

Modifiye edilmiş PS5 'Slim' iş başında. Resim: Kendin Yap Avantajları (YouTube)

Özel bir su soğutma sistemi, PS5'in mevcut soğutma çözümünün yerini alıyor ve suyu CPU üzerinden kanalize etmek için bakır kaplama kullanıyor. Bu kaplama ayrıca, PS5'in anakartına bağlı SSD ve güç devresi gibi bileşenlerin soğutulmasına yardımcı olacak birkaç termal köprü içerir.

Sony, ince sürümler oluşturmak için önceki bazı PlayStation modellerinin güç tüketimini azaltmış olsa da, bu, kendin yap ve modlama için biraz uzaktır. Bunun yerine DIY Avantajları, harici bir güç kaynağı oluşturarak PS2 veya PS One ince modellerinin yolunu izledi.

İnce versiyonun devasa bir harici PSU'ya ve soğutma ünitesine ihtiyacı var. Resim: Kendin Yap Avantajları (YouTube)

Bu harici güç ve soğutma ünitesi ilk başta felaketle sonuçlandı, ünite düştü ve konsolu etkili bir şekilde soğutmak için hava akışını engellediği için PS5'in anakartı kızardı. Anakartı değiştirdikten sonra, PS5 "Slim", beklediğiniz gibi başarılı bir şekilde önyükleme yapar ve oyunları oynar.

Bu özel soğutma çözümü, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, PS5 için de bazı sıcaklık iyileştirmeleri sağlar. DIY Avantajları, RAM ve VRM sıcaklıklarındaki büyük iyileştirmeleri ölçtü ve sıcaklıkların daha da büyük bir harici soğutma ünitesiyle daha da düşürülebileceğini belirtiyor.

Bazıları muazzam güç ve soğutma ünitesini aldatma olarak adlandıracak olsa da, tüm proje modlama konsollarının deneme yanılma sürecine hala 30 dakikalık büyüleyici bir yolculuk. Özel bakır su bloğu, bir yapboz ve normal aletler kullanılarak inşa edilmiş, DIY Perks'in ne kadar basit görünmesini sağladığı konusunda etkileyicidir. Neyse ki, yüzücüler yakın zamanda PS5 "Slim"i eBay'de gerçeğe dönüştürmek için muhtemelen eskisi kadar çaba göstermeyecekler.

Editör 1Editör 1

YORUMLAR
istanbul haber
tuzla haber
boğaziçi haber